II Liga

Mieszanka młodości z rutyną to z pewnością najlepsza metoda w drodze do sukcesu. Trochę pewnie z przymusu, trochę z wyboru „pod prąd” postanowili pójść w Łęcznej. Górnik w pierwszej kolejności postawił na doświadczenie. W ostatniej kolejce drugoligowych rozgrywek drużyna z Lubelszczyzny miała najwyższą średnią wieku w podstawowej jedenastce – 28,5. Statystyka ta jednak nie może dziwić.

II Liga

Górnik Łęczna i Widzew Łódź zagrają w przyszłym sezonie w Fortuna 1. Lidze. Oba kluby awans zapewniły sobie w ostatniej kolejce rozgrywek. Górnik pokonał na wyjeździe 2:0 Legionovię Legionowo i zajął pierwsze miejsce w tabeli. Z drugiej pozycji promocję uzyskał Widzew, który wprawdzie przegrał u siebie ze Zniczem Pruszków 0:1, jednak na korzyść łodzian zagrała Resovia, która wywiozła punkt ze starcia z GKS-em w Katowicach (1:1). Łączoną transmisję z trzech tych spotkań mogliśmy oglądać na antenie TVP Sport.

II Liga

W ostatniej kolejce drugiej ligi rozstrzygnie się, kto bezpośrednio awansuje na zaplecze ekstraklasy. W grze są Górnik Łęczna (60 punktów), Widzew (59) i GKS Katowice (58). Wszystkie wiosną zaliczyły wpadki z teoretycznie słabszymi zespołami. – Forma Widzew jest dla mnie niemiłym zaskoczeniem, ale wierzę w awans – mówi Tomasz Łapiński, były kapitan Widzewa. – Przed nami ostatnia wspinaczka na szczyt. Wygrana da nam pierwszą ligę  – podkreśla Kamil Kiereś, trener Górnika. – Nie kalkulujemy, nie zastawiamy się, kto jest w trudnej, a kto w łatwej sytuacji – dodaje Rafał Górak, szkoleniowiec GKS.

II Liga

To aż nieprawdopodobne – Resovia, która w rundzie jesiennej wygrała jedenaście meczów, w drugiej części sezonu zwyciężyła tylko dwukrotnie, w tym ostatnio z Widzewem Łódź, dzięki czemu wciąż liczy się w walce o baraże. Przełamanie drużyny Szymona Grabowskiego przyszło w najlepszym możliwym momencie, bo choć mimo słabej serii wciąż była w czołówce stawki, to czuła na plecach oddech grupy pościgowej.

II Liga

Choć wiosną Pogoń Siedlce zdobyła aż 21 punktów, a wygrała m.in. z Widzewem i Górnikiem Łęczna, to wciąż nie jest pewna utrzymania. Z drugiej strony niewiele jej brakuje, by włączyć się do walki o awans do pierwszej ligi. – Naszą siłą okazała się szeroka kadra. Baraże? To byłaby wartość dodana do tego sezonu. Celem pozostaje uniknięcie spadku – podkreśla Bartosz Tarachulski, trener Pogoni.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności