II Liga

Ponad 120 minut musieli czekać kibice w Rzeszowie na wyłonienie zwycięzcy w meczu barażowym o awans do Fortuna 1. Ligi. W regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o wszystkim zdecydowała seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali zawodnicy Resovii i to właśnie oni mogą cieszyć się z awansu na drugi poziom rozgrywkowy!

II Liga

W ostatnich sezonach na stadionie w Katowicach na finiszu rozgrywek kibice nie mieli prawa się nudzić. Dwa lata temu na Bukowej żegnał się z pierwszą ligą Górnik Łęczna, dwanaście miesięcy temu dramat przeżyli fani gospodarzy, po bramce straconej w 97. minucie, której autorem był bramkarz Bytovii. Teraz emocje były w spotkaniu z Resovią, a to dopiero początek. – To będą nasze finały – mówi Arkadiusz Woźniak przed barażami o awans do Fortuna 1. ligi. Pierwszy mecz dzisiaj, rywalem katowiczan Stal Rzeszów.

II Liga

Po porażce ze Zniczem Pruszków w 28. kolejce i trwającej wówczas serii meczów bez wygranej, Stal Rzeszów znalazła się w strefie spadkowej. Potem jednak nastąpiła seria zwycięstw, co w ostatecznym rozrachunku zapewniło beniaminkowi udział w barażach o Fortunę 1. Ligę. – Stała się rzecz, która scaliła zespół – mówi napastnik Grzegorz Goncerz. – Po tych wszystkich porażkach nikt nie spuszczał głowy, powiedzieliśmy sobie w szatni, że lipiec będzie nasz. Padły męskie słowa. Od tego czasu wiele się zmieniło na naszą korzyść – dodaje pomocnik Wojciech Reiman.

II Liga

Mieszanka młodości z rutyną to z pewnością najlepsza metoda w drodze do sukcesu. Trochę pewnie z przymusu, trochę z wyboru „pod prąd” postanowili pójść w Łęcznej. Górnik w pierwszej kolejności postawił na doświadczenie. W ostatniej kolejce drugoligowych rozgrywek drużyna z Lubelszczyzny miała najwyższą średnią wieku w podstawowej jedenastce – 28,5. Statystyka ta jednak nie może dziwić.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności