I Liga

Mistrzowie II ligi w letnim okresie przygotowawczym do występów na zapleczu ekstraklasy wysoko zawiesili sparingową poprzeczkę. Zespół Rakowa Częstochowa grał bowiem z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i Wisłą Kraków wygrywając 2:1, zremisował 1:1 z Miedzią Legnica i przegrał 1:4 ze Śląskiem Wrocław. Dopiero w ostatnim meczu kontrolnym podopieczni Marka Papszuna, w trakcie zgrupowania w Zielonce, zmierzyli się z rywalem z niższej półki i wygrali 2:1 z drugoligową Legionovią. Nic więc dziwnego, że kapitan częstochowskiej drużyny  Rafał Figiel z optymizmem spogląda w kierunku zbliżającego się sezonu.

I Liga

Nowy trener Odry Opole Mirosław Smyła stoi przed trudnym zadaniem. Prowadząc beniaminka Nice I ligi będzie rywalizował nie tylko z wymagającymi rywalami, którzy wysoko zawieszą poprzeczkę, ale musi się również zmierzyć z renomą swojego poprzednika. Wszak Jan Furlepa pracując w opolskim klubie w półtora roku wywalczył dwa awanse i wyprowadził „niebiesko-czerwonych” z III-ligowego zaścianka na zaplecze ekstraklasy.

I Liga

Trzydzieści lat temu, po pierwszym w historii spadku Ruchu Chorzów z ekstraklasy, Krzysztof Warzycha w roli kapitana najpierw poprowadził niebieskich do awansu, a rok później w koronie króla strzelców świętował mistrzostwo Polski. Teraz „Gucio”, który w reprezentacji Polski rozegrał 50 spotkań i stał się legendą Panathinaikosu, zdobywając pięć razy mistrzostwo Grecji oraz trzy razy tytuł króla strzelców greckiej ekstraklasy, znowu stoi na czele chorzowskiej drużyny i jako trener buduje zespół.

I Liga

Piotr Mandrysz, czyli trener, który specjalizuje się w awansach do ekstraklasy, zaczyna budowę zespołu, mającego spełnić marzenia katowickich kibiców, od 12 lat tęskniących za grą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wyniki sparingów: 1:4 z Odrą Opole, 0:2 ze Śląskiem Wrocław i 0:1 z Karpatami Lwów nie wskazują jednak na to, że GKS Katowice utrzyma etykietkę faworyta, z którą występował w poprzednim sezonie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży