PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Zapisy zamknięte, można grać! W ubiegłym tygodniu (8–14 października) rozpoczęła się kolejna, XIX już edycja turnieju piłkarskiego dla dzieci – „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Za nami pierwsze eliminacje gminne i powiatowe, które odbyły się m.in. w Kazimierzy Wielkiej, Obornikach, Sokółce oraz Zabrzu. My postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zmaganiom w ostatnim z tych miejsc.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Podobno za sukcesem każdego mężczyzny musi stać wspierająca kobieta. Raz jest to żona, innym razem mama, babcia, siostra czy trenerka. Każda z nich musi coś regularnie poświęcać, aby jej faworyt mógł realizować się w swojej pasji. Dlaczego to robią? Jakie wyrzeczenia się z tym wiążą? Czy warto tak się starać? Czyli po prostu – jak to jest żyć z pasją swojego ulubieńca?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Wielu trenerów pracujących z dziećmi bazuje na swoim doświadczeniu wypracowanym przez lata pracy w piłce nożnej lub karierze piłkarskiej. Bezsprzecznie doświadczenie jest rzeczą bezcenną, ale musi ono być również poparte konkretną i usystematyzowaną wiedzą zgodną z metodologią szkolenia na danym etapie rozwoju człowieka. Ułożenie i przeprowadzenie jednostki treningowej nie jest żadnym problemem dla doświadczonego trenera, niestety jednak zbyt często zawartość treści treningowych jest zupełnie nieadekwatna do wieku i możliwości psychofizycznych dziecka. Aby w tym pomóc, wydaliśmy „ABC trenera dzieci”.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach. Dziś zapraszamy na szóstą część cyklu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Różnią się od siebie pod wieloma względami. Każde z nich ma swoje cele i marzenia. Każde na co dzień staje przed innymi wyzwaniami. Jest jednak rzecz, która bez względu na okoliczności zawsze będzie ich łączyć. Nie wyobrażają sobie życia bez futbolu i udowadniają, że wszyscy mogą czerpać z niego radość. W tym cyklu poznacie 10 miłośników piłki w najczystszym wydaniu, idealnie wpisujących się w ideę grassroots.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W sobotę na stadionie przy ulicy Międzyparkowej 4 w Warszawie odbył się turniej piłkarski Varsovia Sweet Cup dla dzieci chorych na cukrzycę typu pierwszego. To doskonała okazja do tego, aby przyjrzeć się bliżej temu schorzeniu i jego znaczeniu w kontekście aktywności fizycznej najmłodszych. Organizatorzy rozgrywek mieli natomiast możliwość zobaczenia w akcji zawodników, którzy już wkrótce utworzą reprezentację Polski dzieci z cukrzycą. Impreza odbyła się dzięki wsparciu MOS 3 Śródmieście.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży