PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Rodzice za swoje dziecko i jego sukces oddaliby wszystko. Chcąc pomagać, wielokrotnie jednak osiągają skutek odwrotny do zamierzonego. Ich zaangażowanie w trening dziecka często przerasta zaangażowanie samego zainteresowanego. Korzystając z doświadczeń trenerów przyjrzymy się dzisiaj, jakie grupy rodziców możemy wyróżnić oraz w jaki sposób umiejętnie angażować ich w proces treningowy.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W sierpniu, gdy strzelił 5 goli w jednym meczu Centralnej Ligi Juniorów, usłyszała o nim piłkarska Polska. W lutym zadebiutował w reprezentacji kraju do lat 17 i już w swoim drugim spotkaniu zdobył dla niej bramkę. Wcześniej był na zgrupowaniu z pierwszą drużyną Lechii Gdańsk, a miesiąc temu podpisał z tym klubem swój pierwszy profesjonalny kontrakt. W cyklu „Oko na talent” przedstawiamy dzisiaj Kacpra Sezonienkę.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Jerzy Rejdych to legenda piłki nożnej w Lublinie i ewenement na skalę całej Polski. W styczniu skończył 80 lat. Kiedyś jako piłkarz i szkoleniowiec spełniał się w II i III lidze, dziś wciąż pracuje jako trener młodzieży w dwóch klubach – z chłopcami w BKS-ie i dziewczynkami w Perłach. Pasji i życiowej energii może panu Jerzemu pozazdrościć niejeden 30-latek. Poznajcie bohatera trzeciej z naszych „50 historii”.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Na nietypowy pomysł aktywizowania klubów, piłkarek i piłkarzy w czasie przymusowej przerwy w treningach i rozgrywkach ligowych spowodowanej pandemią koronawirusa wpadli działacze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Właśnie rozpoczęły się zmagania w Wirtualnej Lidze ŚZPN, w której zespoły rywalizują… żonglując rolką papieru toaletowego.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Gra na orliku w swojej prostocie może przypominać znaną i niezwykle popularną przed laty grę podwórkową. Rywalizacja bez odgórnie narzuconych zasad, toczona na niewielkiej przestrzeni, wpłynie na poprawę techniki i szybkość podejmowania decyzji przez zawodników, będąc przy tym doskonałym uzupełnieniem treningów. Od tekstu o grze na małym boisku zaczynamy nasz nowy cykl, w którym swoją wiedzą dzielą się trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności