I Liga

Tłumy kibiców na rynku, szalona radość piłkarzy, list gratulacyjny od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Dla swej Miedzi... Legnica oszalała. Po efektownej wygranej z Chojniczanką na całym stadionie niosło się: „Ekstraklasa, ekstraklasa, Miedzianka!”. Wcześniej odśpiewano słowa kultowego: „We are the Champions”.

I Liga

W Legnicy od początku nastawiano się na piłkarskie święto w tę niedzielę i piłkarze Miedzi nie zawiedli swoich kibiców. Drużyna Dominika Nowaka miała potwierdzić swój historyczny awans do Ekstraklasy i zrobiła to w starciu z jednym z rywali, Chojniczanką Chojnice. Miejsce w wyższej lidze zagwarantowało sobie również Zagłębie Sosnowiec, które pokonało Ruch Chorzów.

I Liga

Zagłębie Sosnowiec w ostatnich tygodniach nie zwalnia tempa. Zespół Dariusza Dudka wygrał piąte spotkanie z rzędu i jest coraz bliżej ekstraklasy. Wysoką formę strzelecką pod koniec sezonu prezentuje napastnik sosnowiczan Szymon Lewicki, który zdobył bramkę w trzech, kolejnych meczach. – Chcieliśmy być takim Górnikiem Zabrze i walczyć o awans z tylnego siedzenia. I póki co, idziemy tym śladem – mówi Lewicki w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży