Letnia Akademia Młodych Orłów

Zakończył się trzeci w tym roku turnus Letniej Akademii Młodych Orłów. W Gniewinie gościli tym razem chłopcy z rocznika 2004, dla których był to debiut na LAMO. Młodzi adepci futbolu przez ostatni tydzień prezentowali swoje umiejętności trenerom młodzieżowych reprezentacji Polski. Trenując pod ich okiem mogli poczuć przedsmak tego co czeka ich za dwa lata w przypadku ewentualnych powołań do kadry U-15.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Trwa trzeci w tym roku turnus Letniej Akademii Młodych Orłów, w którym uczestniczą chłopcy urodzeni w 2004 roku. W Gniewinie, oprócz uczestników LAMO, przebywa także przygotowująca się do kolejnego meczu ligowego Wisła Kraków. Młodzi adepci futbolu mieli spotkać się z kilkoma piłkarzami „Białej Gwiazdy”, a ku ich zaskoczeniu, trener Dariusz Wdowczyk przyprowadził do nich całą drużynę!

Letnia Akademia Młodych Orłów

– O takich warunkach jak na LAMO mogłem tylko pomarzyć. Pierwszego trenera bramkarzy, takiego z prawdziwego zdarzenia, spotkałem dopiero przed mistrzostwami świata w 1982 roku. Za reprezentację Polski odpowiadał wówczas trener Antoni Piechniczek i tak sobie rozmawialiśmy, że ktoś by się przydał. Wcześniej wszystkiego musiałem uczyć się sam – wspomina były zawodnik m.in. Widzewa Łódź i FC Porto, dwukrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Mistrzów, Superpucharu UEFA, były reprezentant Polski Józef Młynarczyk, który podczas Letniej Akademii Młodych Orłów pracuje z młodymi bramkarzami.

Letnia Akademia Młodych Orłów

W wyniku obniżenia wieku uczestników Letniej Akademii Młodych Orłów po pierwszej edycji, chłopcy urodzeni w 2003 roku jako jedyni gościli w LAMO aż trzykrotnie. – Większość z nich uczestniczyła we wszystkich turnusach, ale w wyniku stałej selekcji za każdym razem pojawiali się także nowi zawodnicy. Myślę, że przez te 3 lata sprawdziliśmy łącznie około 150 dzieci z tego rocznika – powiedział trener reprezentacji Polski U-15 Bartłomiej Zalewski, który już za rok do wielu z nich roześle powołania do najmłodszej drużyny narodowej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności