II Liga

Jarosław Fojut przeżył w polskiej piłce dużo. Ale nie tylko: przez lata grał w Anglii, był w Norwegii, w Szkocji. Zdobył mistrzostwo Polski, wygrał Puchar Ligi (wszystko ze Śląskiem Wrocław), ma na koncie całkiem pokaźną liczbę występów w ekstraklasie. Z takim doświadczeniem może dbać o rozwój młodych piłkarzy, których w II lidze i w Stali Rzeszów, gdzie obecnie występuje, nie brakuje. W rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o kulisach przejścia do stolicy Podkarpacia, rosnącej świadomości klubów i mentalności w piłce. Zapraszamy!

II Liga

Rafał Siemaszko w lipcu 2020 roku zakończył, trwającą pięć lat, przygodę z Arką Gdynia. Zdobył dla niej 33 bramki, w tym kilka ważnych trafień, które zapisały się w historii klubu z Olimpijskiej. W nowym sezonie reprezentuje barwy drugoligowego Sokoła Ostróda, gdzie walczy o to, by również tam być dobrze zapamiętanym. Powoli też szykuje się na życie po piłkarskim życiu. – Myślę o zostaniu trenerem – zdradza swoje plany Łączy Nas Piłka.

II Liga

Kamil Socha został nowym trenerem Bytovii Bytów. Dla 49-letniego szkoleniowca jest to powrót do pracy na szczeblu centralnym po wcześniejszych epizodach w Wigrach Suwałki oraz Pogoni Siedlce. Socha stawia na innowacyjność, chce być szkoleniowcem, który podąża z  duchem czasu. – Nasza praca polega na byciu modnym. Futbol ewoluuje w takim tempie, że co kilka lat zmienia się moda – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

II Liga

Choć po pierwszej rundzie Hutnik Kraków jest ostatni w drugiej lidze i stracił aż 42 gole, to bramkarz Dawid Smug zbierał dobre oceny. Stał się postrachem zawodników wykonujących rzuty karne – obronił aż pięć z dziewięciu. – To efekt współpracy z trenerem bramkarzy, który analizował jak rywale je strzelają. Ja tę wiedze wykorzystałem w praktyce – mówi 27–letni bramkarz.

II Liga

Obrońca Olimpii Elbląg od dwóch lat nie opuścił też nawet jednego treningu. – Staram się robić wszystko, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania. A więc regeneruje się, solidnie trenuję z zespołem, zdrowo odżywiam, a także ćwiczę indywidualnie. Do tego szukam bodźców, by wychodzić ze strefy komfortu i sprawdzać jak mój organizm zareaguje. Regularnie morsuję, a ostatnio zacząłem zimą biegać w samych spodenkach – opowiada 30–letni Kamil Wenger.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności