II Liga

W Magazynie 2. Ligi zajmiemy się tematem, którym w ostatnich tygodniach żyła piłkarska Polska. Spór o miejsce premiowane awansem między Hutnikiem Kraków a Motorem Lublin zakończył się dobrze i dla jednych, i dla drugich. Z prezesem tego pierwszego klubu, Arturem Trębaczem, rozmawiamy nie tylko o zamieszaniu minionych tygodni, ale również o planach Hutnika związanych z 2. Ligą i szkoleniu młodzieży. Prezentujemy również sylwetkę Bartosza Wiktoruka z Pogoni Siedlce, który część swojej kariery spędził w hiszpańskim Villarreal i swego czasu regularnie powoływany był do młodzieżowych reprezentacji Polski. Na koniec przedstawiamy „najlepszych z najlepszych”, których wybierali w poprzednich tygodniach nasi widzowie.

II Liga

Jesteśmy coraz bliżej wznowienia rozgrywek w II lidze, a w ostatnich dniach poznaliśmy również komplet beniaminków, którzy na szczeblu centralnym zagrają w sezonie 2020/21. Gościem magazynu to trener jednej z tych ekip – Piotr Jawny, który do II ligi wprowadził rezerwy Śląska Wrocław. Pod Lupę tym razem bierzemy Bartosza Mrozka, który w przyszłości może stać się „numerem jeden” w Lechu Poznań, a trener Jacek Magiera porównuje go do Petera Schmeichela. Na koniec wybieramy najlepszy mecz trwającego sezonu!

II Liga

Ostatnie dni to ważny moment w kontekście wznowienia sezonu w rozgrywkach 2. Ligi. W klubach przeprowadzane są badania diagnostyczne, a od ich wyników zależy możliwość powrotu do treningów grupowych. Jedną z ekip, która treningi już wznowiła jest Olimpia Elbląg, a w naszym magazynie gościmy dziś jej szkoleniowca, Adama Noconia. W najnowszym odcinku przedstawiamy również sylwetkę młodego obrońcy Widzewa Łódź Marcela Pięczka, w którego charakterystyce pomogli nam trenerzy Marcin Kaczmarek i Dariusz Gęsior. Na koniec prezentujemy 10 sytuacji z boisk drugiej ligi, w których piłkarze mogli mówić o naprawdę dużym szczęściu.

II Liga

Błękitni Stargard to dla Adama Topolskiego 23. zespół w trenerskiej karierze, a w zawodzie pracuje od 1988 roku. – Mam drużynę złożoną z bardzo młodych zawodników, którzy chcą się wypromować i zagrać w wyższej lidze. W tym sezonie najbardziej żałuję porażki 1:2 ze Stalą Mielec w Totolotek Pucharze Polski, bo nie byliśmy gorszą drużyną. Cóż, sen, że zagram w finale na PGE Narodowym musi jeszcze poczekać – mówi 69-letni szkoleniowiec.

II Liga

Przez 917 dni Stal Stalowa musiała tułać się po boiskach w Rzeszowie, Tarnobrzegu czy Boguchwale. Kiedy wróciła na nowy stadion, udało się rozegrać tylko jeden mecz i z powodu epidemii rozgrywki zostały zawieszone. – Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – podkreśla Wojciech Fabianowski, były piłkarz i trener, a obecnie menedżer ds. sportu w Stali Stalowa wola.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności