Aktualności

GOSSM Poznań

Zawody krajowe - turniej TD Sport w Głuchołazach 6 - 9.12.2018 rozwiń

Zawodnicy GOSSM w Poznaniu już po raz drugi wezmą udział w turnieju TD Sport w Głuchołazach, który rozegrany zostanie w dniach 6 - 9 grudnia 2018. Udział w tej imprezie umożliwi porównanie umiejętności piłkarskich zawodników w warunkach turniejowych. Podczas meczów drużyna będzie realizowała następujące cele:
1. Doskonalenie fazy przejścia z ataku do obrony w ustawieniu 1-4-3-3 ze szczególnym nacisiem na wysoki pressing po stracie piłki na połowie rywala.
2. Doskonalenie fazy przejścia z obrony do ataku w ustawieniu 1-4-3-3.
3. Współpraca skrzydłowych z bocznymi obrońcami w ataku i w obronie.
4. Współpracę napastników z ofensywnymi pomocnikami w ataku i w obronie.
W turnieju wezmą udział wszyscy zawodnicy z klasy 3 GOSSM w Poznaniu: Bogusławski Mateusz, Burzyński Brajan, Glapa Paweł, Izydorczyk Damian, Kaczmarek Eryk, Kapustynskyi Arsen, Korek Ernest, Kuberski Wiktor, Kulbacki Jeremiasz, Matyja Sebastian, Owczarek Kacper, Piszczek Alex, Pogorzelec Wiktor, Sikora Piotr, Skowroński Nikodem, Sówka Maks, Weber Marcin, Witkowski Mikołaj, Wyrwa Dawid, Zieliński Gabriel. Opiekunami zespołu będą trenerzy Przemysław Redmer i Ewa Przybylska.

Konsultacja szkoleniowa w Wągrowcu 24.10.2018 rozwiń

W środę, 24 października klasa trzecia GOSSM w Poznaniu wyjedzie na konsultację szkoleniowa do Wągrowca. Celem wyjazdu jest porównanie poziomu wyszkolenia zawodników w obu Ośrodkach oraz doskonalenie zachowań zawodników podczas faz przejściowych, czyli przejścia z obrony do ataku i z ataku do obrony w ustawieniu 1-4-3-3, ze szczególnym naciskiem na wysoki pressing po stracie piłki na połowie przeciwnika. W konsultacji uczestniczyć będzie 18 zawodników z klasy 3 - Mateusz Bogusławski, Brajan Burzyński, Paweł Glapa, Damian Izydorczyk, Eryk Kaczmarek, Arsen Kapustynkyi, Ernest Korek, Wiktor Kuberski, Jeremi Kulbacki, Kacper Owczarek, Alex Piszczek, Piotr Sikora, Nikodem Skowroński, Maks Sówka, Marcin Weber, Mikołaj Witkowski, Dawid Wyrwa, Gabriel Zieliński oraz trenerzy Przemysław Redmer i Radosław Borykin. Ze względów zdrowotnych w akcji udziału nie wezmą Sebastian Matyja i Wiktor Pogorzelec.

Konsultacja szkoleniowa w Wągrowcu 16.05.2018 rozwiń

W środę, 16 maja klasay druga i trzecia GOSSM w Poznaniu wyjadą na konsultację szkoleniowa do Wągrowca. Celem wyjazdu jest porównanie poziomu wyszkolenia zawodników w obu Ośrodkach oraz doskonalenie zachowań zawodników podczas faz przejściowych, czyli przejścia z obrony do ataku i z ataku do obrony w ustawieniu 1-4-3-3. W konsultacji uczestniczyć będą: Klasa 2 - Mateusz Bogusławski, Brajan Burzyński, Paweł Glapa, Mateusz Hibner, Damian Izydorczyk, Eryk Kaczmarek, Arsen Kapustynkyi, Ernest Korek, Wiktor Kuberski, Jeremi Kulbacki, Krzysztof Maślanka, Sebastian Matyja, Alex Piszczek, Wiktor Pogorzelec, Piotr Sikora, Nikodem Skowroński, Marcin Weber, Mikołaj Witkowski, Gabriel Zieliński oraz trener Przemysław Redmer Klasa 3 - Mateusz Albin, Mateusz Burman, Mikołaj Dorna, Miłosz Garstkiewicz, Wiktor Grabowski, Mateusz Haufa, Filip Kazimierski, Borys Laufer, Aleks Nowacki Marek Nyćkowiak, Aleksander Sangowski, Paweł Strugarek, Łukasz Trocholepszy, Jakub Wasiela, Adrian Witczyk, oraz trener Jarosław Wilk. Opiekunem będzie także Ewa Przybylska.

Zgrupowanie szkoleniowe w Jarocinie 11-13.12.2017 rozwiń

W dniach 11-13 grudnia 2017 odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe w Jarocinie. Do udziału wytypowani zostali następujący zawodnicy: z klasy 3: Albin Mateusz, Burman Mateusz, Garstkiewucz Miłosz, Grabowski Wiktor, Laufer Borys, Nowacki Aleks, Sokołowski Kamil, Trocholepszy Łukasz; z klasy 2: Kaczmarek Eryk, Korek Ernest, Kuberski Wiktor, Sikora Piotr, Weber Marcin, Witkowski Mikołaj, Wyrwa Dawid, Zieliński Gabriel. Opiekunami grupy będą trenerzy Jarosław Wilk i Ewa Przybylska.

Zawody krajowe - turniej TD Sport w Głuchołazach 30.11-3.12.2017 rozwiń

Zawodnicy GOSSM w Poznaniu po raz pierwszy wzięli udział w tak dużym turnieju. Do tej pory rozgrywali jedynie mecze towarzyskie pomiędzy Ośrodkami, a udział w tej imprezie umożliwił sprawdzenie umiejętności piłkarskich zawodników w warunkach turniejowych. Na tle rówieśników oraz występujących w turnieju zawodników z rocznika 2002, drużyna zaprezentowała się znakomicie. Wygrała 6 spotkań i doznała tylko jednej porażki, która zadecydowała o zajęciu tylko 2 miejsca w imprezie. Zespół przewyższał wszystkich rywali zarówno pod względem wyszkolenia technicznego jak również taktycznego. Wyniki zespołu GOSSM Poznań w turnieju rocznika 2003: GOSSM Poznań – Szydłowianka Szydłowiec 0:2, GOSSM Poznań – Forza Wrocław 8:1, GOSSM Poznań – GOSSM Brzeg 1:0, GOSSM Poznań – Unia Swarzędz 2:0, GOSSM Poznań – Hetman Włoszczowa 2:1, GOSSM Poznań – Ślęza Wrocław 6:1. Zawodnicy wyróżniający się: Ernest Korek – to jeden z najzdolniejszych zawodników w Ośrodku, bardzo dobrze realizował zadania po stracie i po odzyskaniu piłki; Alex Piszczek – świetne występy na pozycji defensywnego pomocnika, znakomicie realizował zadania w fazie przejścia z ataku do obrony; Mikołaj Witkowski – zdobywca 8 bramek i król strzelców turnieju; Wiktor Kuberski – jeden z najlepszych obrońców turnieju, świetnie czuje grę i wprowadza piłkę do gry. Podczas meczów turniejowych drużyna realizowała następujące cele: 1. Doskonalenie fazy przejścia z ataku do obrony w ustawieniu 1-4-3-3. 2. Doskonalenie fazy przejścia z obrony do ataku w ustawieniu 1-4-3-3. 3. Współpraca skrzydłowych z bocznymi obrońcami w ataku i w obronie. 4. Współpracę napastników z ofensywnymi pomocnikami w ataku i w obronie. W turnieju udział wzięli wszyscy zawodnicy z klasy 2: Bogusławski Mateusz, Borecki Aleksander, Burzyński Brajan, Glapa Paweł, Hibner Mateusz, Izydorczyk Damian, Kaczmarek Eryk, Kapustynskyi Arsen, Korek Ernest, Kuberski Wiktor, Kulbacki Jeremiasz, Maślanka Krzysztof, Owczarek Kacper, Piszczek Alex, Pogorzelec Wiktor, Sikora Piotr, Skitek Jan, Skowroński Nikodem, Weber Marcin, Witkowski Mikołaj, Wyrwa Dawid, Zieliński Gabriel. Opiekunami zespołu byli Przemysław Redmer i Ewa Przybylska.

Zgrupowanie Gdańsk/Malbork 13-14.11.2017 rozwiń

Zawodnicy GOSSM w Poznaniu po raz kolejny mieli możliwość obserwowania gry reprezentacji Polski, tym razem w meczu z Meksykiem. Większość zawodników, jak i kadra szkoleniowa po raz pierwszy mieli okazję odwiedzić piękny stadion w Gdańsku. Mecze towarzyskie pomiędzy Ośrodkami umożliwiły porównanie umiejętności piłkarskich zawodników. Dokonano również wymiany poglądów pomiędzy trenerami Ośrodków dotyczących funkcjonowania GOSSM.
W Malborku są świetne warunki zarówno do codziennej pracy jak i do przeprowadzenia zgrupowań i turniejów.
Naszym głównym celem w tym meczu kontrolnym było doskonalenie fazy przejścia z ataku do obrony w ustawieniu 1-4-3-3.

Wynik gry kontrolnej w roczniku 2002:
GOSSM Malbork – GOSSM Poznań 3:4 (2:0)

Wynik gry kontrolnej w roczniku 2003:
GOSSM Malbork – GOSSM Poznań 7:1 (1:1)

W zgrupowaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie z klasy 2 i 3:
Bogusławski Mateusz
Borecki Aleksander
Burzyński Brajan
Glapa Paweł
Hibner Mateusz
Izydorczyk Damian
Kaczmarek Eryk
Kapustynskyi Arsen
Korek Ernest
Kuberski Wiktor
Kulbacki Jeremiasz
Maślanka Krzysztof
Owczarek Kacper
Piszczek Alex
Pogorzelec Wiktor
Sikora Piotr
Skitek Jan
Skowroński Nikodem
Weber Marcin
Witkowski Mikołaj
Wyrwa Dawid
Zieliński Gabriel

Albin Mateusz
Barczak Kacper
Burman Mateusz
Dorna Mikołaj
Garstkiewicz Miłosz
Grabowski Wiktor
Haufa Mateusz
Kaczmarek Marcel
Kazimierski Filip
Klimek Antoni
Laufer Borys
Nowacki Aleks
Nyćkowiak Marek
Projs Patryk
Rojewski Michał
Sangowski Aleksander
Sokołowski Kamil
Strugarek Paweł
Trocholepszy Łukasz
Wasiela Jakub
Witczyk Adrian

Opiekunami grupy byli trenerzy: Przemysław Redmer, Jarosław Wilk, Rafał Mielcarek oraz Ewa Przybylska.

Zgrupowane szkoleniowe w Malborku rozwiń

W dniach 19 - 21 czerwca 2017 klasy I i II GOSSM Poznań przebywała na zgrupowaniu w Malborku. Celem zgrupowania było porównanie poziomu wyszkolenia zawodników z trzech Ośrodków funkcjonujących w województwach pomorskim i wielkopolskim - w Malborku, Wągrowcu i Poznaniu. Formą sprawdzenia umiejętności był mini turniej pomiędzy trzema Ośrodkami rozegrany na wspaniałych obiektach przy ul. Parkowej 3. Mecze rozgrywane były w poniedziałek i w środę, czas gry 2x15 minut.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
Wyniki miniturnieju w roczniku 2002:
GOSSM Malbork – GOSSM Poznań 0:3
GOSSM Malbork - GOSSM Wągrowiec 1:1
GOSSM Poznań – GOSSM Wągrowiec 0:0
GOSSM Malbork - GOSSM Poznań 0:2
GOSSM Poznań - GOSSM Wągrowiec 0:0
GOSSM Malbork - GOSSM Wągrowiec 3:0

Wyniki turnieju w roczniku 2003:
GOSSM Malbork – GOSSM Poznań 2:1
GOSSM Malbork - GOSSM Wągrowiec 1:1
GOSSM Poznań – GOSSM Wągrowiec 0:3
GOSSM Malbork - GOSSM Poznań 2:2
GOSSM Poznań - GOSSM Wągrowiec 0:1
GOSSM Malbork - GOSSM Wągrowiec 0:2

We wtorek, 20 czerwca, oba Ośrodki z Wielkopolski udały się do Gdyni, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia wspaniałego meczu w ramach Mistrzostw Europy U21 pomiędzy Hiszpanią i Portugalią. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności zawodników z Półwyspu Iberyjskiego, a szczególnie wschodzących gwiazd drużyny hiszpańskiej Asensio i Ballerina.

W zgrupowaniu wzięli udział następujący zawodnicy:
z klasy II - Barczak Kacper, Dorna Mikołaj, Garstkiewicz Miłosz, Grabowski Wiktor,
Haufa Mateusz, Kaczmarek Marcel, Kazimierski Filip, Klimek Antoni, Laufer Borys,
Lemański Maciej, Nowacki Aleks, Nyćkowiak Marek, Projs Patryk, Sangowski Aleksander, Stefański Jakub, Strugarek Paweł, Trocholepszy Łukasz, Wasiela Jakub,
Winkel Dominik, Witczyk Adrian, Włodarczyk Jakub i Zimmer Kacper.
Trenerem prowadzącym był Jarosław Wilk, a trenerem wspomagającym Jarosław Zawadzki.

Z klasy I - Bogusławski Mateusz, Borecki Aleksander, Burzyński Brajan, Glapa Paweł,
Hibner Mateusz, Izydorczyk Damian, Kaczmarek Eryk, Kapustynskyi Arsen, Korek Ernest, Kuberski Wiktor, Maślanka Krzysztof, Matuszak Nikodem, Owczarek Kacper,
Pałuka Adrian, Pogorzelec Wiktor, Sikora Piotr, Skitek Jan, Skowroński Nikodem,
Weber Marcin, Witkowski Mikołaj, Wyrwa Dawid, Zieliński Gabriel.
Trenerem prowadzącym był Przemysław Redmer, a fizjoterapeutą Robert Hetman.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności