II Liga

To się nazywa wejście z ławki! Pomocnik Olimpii Grudziądz Mikołaj Gabor kilkanaście minut po zmianie rozpoczął show przeciwko Górnikowi Łęczna: w sześć minut strzelił trzy gole. – Mogłem zdobyć nawet pięć bramek i to w takim samym odstępie czasu, jak kiedyś Robert Lewandowski – opowiada piłkarz o najlepszym dniu w swojej dotychczasowej karierze.

II Liga

Gdy przychodził do Błękitnych Stargard Szczeciński, oficjalna strona klubu dumnie obwieściła, że szeregi drużyny wzmocni jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w województwie zachodniopomorskim. W końcu chodzi o młodzieżowego reprezentanta Polski, który ze względu na specyficzny sposób gry zalicza się do typu piłkarza podwórkowego w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Błażej Starzycki rozgrywa premierowy sezon w seniorskiej piłce i musi stawić czoła pierwszej, poważnej przeszkodzie w przygodzie z futbolem.

II Liga

Jeden ma 24 lata i gra w Chojniczance Chojnice, a drugi jest o cztery lata młodszy i niedługo może nawiązać do tradycji rodziny Michalskich związanych z występami w ekstraklasie. Damian Michalski to zawodnik PGE GKS Bełchatów, którego już przechwycił klub z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. – Ja siebie w jego skórze nie widzę, ale ludzie, którzy znają nas obu, dostrzegają duże podobieństwa między nami: w wyglądzie czy zachowaniu – mówi o Damianie starszy z braci, Seweryn.

II Liga

– Z doświadczenia wynika, że najlepiej skupiać się na najbliższym rywalu. Z drugiej strony jesteśmy sportowcami i trenujemy po to, by wygrywać. Skoro dzięki ciężkiej pracy znaleźliśmy się na miejscu dającym awans do pierwszej ligi, to nie możemy nagle powiedzieć, że to nas nie interesuje i czwarta pozycja nam wystarczy – mówi 35-letni obrońca GKS Bełchatów.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności