PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak długa i wyboista jest droga do profesjonalnej piłki? W futbolu, podobnie zresztą jak w wielu innych dziedzinach życia, na sukces składa się szereg różnorodnych czynników. Większość z nich kontrolować możesz Ty sam. W jaki sposób? Przedstawiamy 10 wskazówek do wprowadzenia od dziś, które pomogą Ci stać się lepszym piłkarzem.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Ampfutbolowe mistrzostwa Europy w Krakowie jednak nie odbędą się w 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa zostały właśnie przeniesione na wrzesień 2021. Zarówno organizatorzy turnieju, jak i jego ambasador Robert Lewandowski liczą, że za rok uda się zorganizować mistrzostwa przy pełnych trybunach i w gorącej atmosferze.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Narol to liczące około dwa tysiące mieszkańców miasteczko w powiecie lubaczowskim w województwie podkarpackim. Jak podkreślają sami mieszkańcy – wszędzie stąd daleko, w dodatku cały region nie należy do najbogatszych. Nie przeszkadza to jednak szkolić młodych piłkarzy na poziomie pozwalającym otrzymać brązowy certyfikat PZPN, czego dowodem jest działająca przy Miejskim Klubie Sportowym Roztocze Akademia Młodego Piłkarza.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Nie ulega wątpliwości, że kibice piłkarscy pod każdą szerokością geograficzną uwielbiają zawodników przebojowych, potrafiących efektownie mijać rywali dryblingiem. Kilka przydatnych wskazówek dotyczących tej sztuki przygotował dla Was trener Dawid Sut. Jakie elementy należy rozwijać i na co zwracać uwagę, aby skutecznie dryblować?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Coś, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się nierealne, dziś jest możliwe. Sytuacja epidemiczna w Polsce związana z koronawirusem poprawiła się na tyle, że władze państwowe pozwalają organizować obozy sportowe. Z takiej możliwości z pewnością chętnie skorzystają szkółki i kluby piłkarskie. Jak bezpiecznie zorganizować obóz?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 55. część cyklu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności