FORTUNA I Liga

Przy nazwisku Łukasza Sierpiny, w rubryce: gole, nigdy nie widniały liczby przykuwające uwagę. Jesień w Fortuna 1 liga należała jednak do pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała, który już osiem razy trafił do siatki. Tłumaczy, że to po prostu łut szczęścia. – W tej rundzie wszystko co miałem, wykorzystałem. I te bramki padały czasami w kuriozalnych okolicznościach, jak na przykład z Garbarnią Kraków – mówi Sierpina w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Spadek z ekstraklasy i związana z tym przebudowa kadry, na początku sezonu odbił się na formie Sandecji Nowy Sącz, która rundę jesienną kończy na podium Fortuna 1 ligi. Zespół Tomasza Kafarskiego ma styl gry przypominający starą, włoską taktykę – byle nie stracić, z przodu zawsze coś wpadnie. I choć „Sączersi” zdobyli najmniej bramek z czołówki, skuteczniejszych w lidze jest 11 zespołów, to taka specyfika wcale nie sprawia, że są zespołem typowo defensywnym, procentują dyscyplina, skuteczność i doświadczenie piłkarzy.

FORTUNA I Liga

Podczas ostatniej przed przerwą zimową kolejki na stadionach Fortuna 1 Liga padło 21 bramek. Oznacza to, że w ramach akcji charytatywnej „Fortuna za gole” udało się zebrać 42 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat. Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, sponsor tytularny rozgrywek pierwszej ligi postanowiła przekazać na rehabilitację chłopca 50 000 zł, podwyższając tym samym wynik końcowy akcji.

FORTUNA I Liga

– Ten klub ma historię, kibiców, piłkarskie legendy, ładny stadion, drużynę, świetnego trenera i ambitne plany. Takie drużyny powinny grać w ekstraklasie – uważa Rafał Grodzicki, 35-letni kapitan Stali. – Ludzie wydobyli klub z niebytu i zrobili bardzo dużo, by sformułowanie „organizacyjne Stal Mielec” przestało być negatywne – mówi.

FORTUNA I Liga

Podobnie jak przed rokiem w trakcie ostatniej kolejki Fortuna 1 Liga przed przerwą zimową, sponsor tytularny rozgrywek zachęca piłkarzy występujących na pierwszoligowych boiskach do wzmożonej skuteczności pod bramką rywala. Za każdego gola strzelonego w najbliższy weekend bukmacher wpłaci 2 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności