I Liga

Na porządku dziennym stają się powoli transfery z Nice 1 ligi do ekstraklasy, i to gotówkowe. Wzmożoną aktywność klubów elity zawodnikami z zaplecza obserwujemy zwłaszcza w ostatnim czasie. Ten boom poniekąd związany jest m.in. z „efektem Górnika Zabrze”, ale także coraz większą świadomością, że na drugim poziomie rozgrywkowym grają dobrzy piłkarze, a co najważniejsze młodzi, w których warto inwestować zamiast ściągać tabun zagranicznych zawodników.

I Liga

Garbarnia Kraków awansowała do Nice 1 ligi! Zespół prowadzony przez trenera Mirosława Hajdę w rewanżowym meczu barażowym wygrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 2:1 po bramkach Filipa Wójcika i Krzysztofa Kalemby. Garbarnia jest trzecim – po GKS 1962 Jastrzębie i ŁKS Łódź – drugoligowcem, który wywalczył awans jako beniaminek rozgrywek sezonu 2017/2018.

I Liga

Jeśli reklama jest dźwignią handlu, to Nice 1 liga trampoliną do karier dla trenerów. Tutaj mniej doświadczeni szkoleniowcy zaczynają samodzielną pracę, budują swoją markę, wyrabiają nazwisko, by potem znaleźć zatrudnienie w klubie z ekstraklasy. Jedni – jak Ireneusz Mamrot wskakują na karuzelę, żeby zastąpić „wytrawnych graczy”, inni (Dominik Nowak, Dariusz Dudek) – zaliczają po prostu awans sportowy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży