II Liga

Na pierwszą pełną kolejkę w drugiej lidze przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tym bardziej więc trzeba się wstrzymać z ocenami ruchów transferowych na trzecim poziomie rozgrywkowym. W kilku klubach doszło jednak do ciekawych zmian. Jedni stawiali na doświadczenie, inni wprost przeciwnie – dali szansę młodzieży. Kto na tym lepiej wyjdzie, przekonamy się na początku czerwca.

II Liga

Dopiero w najbliższy weekend zostanie rozegrana pierwsza pełna kolejka rozgrywek II ligi w 2018 roku. Jak dotąd, ze względu na warunki atmosferyczne, odbyły się tylko cztery z planowanych osiemnastu spotkań. Tym razem piłkarze będą już mogli wyjść na boisko, więc przedtem zapraszamy na przegląd najciekawszych zimowych wydarzeń w II lidze.

II Liga

Gdy miał 18 lat, zadebiutował w II-ligowym wówczas Zagłębiu Sosnowiec, a następnie ze swoim macierzystym klubem awansował na zaplecze ekstraklasy. Sześć lat później Marcin Sierczyński był już doświadczonym obrońcą i mocnym punktem sosnowieckiego zespołu, który w sezonie 2015/2016, jako beniaminek, zajął trzecie miejsce w I lidze, a w Pucharze Polski doszedł do półfinału. – Czułem już zapach piłki na najwyższym krajowym poziomie, ale w 2017 roku wszystko się zmieniło i muszę się znowu zacząć wspinać - mówi nowy zawodnik zajmującego 8. miejsce w II lidze GKS Bełchatów.

II Liga

Przed rudną wiosenną Siarka Tarnobrzeg straciła czterech podstawowych piłkarzy, a najgłośniej było o odejściu Patryk Mikity do rywala w walce o awans - Radomiaka. – Co pół roku sytuacja się powtarza. Do wyższych ligi odchodzi czterech, pięciu zawodników, ale i tak jesteśmy w czołówce – zaznacza Włodzimierz Gęsior, trener Siarki.

II Liga

W dwóch poprzednich sezonach Gryf Wejherowo znajdował się w dolnej części II-ligowej stawki. Utrzymanie zapewniał sobie najpierw przez kłopoty innych zespołów, a później rzutem na taśmę, w ostatnich kolejkach. W bieżących rozgrywkach znów znajduje się w trudnej sytuacji. – Wierzymy, że uda się po raz kolejny – mówi dla Łączy Nas Piłka wiceprezes klubu ds. sportowych Dariusz Mikołajczak.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży