PIŁKA DLA WSZYSTKICH

9 marca zakończyły się finały gminne i powiatowe Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Przed uczestnikami kolejna faza – finały wojewódzkie, które wśród starszych kategorii wiekowych: U-10 oraz U-12 wyłonią uczestników finału ogólnopolskiego. Dla najmłodszej grupy – kategorii U-8 – zmagania te będą wielkim finałem wydarzenia.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 45. część cyklu, a pierwszą po zimowej przerwie.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W najbliższy weekend, po długiej zimowej przerwie, piłkarze i piłkarki występujący w rozgrywkach organizowanych przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej wracają na ligowe boiska. Będziemy podążać ich śladem, szukając dla Was kolejnych ciekawych i inspirujących historii i pokazując, że piłka jest dla wszystkich.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Chyba każdy, kto za młodu próbował zostać piłkarzem marzył o choć jednym występie w reprezentacji Polski. Nawet jeśli nie udało się nigdy dostać powołania od selekcjonera i zostać boiskowym kolegą Zbigniewa Bońka czy Roberta Lewandowskiego, nic straconego. Wciąż jest szansa zagrać w jednej z reprezentacji „branżowych”. I może to być kapitalna przygoda okraszona wieloma sukcesami.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Tomasz Matejko ma dziecięce porażenie mózgowe i problemy z poruszaniem się. Nie przeszkadza mu to mieć obsesji na punkcie piłki nożnej i realizować się w pracy trenerskiej. – Piłka to nie do końca jest mój zawód. To moje powołanie. Trener jest jak ksiądz. Przygotowuje się cały tydzień do meczu, który powinien być jak msza, najważniejszym wydarzeniem w tygodniu – mówi. Nasz dzisiejszy bohater z boiska w drogę po marzenia wyruszył po niecodziennym śnie…

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W serwisie YouTube wystartował kanał „Piłka dla wszystkich”, na którym co tydzień pojawiać się będą filmy dedykowane piłkarzom i piłkarkom-amatorom, pragnącym rozwijać swoje umiejętności. Nowy kanał to kolejne – obok Facebooka, Instagrama i Twittera – miejsce, poprzez które Polski Związek Piłki Nożnej chce promować futbol w wydaniu amatorskim.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności