PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” zostało wyróżnione nagrodą UEFA Foundation for Children Award. Europejska federacja doceniła zaangażowanie organizacji w działanie na rzecz poprawy jakości życia dzieci doświadczających na co dzień ubóstwa i wykluczonych społecznie. Poza prestiżem nagroda ma też namacalny wymiar. To 50 tysięcy euro, które stowarzyszenie będzie mogło przeznaczyć na realizację swoich celów statutowych.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak długa i wyboista jest droga do profesjonalnej piłki? W futbolu, podobnie zresztą jak w wielu innych dziedzinach życia, na sukces składa się szereg różnorodnych czynników. Większość z nich kontrolować możesz Ty sam. W jaki sposób? Przedstawiamy 10 wskazówek do wprowadzenia od dziś, które pomogą Ci stać się lepszym piłkarzem.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Ampfutbolowe mistrzostwa Europy w Krakowie jednak nie odbędą się w 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa zostały właśnie przeniesione na wrzesień 2021. Zarówno organizatorzy turnieju, jak i jego ambasador Robert Lewandowski liczą, że za rok uda się zorganizować mistrzostwa przy pełnych trybunach i w gorącej atmosferze.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Narol to liczące około dwa tysiące mieszkańców miasteczko w powiecie lubaczowskim w województwie podkarpackim. Jak podkreślają sami mieszkańcy – wszędzie stąd daleko, w dodatku cały region nie należy do najbogatszych. Nie przeszkadza to jednak szkolić młodych piłkarzy na poziomie pozwalającym otrzymać brązowy certyfikat PZPN, czego dowodem jest działająca przy Miejskim Klubie Sportowym Roztocze Akademia Młodego Piłkarza.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Nie ulega wątpliwości, że kibice piłkarscy pod każdą szerokością geograficzną uwielbiają zawodników przebojowych, potrafiących efektownie mijać rywali dryblingiem. Kilka przydatnych wskazówek dotyczących tej sztuki przygotował dla Was trener Dawid Sut. Jakie elementy należy rozwijać i na co zwracać uwagę, aby skutecznie dryblować?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Coś, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się nierealne, dziś jest możliwe. Sytuacja epidemiczna w Polsce związana z koronawirusem poprawiła się na tyle, że władze państwowe pozwalają organizować obozy sportowe. Z takiej możliwości z pewnością chętnie skorzystają szkółki i kluby piłkarskie. Jak bezpiecznie zorganizować obóz?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności