II Liga

Ten 26-letni dziś stoper trzy sezonu z rzędu awansował do drugiej ligi, ale jeszcze nigdy… w niej nie zagrał. Być może uda się to w końcu teraz. – W Stali organizacyjnie wszystko jest świetnie poukładane i dopięte na ostatni guzik. Zimą mieliśmy aż trzy obozy przygotowawcze. Poza dobrymi piłkarzami i trenerem, który ma pomysł na grę, w sztabie szkoleniowym są nawet dietetyk i trener od przygotowania mentalnego – wylicza Damian Kostkowski, obrońca Stali Rzeszów.

II Liga

To nie PGE GKS Bełchatów wymieniano w gronie faworytów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Tymczasem zespół Artura Derbina zajął trzecie, ostatnie miejsce, oznaczające promocję. – Zadanie nie było łatwe, ale poprzez pracę, dzięki umiejętnościom chłopaków okazało się, że można osiągnąć spory sukces. Rozbiliśmy bank – mówi szkoleniowiec bełchatowian w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

II Liga

Sezon 2018/19 w drugoligowych rozgrywkach przeszedł już do historii. Emocji nie brakowało do ostatnich sekund, a do samego końca ważyły się losy zarówno w kwestii awansu, jak i utrzymania. W ostatnim w tym sezonie magazynie II ligi, oprócz tradycyjnego przeglądu boiskowych wydarzeń, prezentujemy także między innymi 10 najpiękniejszych goli zakończonego sezonu.

II Liga

W niedzielę poznaliśmy trzeci zespół, który zapewnił sobie awans do Fortuna 1 ligi. Po Radomiaku Radom i Olimpii Grudziądz, które mogły cieszyć się już tydzień wcześniej, szampany otwarto w Bełchatowie. Na zapleczu LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 zobaczymy bowiem tamtejszy PGE GKS.

II Liga

Ostatni mecz w sezonie Elany Toruń, a także Olimpii Elbląg, może o wszystkim przesądzić – awansie w przypadku torunian lub spadku, w odniesieniu do sytuacji elblążan. Obie te drużyny stoczą bezpośrednią batalię, której finał będzie oznaczał wielki sukces lub równie duże rozczarowanie. Początek spotkania w niedzielę o godz. 13:00. Bezpośrednią transmisję z pojedynku przeprowadzi stacja TVP 3 oraz TVP Sport.

II Liga

Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia na drugoligowych boiskach. Awans na zaplecze ekstraklasy zapewniły sobie Olimpia Grudziądz i Radomiak Radom, natomiast ze spadkiem pogodziły się dwie śląskie ekipy – Ruch Chorzów i Rozwój Katowice. Z marzeniami o awansie pożegnał się także Widzew Łódź, a w grze o 1. Ligę pozostają nadal PGE GKS Bełchatów i Elana Toruń. Zapraszamy na magazyn skrótów 33. kolejki 2. Ligi.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności