PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarska wiosna w niższych ligach oraz rozgrywkach dziecięcych i juniorskich powoli się rozpędza. W niektórych województwach amatorów futbolu hamuje co prawda pandemia, ale wszyscy mamy nadzieję, że tym razem sezon uda się dograć do końca. Zawodnicy marzą o regularnych treningach, które pozwolą im na powrót do formy. A trenerzy liczą na ich postępy. Te nie zawsze są widoczne gołym okiem. W dzisiejszym tekście z cyklu „Trener radzi” podpowiadamy, w jaki sposób je mierzyć.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

To historia, która nie zaczyna się oryginalnie. Dwóch braci od małego zakochuje się w piłce nożnej i większość dzieciństwa spędza uganiając się za futbolówką na podwórku, śledząc wyniki ulubionych drużyn i oglądając mecze. Scenariusz przerabiany miliony razy na całym świecie. Ale w przypadku Tomka i Jarka Janczewskich w wieku dojrzewania nagle wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Coś, co wywróciło ich życie do góry nogami. U obu zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Niewiele akademii w Polsce może pochwalić się obecnością w kadrze trenerskiej ludzi z tak ogromnym doświadczeniem piłkarskim jak AP Talent Białystok. To droga, która doprowadziła do złotej gwiazdki przyznanej w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, a kilku wychowanków pokazuje – także zagranicą – że ma Talent nie tylko w rubryce „pierwszy klub” w swoich piłkarskich biografiach.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W ostatniej odsłonie naszego cyklu o niewielkich klubach z niższych lig, które wychowały zawodowych piłkarzy, byliśmy w Łącku, czyli rodzinnej miejscowości Damiana Zbozienia. Dzisiaj przenosimy się całkiem niedaleko, bo do Nowego Sącza, gdzie w cieniu Sandecji prężnie rozwija się szkółka Dunajca. Klubu, w którym gry w piłkę uczył się m.in. Miłosz Szczepański, pomocnik Rakowa Częstochowa.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Ireneusz Gregowski udowadnia, że określenie „człowiek piłki” jest bardzo szerokie. To kronikarz kujawskiego futbolu i artystyczna dusza, który patrząc na piłkę nożną przez pryzmat swojego małego, lokalnego świata wysnuwa wiele uniwersalnych wniosków i spostrzeżeń jej dotyczących. Poznajcie piłkarską historię pasjonata, dla którego piłka jest zwierciadłem życia i dotykających go przemian.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności