PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Lada moment, bo już 16 listopada, rusza kolejne zgrupowanie juniorów grających w amp futbol. W Polsce „amp futbolowe” dzieciaki grają w piłkę od 2018 roku. I jest ich coraz więcej – z zaledwie kilku zawodników w trzy lata zrobiło się dwudziestu!  To jeszcze nie koniec. Nasi młodzi piłkarze to, obok Anglii oraz Irlandii, jedni z pionierów i liderów juniorskiego amp futbolu na świecie.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 42. część cyklu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

20 października na Krecie reprezentacja Polski w futbolu 6-osobowym po raz drugi z rzędu wywalczyła wicemistrzostwo świata. W drużynie prowadzonej od 2013 roku przez tego samego trenera zagrało 14 piłkarzy, w tym 10, którzy uczestniczyli także w zeszłorocznym mundialu. Warunkiem udziału w turnieju jest brak zawodowstwa. Każdy z naszych kadrowiczów łączy więc piłkarską pasję z codzienną pracą. Sprawdziliśmy, kim są, czym się zajmują i co charakteryzuje naszych wicemistrzów świata.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Marcin Kuś ma na swoim koncie wiele piłkarskich wspomnień. Szatnię rosyjskiego Torpedo Moskwa dzielił ze słynnym Grzegorzem Piechną. W Turcji ograł potężne Fenerbahce. W Championship mierzył się m.in. z Leeds FC oraz Burnley. Z Koroną Kielce dotarł do finału Pucharu Polski. Grał też w reprezentacji. Teraz swoje bogate doświadczenie przekazuje najmłodszym adeptom piłki nożnej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności