II Liga

Jeden ma 24 lata i gra w Chojniczance Chojnice, a drugi jest o cztery lata młodszy i niedługo może nawiązać do tradycji rodziny Michalskich związanych z występami w ekstraklasie. Damian Michalski to zawodnik PGE GKS Bełchatów, którego już przechwycił klub z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. – Ja siebie w jego skórze nie widzę, ale ludzie, którzy znają nas obu, dostrzegają duże podobieństwa między nami: w wyglądzie czy zachowaniu – mówi o Damianie starszy z braci, Seweryn.

II Liga

– Z doświadczenia wynika, że najlepiej skupiać się na najbliższym rywalu. Z drugiej strony jesteśmy sportowcami i trenujemy po to, by wygrywać. Skoro dzięki ciężkiej pracy znaleźliśmy się na miejscu dającym awans do pierwszej ligi, to nie możemy nagle powiedzieć, że to nas nie interesuje i czwarta pozycja nam wystarczy – mówi 35-letni obrońca GKS Bełchatów.

II Liga

W 23. kolejce lider niespodziewanie zgubił punkty w starciu z ostatnią drużyną tabeli. Po meczu w Tarnobrzegu pracę stracił trener z najdłuższym dotychczas stażem na szczeblu centralnym, a w rywalizacji pretendentów do awansu wygrał PGE GKS Bełchatów. Zapraszamy na magazyn skrótów 23. kolejki II ligi.

II Liga

Bartosz Neugebauer dopiero skończył 17 lat. W tym sezonie szkoleniowiec Rozwoju Katowice Marek Koniarek skorzystał z niego trzy razy w meczu o punkty, choć w bramce dysponuje bardziej doświadczonymi zawodnikami. – W moim wieku każda styczność z piłką seniorską bardzo duże daje – podkreśla młody bramkarz, który należy do grupy objętej specjalnym programem szkoleniowym Polskiego Związku Piłki Nożnej, skupiającym najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w Polsce.

II Liga

W wieku 16 lat zadebiutował w pierwszym składzie Olimpii Grudziądz. Kilkanaście dni po 17. urodzinach strzelił pierwszego gola w piłce seniorskiej. Jest reprezentantem Polski U-18. W miniony weekend zdobył piękną bramkę, trzecią w sezonie, licząc rozgrywki ligowe i pucharowe.  W tym roku podpisał kontrakt z Legią Warszawa, ale wiosnę spędzi jeszcze na boiskach drugiej ligi. Kariera Kacpra Skibickiego nabrała w ostatnim czasie zawrotnego tempa.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności