III Liga

Przez lata zmagał się z problemami czysto sportowymi. – Rodzice nieraz powtarzali, że jak będziesz miał swoje dziecko, to się przekonasz, jak to jest... – zawiesza głos Adrian Liberacki. 26-letni piłkarz Bałtyku Gdynia na boisku nieraz musiał toczyć twarde boje z rywalami, teraz przychodzi mu jednak mierzyć się z największymi przeciwnościami.

III Liga

Adam Żak, Michał Fidziukiewicz, Mariusz Idzik, Szymon Kobusiński – w tym sezonie grono czołowych strzelców trzeciej ligi, którzy wzbudzają zainteresowanie klubów z centralnego poziomu, jest wyjątkowo spore. Sytuacja to jednak rzadka, bo w poprzednich latach dobra i skuteczna gra w rozgrywkach makroregionalnych niekoniecznie musiała oznaczać szansę na awans sportowy.

III Liga

Wiele dzieli Ruch Chorzów i Polonię Bytom, ale ostatnio wiele również łączy. Wielka historia, ogromne zainteresowanie ze strony kibiców, równie spektakularne upadki i świeża o nich pamięć, która w Bytomiu i Chorzowie ma wpływ na wiele aktualnych działań. Również na trzecioligowych boiskach oba kluby idą niemal łeb w łeb. A miejsce do awansu jest tylko jedno…

III Liga

W sezonie 2001/2002 dzielił ekstraklasową szatnię m. in. z Adamem Matyskiem, Olgierdem Moskalewiczem czy Igorem Sypniewskim. Na końcówkę kariery Cezary Stefańczyk wrócił do RKS, w którym się wychował. – 20 lat temu w Radomsku przez moment była wielka piłka. Teraz chcielibyśmy wrócić chociażby do drugiej ligi – mówi 36-letni obrońca.

III Liga

Ryszard Kuźma opowiada „Łączy Nas Piłka” o swojej walce z koronawirusem i pobycie w szpitalu, partyzantce w słowackim Partizanie Bardejów, Sokole Sieniawa, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał, a także porównuje obecnego Lecha do tego sprzed dziesięciu lat. – Szacunek za awans do fazy grupowej, zwłaszcza, że Lech grał trzy razy na wyjazdach. Rok temu to by się nie udało. Jest więc postęp, ale trzeba walczyć o więcej. Nie można zadowalać się porażką z Benfiką, bo udało się uniknąć kompromitacji. Trzymam kciuki, by Lech wyszedł z grupy – zapewnia trener Kuźma.

III Liga

W czasach świetności w klubie z Nowej Huty działało aż 18 sekcji. Piłkarze przez siedem sezonów grali w pierwszej lidze, a w 1996 roku zajęli nawet trzecie miejsce. Dzięki temu zagrali w europejskich pucharach, w których odnieśli największą wygraną (9:0 z Chazri Baku) w historii występów polskich drużyn w europejskich pucharach, a na Suchych Stawach gościło też AS Monaco. Wychowankami Hutnika są m. in. Marek Koźmiński, Michał Pazdan, Marcin Wasilewski, Mirosław Waligóra czy Jan Karaś.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności