Letnia Akademia Młodych Orłów

– Od trenerów klubowych wiemy, że chłopcy wracają z LAMO bardzo zadowoleni. Treningi z nami traktują jako bodziec do jeszcze większej pracy, a w dodatku zachęcają do niej kolegów z drużyny – powiedział trener reprezentacji Polski U-19 Rafał Janas, który podczas Letniej Akademii Młodych Orłów prowadzi z treningi z chłopcami i dodał: – Jeśli są jeszcze trenerzy niezadowoleni ze współpracy z nami to musimy poszukać odpowiedzi na pytanie co chcemy osiągnąć. Czy walczymy o wyniki sportowe dzieci w wieku 12-14 lat, czy staramy się sprawić, by już jako dorośli grali w piłkę na wysokim poziomie?

Letnia Akademia Młodych Orłów

Ich przygoda z reprezentacją Polski rozpoczęła się od Letniej Akademii Młodych Orłów, gdzie po raz pierwszy mieli okazję zaprezentowania umiejętności trenerom kadr młodzieżowych. Najlepsi otrzymali wówczas szansę gry w okolicznościowych meczach ze Słowacją, ale był to tylko przedsmak występów w reprezentacji Polski U-15, o których marzą. Część z nich wkrótce swe marzenie spełni. Chłopcy z rocznika 2002, bo o nich mowa, już niebawem rozpoczną konsultacje selekcyjne do reprezentacji Polski U-15. – Wśród nich na pewno znajdą się uczestnicy LAMO – zapowiedział pracujący obecnie z kadrą U-16 trener Robert Wójcik, który prowadził młodych adeptów futbolu we wspomnianych spotkaniach ze Słowakami w 2014 i 2015 roku.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Podczas drugiego w tym roku turnusu Letniej Akademii Młodych Orłów zajęcia z bramkarzami z rocznika 2003 prowadził Wojciech Kowalewski. – Bardzo ważne, nie tylko u bramkarzy, ale i innych zawodników jest to, aby zdolność uczenia się była zachowana jak najdłużej. Chłopcy, którzy tu byli chcą się uczyć, dlatego mają szansę by w przyszłości zaistnieć jako prawdziwi bramkarze – powiedział były bramkarzy m.in. Wigier Suwałki, Legii Warszawa, Szachtara Donieck i Spartaka Moskwa oraz reprezentacji Polski.

Letnia Akademia Młodych Orłów

80 dziewczyn z całej Polski zawitało do Gniewina, gdzie od 10 do 17 lipca odbywał się I turnus Letniej Akademii Młodych Orłów. Podczas codziennych treningów swoje umiejętności mogły sprawdzić najbardziej utalentowane zawodniczki z roczników 2004 i 2005. – Jest duża szansa, że wiele z nich trafi wkrótce do reprezentacji Polski – ocenił trener Marcin Kasprowicz.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Już dziś o godzinie 12:00 reprezentacja Polski do lat 14 zmierzy się w towarzyskim meczu z rówieśnikami ze Słowacji. – Przede wszystkim to świetna okazja do rozegrania fajnego spotkania. Będę również bogatszy w nowe doświadczenia. Bardzo lubię pracować z młodymi piłkarzami, bo widzę jak szybko robią postępy i jak bardzo angażują się w to, co robią. – powiedział w rozmowie z Łączy Nas Piłka Robert Wójcik, selekcjoner młodzieżowych reprezentacji Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności