PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W najbliższą sobotę (24 października) w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się turniej „3 Nations Walking Football Cup” organizowany przez Międzynarodową Federację Walking Footballu i stowarzyszenie Walking Futbol Polska. W imprezie wezmą udział zespoły z Polski, Anglii oraz Szwecji. Dla naszych rodaków będzie to pierwszy występ międzynarodowy.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Już w najbliższe sobotę i niedzielę rozegrany zostanie trzeci turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2020. Gospodarzem będzie debiutujący w lidze Widzew, więc ampfutbolowe kluby po raz pierwszy w historii zawitają do Łodzi. Ze względu na obostrzenia kibice nie będą mogli zasiąść na trybunach, ale o gorącą atmosferę zadbają jak zwykle same drużyny. Walka, która może rozstrzygnąć się już w niedzielę, toczy się bowiem o tytuł mistrza Polski i miejsce w ampfutbolowej Lidze Mistrzów – Świętować będziemy dopiero, jak wygramy wszystkie mecze – deklaruje Jakub Kożuch, piłkarz Legii.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Naturalny talent. Trudno znaleźć dwa inne słowa, które lepiej opisywałyby piłkarskie umiejętności Doroty Hałatek. Pomocniczka Czarnych Sosnowiec, mimo ledwie 18 lat na karku, ma w swoim dorobku mnóstwo sukcesów, z medalami seniorskich mistrzostw Polski na czele. Jej półka z trofeami zapełnia się co roku. Ale czy może być inaczej, skoro stylem gry przypomina samego Andreę Pirlo?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 73. część cyklu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Kiedyś przez trenera Dariusza Kubickiego został nazwany „boiskowym terrorystą”. Z Lechią Gdańsk, a później Podbeskidziem Bielsko-Biała awansował do ekstraklasy, w której wystąpił 66 razy i strzelił 5 goli. Dziś, w wieku 40 lat, jest w rodzinnej Mławie środkowym obrońcą walczącej o awans do III ligi Mławianki, w której gra u boku… swojego syna Filipa. Maciej Rogalski to kolejny bohater naszego cyklu „Jeszcze im się chce”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności