III Liga

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nie było wiadomo, czy Polonia Bytom nie będzie musiała startować od najniższych klas rozgrywkowych. Klub, który w XXI wieku grał w ekstraklasie, przeżywał trudne chwile. Teraz jednak zdaje się wychodzić z wirażu i w trzeciej lidze zajmuje trzecie miejsce. Czy doczekamy się awansu na 100-lecie klubu, bo dokładnie 4 stycznia 1920 roku Polonia została założona? – Chcemy by ten rok był świętem – mówi tajemniczo prezes Sławomir Kamiński.

III Liga

Motor szósty sezon próbuje wydostać się z trzeciej ligi. – W Lublinie środowisko jest spragnione piłki nożnej nawet na wyższym poziomie niż druga liga. Tym bardziej, że klub ma nowoczesny stadion, na którym były rozgrywane mecze rangi młodzieżowych mistrzostw Europy czy świata. Mam na tyle mocny zespół, że stać nas, by w końcu awansować – twierdzi Mirosław Hajdo, trener Motoru.

III Liga

Po rundzie jesiennej liderem grupy pierwszej III ligi jest Sokół Ostróda. Miejsce w czołówce zajmuje także Sokół z Aleksandrowa Łódzkiego. Czy walka o II ligę rozstrzygnie się wiosną pomiędzy dwoma Sokołami? – Nie zakładaliśmy, że znajdziemy się tak wysoko – mówią w Aleksandrowie Łódzkim. – Zadanie na półmetek wykonane – to z kolei głos z Ostródy.

III Liga

Damian Warchoł jest najskuteczniejszym strzelcem III ligi grupy I, w której jego Pelikan Łowicz prezentuje na boisku różne oblicza. Napastnik, mimo 24 lat i wysokiej skuteczności, zdaje sobie sprawę, że będzie mu ciężko dostać się na wyższy szczebel, dlatego nie snuje wizji podboju pierwszej ligi, nie mówiąc już o rozgrywkach ekstraklasy. – Moim marzeniem jest zagrać chociaż jeden mecz w ekstraklasie, w barwach Widzewa. Widzew to mój klub, chodziłem na jego mecz od dziecka – mówi Łączy Nas Piłka Warchoł.

III Liga

– Każdy patrzy na Kamila Oziemczuka przez pryzmat tego, że w bardzo młodym wieku wyjechał za granicę. Jestem rozpoznawalny właśnie ze względu na Auxerre, chociaż większość swojej kariery spędziłem u siebie, na Lubelszczyźnie – mówi Oziemczuk w rozmowie z Łączy Nas Piłka. 31-latek gra w Hetmanie Zamość, myśli o pracy w szpitalu i wspomina czasy, kiedy wróżono mu wielką karierę.

III Liga

Transfer do Jagiellonii Białystok Piotra Stokowca zapowiadał się na najlepszy moment w krótkiej wtedy jeszcze przygodzie z piłką Mateusza Żebrowskiego. Tym bardziej, że grał on w młodzieżowej reprezentacji Polski, więc wyrobił sobie określoną markę. Zamiast jednak być coraz lepiej, było tylko gorzej, bo obsuwał się w dół ligowej hierarchii. Spadł aż do III ligi, w której przeżywa (kolejny) rozkwit kariery.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności