PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Ireneusz Gregowski udowadnia, że określenie „człowiek piłki” jest bardzo szerokie. To kronikarz kujawskiego futbolu i artystyczna dusza, który patrząc na piłkę nożną przez pryzmat swojego małego, lokalnego świata wysnuwa wiele uniwersalnych wniosków i spostrzeżeń jej dotyczących. Poznajcie piłkarską historię pasjonata, dla którego piłka jest zwierciadłem życia i dotykających go przemian.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Dla młodych „star” to przede wszystkim angielska „gwiazda”. Dla starachowiczan Star to przez lata sens życia. Fabryka Samochodów Ciężarowych była miejscem pracy oraz mecenasem sportu i kultury. W naszym nowym cyklu pt. „Nazywam się” zatrzymamy się przy klubach, których nazwy mogą Was zastanawiać.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 85. część cyklu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Kapituła konkursowa rozstrzygnęła pierwsze z planowanych czterech „Zielonych Wyzwań”. Spośród 294 nadesłanych materiałów wideo przedstawiających realizację zadania, wyróżnionych zostało 18 – po trzy w każdej kategorii wiekowej. Poniżej przedstawiamy listę laureatów oraz ich nagrania. A jeszcze dzisiaj rozpocznie się rywalizacja w ramach drugiego wyzwania.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Przez kilka lat dominowali w rozgrywkach piłkarskich szóstek w Polsce, zostali też najlepszym zespołem w Europie. Kilkanaście miesięcy temu powiedzieli jednak: „Koniec!”. Drużyna się rozwiązała. Ciągnęło jednak wilki do lasu. Dynamik Herring Toruń właśnie wrócił, ale już nie na orliki, lecz do hal. Zespół zadebiutował w II lidze futsalu. Plany ma bardzo ambitne.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności