PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłka jest dla wszystkich – tę tezę świetnie udowodnili uczestnicy turnieju piłkarskiego zorganizowanego przez Akademię Amp Futbol Varsovia. Młodzi zawodnicy z całej Polski pokazali, że pomimo najróżniejszych niepełnosprawności, braku rąk, nóg czy porażeń mózgowych można grać w piłkę z pełnym zaangażowaniem i w świetnej atmosferze.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

– Chłopaki na co dzień bardzo intensywnie trenują. Na swoim koncie mają chociażby 100-kilometrowe biegi po pustyni. Po 51 godzinach gry część z nich stwierdziła jednak, że takiego wysiłku nie doświadczyła nigdy wcześniej i ciężko go z czymkolwiek porównać – mówi Karol Zabłotny, jeden z organizatorów najdłuższego w historii meczu futsalowego. Grupa przyjaciół wzięła w nim udział, aby pomóc choremu koledze.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Francesco Totti – 26 lat i ponad 600 meczów. Paolo Maldini – rok krócej, ale za to kilkanaście spotkań więcej niż jego rodak. Dzięki wyjątkowej postawie i wieloletniej lojalności Włosi stali się w swoich klubach postaciami ikonicznymi. Dzisiejszy bohater naszego cotygodniowego cyklu udowadnia, że aby stać się piłkarską legendą, nie trzeba grać w AS Romie czy AC Milanie. Ireneusz Benedyczak swój lokalny pomnik od 18 lat buduje w Kamieniu Pomorskim.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży