MŚ 2018

Z każdego klubu we Francji był odsyłany z kwitkiem. I ciągle słyszał to samo: „Jesteś za niski, nie nadajesz się na piłkarza”. Dopiero w Hiszpanii poznali się na nim. Ta pomyłka mogła być bardzo kosztowna, bo chcieli go w młodzieżówce hiszpańskiej. Lata później nikt już nad Sekwaną i Loarą nie ma wątpliwości: „Antoine Griezmann to klasowy napastnik”.

Aktualności

Dwunasty raz tytuł mistrza świata przypadnie drużynie z Europy. Tym samym zespoły ze Starego Kontynentu będą miały już o trzy tytuły na koncie więcej od przedstawicieli Ameryki Południowej. To efekt rozstrzygnięć ćwierćfinałów na mundialu w Rosji. Piąty raz w historii o końcowy sukces powalczy któraś z reprezentacji europejskich.

Aktualności

Po raz ostatni ojca zobaczył gdy był małym dzieckiem. Do widoku domu bez jednego z rodziców zdążył się przyzwyczaić. Jednak miejsce, w którym mieszkał, trudno nazwać domem. Wyrastał w slumsach, gdzie walki gangów, głód i przemoc są na porządku dziennym. Mimo to udało mu się wyjść na ludzi. Bo Casemiro wyrósł na czołową postać reprezentacji Brazylii.

Aktualności

Żaden zawodnik na świecie nie biega z taką prędkością co Kylian Mbappe. Ze względu na parametry szybkościowe to kopia, tyle że piłkarska, Usaina Bolta. Młody Francuz podbija serca rodaków, udziela się charytatywnie i broni się przed porównaniami do legendarnego Pele. Pomaga potrzebującym i robi to z potrzeby serca, a nie dla rozgłosu.

Aktualności

Należy do tych osób, które nie wstydzą się swojej religijności i podkreśla to na każdym kroku. – Moc wiary jest nadzwyczajną cechą – mówi. To wiara pozwoliła mu przetrwać najtrudniejsze momenty kariery. – Wszystko, kim jestem i co mam dał mi Bóg – podkreśla. A jest napastnikiem reprezentacji Kolumbii i jednym z najlepszych graczy na tej pozycji na świecie. Oto Radamel Falcao, czyli „El Tigre”.

Aktualności

Posturą przypomina graczy NBA. Ze względu na gabaryty był szykanowany w dzieciństwie. Piłka pozwoliła mu wydostać się z biedy. Przeszedł długą i trudną drogę, żeby znaleźć się na szczytach futbolu. Romelu Lukaku stawił czoła przeciwnościom losu i nigdy przy tym nie zapomniał o swoich korzeniach. Jest znakomitym napastnikiem, władającym sześcioma językami. Ma także wykształcenie wyższe z Public Relations.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności