FORTUNA I Liga

Garbarnia Kraków w dwóch ostatnich meczach Fortuna 1 ligi strzeliła trzy gole. Wszystkie wpadły na konto jednego zawodnika – Jakuba Wróbla, który zdobywał te bramki, wchodząc z ławki. – Czy utrzymuję Garbarnię przy życiu? Nie, to nie moja zasługa, a całej drużyny. Sami sobie przedłużamy szansę na utrzymanie, bo ostatnio prezentujemy dużo lepszą dyspozycję – mówi napastnik krakowskiego klubu w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

O słabym początku sezonu nikt już w Niepołomicach nie pamięta. Puszcza z czasem zaczęła punktować do tego stopnia, że dziś bliżej jej do miejsca premiowanego awansem aniżeli bezpiecznych lokat w tabeli, co było głównym celem. – Mój zespół się rozwija, idziemy do przodu, robimy postęp w grze defensywnej i ofensywnej, chodzi o pewne niuanse. Nawet liczby i statystyki pokazują, że z roku na rok jest lepiej – mówi trener drużyny z Małopolski Tomasz Tułacz.

FORTUNA I Liga

Z pewnością wielu młodych piłkarzy chciałoby pójść drogą Jana Sobocińskiego. 19-letni stoper ŁKS-u Łódź w tym sezonie stał się podstawowym zawodnikiem w składzie Kazimierza Moskala. Co więcej, obrońca powoływany jest przez Jacka Magierę do reprezentacji U-20. –  Do wszystkiego trzeba podchodzić spokojnie – mówi sam zainteresowany.

FORTUNA I Liga

Stal Mielec zalicza mocny finisz w rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi. W czterech ostatnich spotkaniach zespół z Podkarpacia strzelił czternaście goli. – W wysokiej formie jesteśmy od dłuższego czasu. Ostatnio wyglądamy lepiej, bo jesteśmy skuteczniejsi, wykorzystujemy sytuacje. A to z kolei ma przełożenie na najważniejszy czynnik, czyli punkty  – mówi trener Stali Artur Skowronek.

FORTUNA I Liga

Seria 16 meczów bez porażki, najlepszy atak i obrona, ponad 40 punktów zdobytych, bezdyskusyjna pozycja lidera Fortuna 1 ligi. Raków Częstochowa pewnym krokiem zmierza w kierunku ekstraklasy. – Spotkań coraz mniej, dziewiętnaście kolejek za nami, a nasze szanse na awans wzrastają wprost proporcjonalnie do tego, jeśli dalej będziemy utrzymywać taką przewagę. Matematyki nie oszukamy – mówi trener częstochowian Marek Papszun.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności