II Liga

Kobieta sędziująca mecz mężczyznom w profesjonalnej lidze? Takie sytuacje już nie dziwią, choć w futbolu wciąż są rzadkością. W minioną niedzielę (21.06.2020), po ponad dwóch latach przerwy, sędzia ponownie poprowadziła mecz na szczeblu centralnym w Polsce. Ewa Augustyn była rozjemczynią w spotkaniu II ligi: Gryf Wejherowo – Górnik Łęczna (1:2). – Kobiecy i męski futbol różnią się od siebie, ale mają też wiele punktów spójnych. Zawodnicy przez pierwsze 10-15 minut „sprawdzali” na co mogą sobie ze mną pozwolić. Wyszło na to, że oni grali w piłkę nożną, a ja sędziowałam. To był bardzo przyjemny mecz – opowiada specjalnie dla Łączy Nas Piłka Augustyn, która od 2015 roku jest sędzią międzynarodową.

II Liga

Nie zwalniają tempa piłkarze klubów drugoligowych, a już w środę, 17 czerwca, w całości została rozegrana 26. kolejka! Wydarzeniem tej serii było przełamanie Widzewa, który wreszcie wygrał. Niespodziewanie punkty stracił GKS Katowice, a w podkarpackich derbach triumfowała Stal Stalowa Wola. Zobacz gole i skróty meczów 26. kolejki 2. Ligi!

II Liga

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze spotkanie 26. kolejki drugiej ligi. W Legionowie emocje trwały do samego końca: strzelanie rozpoczął dla zespołu z Katowic Arkadiusz Jędrych, ale dzielni gospodarze dwukrotnie wyrównywali stan spotkania. Dodatkowo, w końcówce Legionovia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Sprawdź wszystkie wyniki tej serii spotkań.

II Liga

Wiosną Legionovia zdobyła siedem punktów w pięciu meczach. To dużo, jeśli wziąć pod uwagę, że w poprzednich dwudziestu spotkaniach uzbierała ich zaledwie dwanaście. W ostatniej kolejce piłkarze trenera Bogdana Jóźwiaka sprawili ogromną sensację – pokonali lidera drugiej ligi Widzew i to w Łodzi. Dwa gole w końcówce strzelił superrezerwowy Karol Podliński. – Uniknięcie spadku byłoby cudem, ale każdy z nas walczy, bo może ugrać coś dla siebie – przyznaje 23-letni napastnik Legionovii.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności