I Liga

Nie Odra Opole, Raków Częstochowa, Chojniczanka Chojnice, czy Miedź Legnica, a Wigry Suwałki to najlepiej punktujący zespół Nice 1 ligi w ostatnich miesiącach. Zespół Artura Skowronka od 10. kolejek jest niepokonany, strzela najwięcej goli i jest coraz bliżej ligowego podium. – Cierpliwa, sumienna praca sprawiła, że złapaliśmy serię, która pozwala nam piąć się w górę tabeli – mówi Łączy Nas Piłka trener Wigier Artur Skowronek.

I Liga

Radosław Janukiewicz jest o krok od poprawienia wyniku Konrada Jałochy z sezonu 2015/16, który grając w Arce Gdynia nie dał się pokonać w 14 meczach. Niedługo może także wyrównać swoje najlepsze osiągnięcie sprzed lat. Z Podbeskidziem golkiper Chojniczanki Chojnice rozegrał 12. spotkanie w sezonie na zero z tyłu, a był to jego dopiero 20 występ! W obecnych rozgrywkach rywale zdołali wbić mu tylko 13 goli.

I Liga

Przerwa zimowa w pierwszej lidze pod względem ruchów transferowych nie była zbyt obfitym okresem. Pojawiło się jednak na pierwszoligowym horyzoncie kilkunastu młodych zawodników, którzy mogą w najbliższych tygodniach wpaść w oko kibicom. Dla niektórych może to być poligon i przetarcie przed kolejnymi szczeblami, dla jeszcze innych pierwsza w ogóle szansa na zaistnienie w seniorskiej piłce. A mają się na kim wzorować. Bo właśnie rok temu pierwszoligowe boiska podbijała młodzież z Zabrza.

I Liga

Sebastian Bonecki od dziecka związany jest z Zagłębiem Lubin. Ma 23 lata i nadal czeka na swoje „pięć minut” w barwach macierzystego klubu na poziomie ekstraklasy, której zdążył już posmakować, ale nie na tyle, by mógł czuć satysfakcję. Życie wystawia go na próbę, kolejną będzie wypożyczenie do Odry Opole. – Na pewno broni nie składam. Wciąż jestem zawodnikiem Zagłębia, nie zrezygnowałem z walki o pierwszy skład Miedziowych – mówi zawodnik w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

I Liga

W meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chojniczanka Chojnice kluczem do zwycięstwa będzie zdobycie przewagi w środku pola. Trenerzy Adam Nocoń oraz Krzysztof Brede mają w swoich szeregach kreatywnych pomocników, ale sama płynność w grze może nie wystarczyć. Tu potrzebne jest też obycie i doświadczenie, którego w obu ekipach akurat nie brakuje.

I Liga

Pawła Zielińskiego dzieli z Piotrem Zielińskiego kompletnie inna rzeczywistość piłkarska – jeden gra w Miedzi Legnica, drugi w SSC Napoli – łączą za to więzy krwi. Starszy z nich, Paweł, jest pewien, że jego brat udźwignie ciężar oczekiwań z nim związany. – Gra na wysokim poziomie, w europejskiej piłce znaczy coraz więcej i to naturalne, że wzbudza zainteresowanie. Dąży do tego, by zostać liderem reprezentacji – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka. 

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży