III Liga

W czasach świetności w klubie z Nowej Huty działało aż 18 sekcji. Piłkarze przez siedem sezonów grali w pierwszej lidze, a w 1996 roku zajęli nawet trzecie miejsce. Dzięki temu zagrali w europejskich pucharach, w których odnieśli największą wygraną (9:0 z Chazri Baku) w historii występów polskich drużyn w europejskich pucharach, a na Suchych Stawach gościło też AS Monaco. Wychowankami Hutnika są m. in. Marek Koźmiński, Michał Pazdan, Marcin Wasilewski, Mirosław Waligóra czy Jan Karaś.

III Liga

Po rundzie jesiennej Bałtyk Gdynia jest ostatni w grupie drugiej trzeciej ligi. W uniknięciu spadku ma pomóc m. in. Przemysław Trytko. – Liczę, że korzyść będzie dla obydwu stron. Ja odbuduję się po zupełnie straconym 2019 roku, a zespół się utrzyma, choć sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna – przyznaje 33-letni były napastnik m. in. Arki Gdynia, Jagiellonii Białystok czy Korony Kielce.

III Liga

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nie było wiadomo, czy Polonia Bytom nie będzie musiała startować od najniższych klas rozgrywkowych. Klub, który w XXI wieku grał w ekstraklasie, przeżywał trudne chwile. Teraz jednak zdaje się wychodzić z wirażu i w trzeciej lidze zajmuje trzecie miejsce. Czy doczekamy się awansu na 100-lecie klubu, bo dokładnie 4 stycznia 1920 roku Polonia została założona? – Chcemy by ten rok był świętem – mówi tajemniczo prezes Sławomir Kamiński.

III Liga

Motor szósty sezon próbuje wydostać się z trzeciej ligi. – W Lublinie środowisko jest spragnione piłki nożnej nawet na wyższym poziomie niż druga liga. Tym bardziej, że klub ma nowoczesny stadion, na którym były rozgrywane mecze rangi młodzieżowych mistrzostw Europy czy świata. Mam na tyle mocny zespół, że stać nas, by w końcu awansować – twierdzi Mirosław Hajdo, trener Motoru.

III Liga

Po rundzie jesiennej liderem grupy pierwszej III ligi jest Sokół Ostróda. Miejsce w czołówce zajmuje także Sokół z Aleksandrowa Łódzkiego. Czy walka o II ligę rozstrzygnie się wiosną pomiędzy dwoma Sokołami? – Nie zakładaliśmy, że znajdziemy się tak wysoko – mówią w Aleksandrowie Łódzkim. – Zadanie na półmetek wykonane – to z kolei głos z Ostródy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności