II Liga

Za nami 16. kolejka na drugoligowych boiskach. W niej szczególnie ciekawie zapowiadało się między innymi derbowe starcie w Jastrzębiu-Zdroju, rywalizacja Warty z Garbarnią czy mecz w Puławach, gdzie rozpędzona po rozbiciu PGE GKS-u Wisła grała z Radomiakiem. Jak przebiegały te mecze oraz sześć innych spotkań? Zapraszamy na magazyn skrótów.

II Liga

W zespole ROW 1964 Rybnik, który po zmianie szkoleniowca zanotował passę sześciu spotkań bez porażki, pojawił się nowy napastnik. Trener Roland Buchała postawił na... nominalnego lewego obrońcę Pawła Jaroszewskiego, który należycie wywiązuje się ze swojej nowej roli. To właśnie gol 23-letniego wychowanka Concordii Knurów przesądził o zwycięstwie ze Stalą Stalowa Wola, dającym awans na 7 miejsce w tabeli. – W poprzednim sezonie rozegrałem w II lidze 26 spotkań i strzeliłem 2 gole. Dlatego w tegoroczną rundę jesienną wchodziłem z dużymi nadziejami – mówi „ofensywny obrońca”.

II Liga

Jeżeli ktoś ma na imię Kamil, pochodzi z Jastrzębia-Zdroju i jest bramkostrzelnym stoperem nie musi się nazywać Glik. – Reprezentacyjny obrońca, grający na co dzień w AS Monaco, jest moim kolegą z podwórka. Mieszkał w sąsiednim bloku, a gdy grał w wodzisławskiej szkółce namawiał mnie do przejścia, ale zostałem w Jastrzębiu – mówi Kamil Szymura, filar obrony beniaminka i zarazem lidera II ligi, GKS 1962 Jastrzębie.

II Liga

Głównym wydarzeniem 15. drugoligowej kolejki był mecz na szczycie w Radomiu. Z drugim w tabeli Radomiakiem grała tam liderująca Warta. Sąsiedzi z górnej połówki ligowej tabeli spotkali się też w Krakowie i Tarnobrzegu, a najwięcej goli padło w Puławach. Zapraszamy na magazyn skrótów 15. kolejki rozgrywek drugiej ligi.

II Liga

W minionym tygodniu na drugoligowych boiskach najpierw cztery drużyny odrobiły zaległości z 12. kolejki, a już w weekend rozegrano dziewięć spotkań kolejki numer 14. Jak poradziła sobie czołówka - Warta Poznań, Radomiak Radom, GKS 1962 Jastrzębie i ŁKS Łódź? Zapraszamy na magazyn skrótów 14. kolejki rozgrywek drugiej ligi.

II Liga

Piłkarze ROW Rybnik w czterech ostatnich meczach nie zaznali goryczy porażki i podwoili swój dorobek. Od dnia, w którym Piotra Piekarczyka zastąpił Roland Buchała, rybniczanie dwa razy wygrali i dwa razy zremisowali. – Takiej passy nie pamiętam od kiedy jestem w sztabie szkoleniowym naszej drużyny, a byłem drugim trenerem od lipca 2015 roku – mówi 33-letni szkoleniowiec.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży