FORTUNA 1. Liga

Przez kibiców w Sosnowcu runda jesienna Fortuna 1. Ligi nie będzie chętnie wspominana. Drużyna Zagłębia plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli i chyba tylko dzięki temu, że w tym sezonie spada zaledwie jedna drużyna, w klubie nie wszczęto paniki. Trzy wygrane w siedemnastu meczach dały jednak sporo do myślenia, a za tym poszły konkretne działania.

FORTUNA 1. Liga

Uczestnicy cyklu szkoleń, który trwał od 20 do 29 stycznia, dla trenerów drużyn pierwszoligowych, organizowanych we współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej z Fortuną 1. Liga, są zgodni: Wiedzy nigdy za wiele. Prelekcje osób na co dzień zajmujących się analizą, obserwacją, monitoringiem, szeroko rozumianym rozwojem piłkarzy-kandydatów do młodzieżowych reprezentacji Polski, podzielili się swoim doświadczeniem, co może w jakimś stopniu pomóc w codziennej pracy z młodzieżą w klubach.

FORTUNA 1. Liga

W 2019 roku Korona Kielce pod wodzą Marka Mierzwy wygrała Centralną Ligę Juniorów. Nieoczekiwane, niedługo po tym ten zdolny trener rozstał się z klubem, którego jest wychowankiem. Wraca po półtora roku i jako koordynator do spraw szkolenia młodzieży chce realizować wiele ciekawych pomysłów. – Korona ma zawsze szczególne miejsce w moim sercu – podkreśla Marek Mierzwa.

FORTUNA 1. Liga

Po dziesięciu latach w GKS Bełchatów Paweł Lenarcik został bramkarzem Miedzi Legnica. „Łączy Nas Piłka” opowiedział o trudnych momentach i chwilach radości w górniczym klubie. – Mam mieszane uczucia, ale człowiek jest taki, że po jakimś czasie woli pamiętać pozytywne wydarzenia. Teraz jestem w Miedzi i wreszcie nie muszę się martwić o nic więcej niż o grę – mówi 26-letni wychowanek Mazovii Tomaszów Mazowiecki.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności