II Liga

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze spotkanie 26. kolejki drugiej ligi. W Legionowie emocje trwały do samego końca: strzelanie rozpoczął dla zespołu z Katowic Arkadiusz Jędrych, ale dzielni gospodarze dwukrotnie wyrównywali stan spotkania. Dodatkowo, w końcówce Legionovia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Sprawdź wszystkie wyniki tej serii spotkań.

II Liga

Wiosną Legionovia zdobyła siedem punktów w pięciu meczach. To dużo, jeśli wziąć pod uwagę, że w poprzednich dwudziestu spotkaniach uzbierała ich zaledwie dwanaście. W ostatniej kolejce piłkarze trenera Bogdana Jóźwiaka sprawili ogromną sensację – pokonali lidera drugiej ligi Widzew i to w Łodzi. Dwa gole w końcówce strzelił superrezerwowy Karol Podliński. – Uniknięcie spadku byłoby cudem, ale każdy z nas walczy, bo może ugrać coś dla siebie – przyznaje 23-letni napastnik Legionovii.

II Liga

Choć nominalnie Kacper Śpiewak jest stoperem, to w dwóch ostatnich meczach zagrał jako napastnik. I to jak! Olimpii Elbląg strzelił gole w 89. i 90. minucie, a zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna zapewnił Stali Stalowa Wola już w doliczonym czasie gry. – Zawsze chciałem grać w przodzie i zdobywać bramki. Może jednak zostanę napastnikiem? – uśmiecha się tegoroczny maturzysta, 20-letni Kacper Śpiewak.

II Liga

Damian Michalik na rok musiał zerwać z piłką, by zarabiać na życie. Pracował w angielskim porcie, polskiej kopalni i holenderskiej fabryce. Wciąż jednak liczył, że wróci na boisko i jeszcze zagra w ekstraklasie. Na razie występuje w drugoligowej Stali Rzeszów. – Kilka razy byłem już blisko ekstraklasy i liczę, że co się odwlecze, to nie uciecze – mówił 28-letni pomocnik.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności