FORTUNA I Liga

Niezadowalające wyniki drużyny sprawiły, że po 13. kolejce doszło do zmiany na stanowisku trenera w Chojniczance Chojnice. Klub postanowił rozstać się z Przemysławem Cecherzem. Jego następcą będzie Maciej Bartoszek, ten, który dwa lata temu przeniósł się z ówczesnego wicelidera pierwszej ligi do Korony Kielce. – Zostawiłem drużynę w trakcie sezonu, nie mogę więc powiedzieć, że skończyłem misję. Teraz po prostu kontynuuję to, co jakiś czas temu rozpocząłem – mówi nowy-stary szkoleniowiec Chojniczanki w rozmowie z Łączy Nas Piłka. 

FORTUNA I Liga

Cztery lata, dziesięć miesięcy i sześć dni, tyle czasu na stanowisku szkoleniowca spędził Mirosław Hajdo, który do ostatniego poniedziałku był najdłużej nieprzerwanie pracującym z jednym zespołem trenerem w pierwszej lidze. Decyzją zarządu krakowskiej Garbarni trener został jednak zwolniony, a opiekę nad Garbarzami powierzono Bogusławowi Pietrzakowi. Trener Hajdo opowiedział nam o czterech latach pracy z aktualnym beniaminkiem, o pokonywanych przeciwnościach i zawodnikach, w których wierzy tak mocno, że jest spokojny o utrzymanie swojego byłego zespołu, mimo niezbyt udanego początku sezonu.

FORTUNA I Liga

– W GKS-ie przedstawiono mnie jako młodego trenera, chcę sprostać oczekiwaniom, jakie się ze mną wiąże. Należę do ambitnych osób, lubię wyzwania. A prowadzenie GKS-u jest takim wyzwaniem. To nie łatwy zespół, ale przy odpowiedniej motywacji, stabilizacji i spokoju jesteśmy w stanie naprawdę dużo osiągnąć – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka nowy szkoleniowiec katowiczan, który tydzień po odejściu z Zagłębia Sosnowiec przeniósł się do stolicy Górnego Śląska.

FORTUNA I Liga

Koniec poprzedniego sezonu oznaczał też dla niego koniec przygody z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Damian Chmiel, wieloletni zawodnik „Górali” musiał szukać nowego klubu i wylądował w spadkowiczu z ekstraklasy, Sandecji Nowy Sącz. W drużynie Tomasza Kafarskiego szybko znalazł swoje miejsce. Gra w pierwszym składzie, zdobywa bramki i... – Chcę udowodnić coś samemu sobie. Choćby to, że cały czas mogę strzelać gole i asystować – mówi pomocnik w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności