PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Kiedy obejrzymy w telewizji dowolny mecz Ligi Mistrzów, szybko dostrzeżemy, że piłka „chodzi jak po sznurku”. Podania są mocne i precyzyjne, a przyjęcie powoduje przyklejenie futbolówki do stopy. Następnego dnia idziemy na swój trening i przekonujemy się, że nie wszystko, co widzimy w telewizji da się przenieść w stu procentach do realnego świata. Nawet jeśli mówimy o absolutnych piłkarskich podstawach, czyli podaniach i przyjęciach piłki.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Grasz na obronie i chcesz stać się jeszcze lepszy? Może chcesz poznać rady dla obrońców od byłego piłkarza między innymi Wisły Kraków i trzykrotnego mistrza Polski, a obecnie selekcjonera reprezentacji Polski U-17? Co ceni sobie Maciej Stolarczyk w dzisiejszych obrońcach, a co wg niego powinni poprawić, aby stać się lepszymi jak Łukasz Piszczek?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Zagrali łącznie siedem meczów w ekstraklasie, które wystarczyły im do zdobycia czterech tytułów mistrzowskich. Każdy z nich ma w swojej kolekcji jeden złoty medal za wygranie naszej krajowej ligi, czyli dokładnie tyle samo co Robert Lewandowski czy Jakub Błaszczykowski. Macieja Bieleckiego, Jakuba Żurka, Łukasza Woźniaka oraz Kamila Rado łączy także to, że po osiągnięciu sukcesu nie zrobili większych karier. W różnych rolach do dzisiaj odnajdują się jednak w futbolu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Był świetnym speedrowerowcem, dziś śmiało można nazwać go człowiekiem piłki, choć nie jest ani zawodnikiem, ani trenerem, ani sędzią. Sebastian Kuchta od kilku lat jest zapalonym groundhopperem, prowadzi serwis o futbolu w powiecie mikołowskim, a niedawno odkrył swoją koleją pasję – liczące kilkadziesiąt kilometrów piesze wędrówki, podczas których odwiedza stadiony. Poznajcie kolejnego bohatera z boiska.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 62. część cyklu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności