II Liga

To jeden z tych piłkarzy, którym zagraniczny wyjazd w bardzo młodym wieku nie posłużył. Perspektywa gry w wielkim włoskim klubie skończyła się zderzeniem z brutalną rzeczywistością i powrocie do Polski. Dawid Smug, bo o nim właśnie mowa, dzisiaj stara się nie patrzeć wstecz, a myśleć o przyszłości. Ma 25 lat i już spory bagaż doświadczeń.

II Liga

Przez 16 lat był związany z Niebieskimi z Chorzowa. W tym klubie zaczynał swoją karierę i przeszedł wszystkie piłkarskie szczeble. W ubiegłym sezonie był nawet kapitanem Ruchu. Teraz Maciej Urbańczyk postanowił jednak coś zmienić. – Od jakiegoś czasu czułem, że potrzebuję czegoś nowego, zmiany – mówi 23-letni pomocnik.

II Liga

Drużyny z piłkarskiej elity, po wprowadzeniu przepisu o młodzieżowcu, będą zapewne musiały z jeszcze większą uwagą śledzić, to co się dzieje na niższych szczeblach rozgrywkowych. My postanowiliśmy pod tym kątem przyjrzeć się drugiej lidze i wyróżnić czołowych młodzieżowców. Kilku z nich, jeszcze w tej samej roli, będzie mogło grać w kolejnych sezonach. Czy zobaczymy ich w przyszłości na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności