Letnia Akademia Młodych Orłów

– Pamiętajcie: sukces nie lubi komfortu! Więc jak wam coś nie wychodzi, to trzeba dążyć do tego, aby stawać się coraz lepszym – dziarsko doradzają uczestniczki LAMO 2018. Zobaczcie, jak tegoroczny obóz w Gniewinie wyglądał z perspektywy czterech z nich: Jagody Ostrowskiej, Kingi Olewińskiej, Wiktorii Kuprowskiej i Inez Sikory. Z kamerą „Łączy nas piłka” sprawdziliśmy, jaką fantastyczną dojrzałość mają w sobie te jedenasto-, dwunasto- i trzynastoletnie piłkarki z ogromnym talentem.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Na razie są na drugim miejscu: w Ekstraklasie oraz w pierwszej i drugiej lidze. Michał Rakoczy miał 16 lat i 50 dni, Jan Biegański – 15 lat i 161 dni, a Bartosz Baranowicz – 15 lat i 128 dni, gdy zadebiutowali odpowiednio w Cracovii, GKS Tychy i Rozwoju Katowice. Oprócz tego, że ich pierwsze występy na profesjonalnym poziomie rozgrywek przypadły w odstępie pięciu dni w maju, mają ze sobą jeszcze jedną wspólną rzecz: są pierwszymi uczestnikami Letniej Akademii Młodych Orłów, którzy zaprezentowali się w seniorskim futbolu.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Przez ostatni tydzień od 8 do 15 lipca w Letniej Akademii Młodych Orłów udział biorą dziewczynki z roczników 2005, 2006 oraz 2007. Od najbliższej niedzieli w Gniewinie rozpocznie się drugi turnus – dla najlepszych w Polsce chłopców z rocznika 2005, też będą trenować przez tydzień do 22 lipca. Ich zajęcia poprowadzą m.in. trenerzy Marcin Dorna, Michał Libich, Piotr Grzelak i Paweł Wypij wraz z asystentami, trenerami przygotowania fizycznego, trenerami bramkarzy oraz fizjoterapeutą i lekarzem. Poniżej przedstawiamy listę powołanych zawodników.

Letnia Akademia Młodych Orłów

80 dziewczynek i 160 chłopców weźmie udział w zgrupowaniach Letniej Akademii Młodych Orłów, organizowanych po raz piąty przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zajęcia treningowe dla największych piłkarskich talentów z całego kraju, podzielone na trzy 7-dniowe turnusy, jak zwykle odbędą się na boiskach nowoczesnego ośrodka Mistral Sport w Gniewinie.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Czwarta edycja Letniej Akademii Młodych Orłów dobiegła końca w miniony weekend, a ostatni turnus, złożony z zawodników urodzonych w 2004 roku, mógł być jedynie lekko rozczarowany brakiem… lata. Deszczowa, angielska pogoda, ma swój niewątpliwy urok i klimat, ale oznaczała też, że tym razem nie było już wyjazdów na plażę do pobliskich Dębek, gofrów z bitą śmietaną, ani kąpieli w Bałtyku. Zamiast tego na zawodników czekała: praca, praca i jeszcze raz praca - nad rozwojem własnego talentu.

Letnia Akademia Młodych Orłów

W sobotę zakończyło się trzecie zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów w Gniewinie. W lipcu pod okiem trenerów reprezentacji młodzieżowych oraz AMO z całego kraju ćwiczyły starannie wyselekcjonowane grupy dziewczynek oraz chłopców z roczników 2004 i 2005. – Pokazujemy, czym jest profesjonalizm, odpowiednie zachowanie i zachęcamy, by przenosili to na swoją pracę w klubach – mówi Kamil Szulc, jeden z głównych trenerów LAMO, a także szkoleniowiec grup młodzieżowych Warty Poznań.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności