I Liga

Po bardzo udanym poprzednim sezonie z suwalskich Wigier odeszło trzynastu piłkarzy, a w ich miejsce sprowadzono piętnastu nowych zawodników. Piłkarska szatnia stała się placem budowy nad którą pieczę trzyma Kamil Socha. Nazwisko nowego szkoleniowca, który pracował wcześniej w Piaście Żmigród niewiele mówiło, ale początek sezonu pokazuje, że ten eksperyment może stać się sukcesem zarówno prezesa Dariusza Mazura, jak i trenera, a także zawodników, którzy zdecydowali się na przyjazd na Zarzecze. Porozmawialiśmy z trenerem Sochą o budowaniu nowych Wigier i jego drodze do pierwszej ligi.

I Liga

Szydzili z niego kibice Zagłębia Lubin, a potem oklaskiwali w Sandecji Nowy Sącz, gdzie długo był golkiperem numer dwa. I właśnie w ubiegłorocznym beniaminku ekstraklasy wyszedł z cienia... samego siebie, bo wcześniej brakowało mu pewności siebie, nie lubił być w centrum uwagi. W Częstochowie to jednak od niego dużo będzie zależeć i zależy. Michał Gliwa w czwartym meczu tego sezonu, a trzecim z rzędu, zachował czyste konto, potwierdzając słuszność transferu Rakowa.

I Liga

Arkadiusz Woźniak nie chciał nic pozostawić przypadkowi. Skoro w Zagłębiu Lubin nie mieścił się w podstawowym składzie, stwierdził, że czas na inne wyzwania. Przeszedł do GKS-u Katowice. – Poprosiłem kierownictwo Zagłębia o możliwość zmiany klubu. Liczyłem, że w nowym miejscu znów stanę się ważnym piłkarzem – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

I Liga

Łukasz Sierpina zadomowił się w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Właśnie rozpoczął trzeci sezon występów w drużynie spod Klimczoka, a w meczu ze Stalą Mielec strzelił swojego piątego gola dla „Górali”. – W styczniu przedłużyłem kontrakt do 30 czerwca 2020 roku z myślą o tym, żeby awansować do ekstraklasy. Mam nadzieję, że uda się już w tym sezonie – mówi pomocnik w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności