FORTUNA I Liga

Podczas ostatniej przed przerwą zimową kolejki na stadionach Fortuna 1 Liga padło 21 bramek. Oznacza to, że w ramach akcji charytatywnej „Fortuna za gole” udało się zebrać 42 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat. Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, sponsor tytularny rozgrywek pierwszej ligi postanowiła przekazać na rehabilitację chłopca 50 000 zł, podwyższając tym samym wynik końcowy akcji.

FORTUNA I Liga

– Ten klub ma historię, kibiców, piłkarskie legendy, ładny stadion, drużynę, świetnego trenera i ambitne plany. Takie drużyny powinny grać w ekstraklasie – uważa Rafał Grodzicki, 35-letni kapitan Stali. – Ludzie wydobyli klub z niebytu i zrobili bardzo dużo, by sformułowanie „organizacyjne Stal Mielec” przestało być negatywne – mówi.

FORTUNA I Liga

Podobnie jak przed rokiem w trakcie ostatniej kolejki Fortuna 1 Liga przed przerwą zimową, sponsor tytularny rozgrywek zachęca piłkarzy występujących na pierwszoligowych boiskach do wzmożonej skuteczności pod bramką rywala. Za każdego gola strzelonego w najbliższy weekend bukmacher wpłaci 2 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat.

FORTUNA I Liga

Garbarnia Kraków w dwóch ostatnich meczach Fortuna 1 ligi strzeliła trzy gole. Wszystkie wpadły na konto jednego zawodnika – Jakuba Wróbla, który zdobywał te bramki, wchodząc z ławki. – Czy utrzymuję Garbarnię przy życiu? Nie, to nie moja zasługa, a całej drużyny. Sami sobie przedłużamy szansę na utrzymanie, bo ostatnio prezentujemy dużo lepszą dyspozycję – mówi napastnik krakowskiego klubu w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

O słabym początku sezonu nikt już w Niepołomicach nie pamięta. Puszcza z czasem zaczęła punktować do tego stopnia, że dziś bliżej jej do miejsca premiowanego awansem aniżeli bezpiecznych lokat w tabeli, co było głównym celem. – Mój zespół się rozwija, idziemy do przodu, robimy postęp w grze defensywnej i ofensywnej, chodzi o pewne niuanse. Nawet liczby i statystyki pokazują, że z roku na rok jest lepiej – mówi trener drużyny z Małopolski Tomasz Tułacz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności