II Liga

To aż nieprawdopodobne – Resovia, która w rundzie jesiennej wygrała jedenaście meczów, w drugiej części sezonu zwyciężyła tylko dwukrotnie, w tym ostatnio z Widzewem Łódź, dzięki czemu wciąż liczy się w walce o baraże. Przełamanie drużyny Szymona Grabowskiego przyszło w najlepszym możliwym momencie, bo choć mimo słabej serii wciąż była w czołówce stawki, to czuła na plecach oddech grupy pościgowej.

II Liga

Choć wiosną Pogoń Siedlce zdobyła aż 21 punktów, a wygrała m.in. z Widzewem i Górnikiem Łęczna, to wciąż nie jest pewna utrzymania. Z drugiej strony niewiele jej brakuje, by włączyć się do walki o awans do pierwszej ligi. – Naszą siłą okazała się szeroka kadra. Baraże? To byłaby wartość dodana do tego sezonu. Celem pozostaje uniknięcie spadku – podkreśla Bartosz Tarachulski, trener Pogoni.

II Liga

W 1985 roku Widzew i GKS Katowice walczyły w finale Pucharu Polski. Później po latach występów w ekstraklasie, w tym też w europejskich pucharach, obydwa kluby stanęły na krawędzi i musiały odbudowywać pozycję od czwartej ligi. W niedzielę zmierzą się w hicie 31. kolejki drugiej ligi (niedziela, godz. 13:05, transmisja TVP Sport). Zwycięzca zrobi duży krok w kierunku awansu na zaplecze ekstraklasy. – Szkoda, że nie mam dwóch serc, bo jedno biłoby dla GKS, a drugie dla Widzewa – mówi Marek Koniarek, były napastnik tych drużyn.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności