PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W ubiegłą niedzielę (12 lipca) Wydział Piłkarstwa Kobiecego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej już po raz trzeci przeprowadził turniej „Babskie granie 30+”. Wziął w nim udział cały przekrój zawodniczek: od byłych i obecnych reprezentantek Polski, przez grające rekreacyjnie pasjonatki futbolu, aż po absolutne debiutantki.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Akademia Piłkarska Orzełki Starzyno zaczynała pięć lat temu w Żelistrzewie, gdy na pierwszy trening prowadzony przez Marcina Dettlaffa przyszło nieco ponad 20 chłopców. Obiecująco. Dziś pięciu trenerów pracuje w pięciu miejscowościach z około 150 zawodnikami, a w listopadzie ubiegłego roku szkółka otrzymała brązowy certyfikat PZPN.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Trenerze, czy wymyśliłeś w ostatnim czasie nowe inspirujące ćwiczenie, które następnie wprowadziłeś w treningu swoich podopiecznych? A może wygrałeś kolejny mecz lub ukończyłeś dodatkowy kurs zwiększający twoje kompetencje? Pamiętaj, że nawet jeśli udało ci się to wszystko osiągnąć, twój rozwój będzie niepełny, dopóki nie zrozumiesz długookresowych celów stojących przed tobą – pisze w kolejnym tekście z cyklu „Trener radzi” Dariusz Siekliński.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 61. część cyklu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności