FORTUNA I Liga

Globtroter powie, że podróże kształcą. Podobnego zdania, tyle że na temat zagranicznych staży, są trenerzy pracujący na co dzień w I lidze. Dla nich wyjazd do danego klubu to nie tylko obowiązek związany z licencją. Widzą w tym głębszy sens. Dostają wiedzę, której nie nauczą się z podręcznika. – Takie staże powinny być stałym elementem naszej pracy – mówi szkoleniowiec Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz.

FORTUNA I Liga

W Białymstoku w ostatnich latach nie brakowało utalentowanych bramkarzy, teraz kolejny ma szansę pójść ścieżką obraną przez swoich nieco starszych kolegów. Na razie jednak musi zdobywać doświadczenie w pierwszej lidze. 20-letni Hubert Gostomski został pierwszym wzmocnieniem GKS Jastrzębie. Do śląskiego klubu trafił na półroczne wypożyczenie. 

FORTUNA I Liga

W poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła większość naszych ligowych drużyn, w tym Garbarnia. Krakowski klub ma jeden cel – utrzymać się w pierwszej lidze, zajmuje bowiem po pierwszej rundzie ostatnie miejsce. W Krakowie nie zamierzają się poddawać – do drużyny Bogusława Pietrzaka dołączył wyróżniający się zawodnik drugoligowego Gryfa Wejherowo, Kamil Włodyka. – Ten transfer to bodziec do dalszej pracy – mówi 24-latek, którego droga do pierwszej ligi była długa i wyboista.

FORTUNA I Liga

Zima w pełni, a wielu pierwszoligowców rozpoczęło już przygotowania do rundy wiosennej. W poniedziałek 7 stycznia urlopy skończyli piłkarze Rakowa Częstochowa, Warty Poznań, Garbarni Kraków, Odry Opole, ŁKS-u Łódź, GKS-u Jastrzębie, Stali Mielec oraz Stomilu Olsztyn. Jako ostatni do zajęć przystąpią zawodnicy GKS-u Tychy. Coraz więcej drużyn zaplecza ekstraklasy wyjeżdża na zagraniczne zgrupowania, ulubionym ich miejscem stała się Turcja. Z gościny sąsiedniej Litwy skorzystają za to Wigry Suwałki, które w swoim planie sparingowym uwzględniły tylko jednego rywala z Polski.

FORTUNA I Liga

Przemysław Trytko, Maksymilian Rozwandowicz, Łukasz Grzeszczyk, Adrian Błąd. Wspólnym mianownikiem w przypadku tych piłkarzy jest niewykorzystany rzut karny, a konkretniej: łączy ich osoba Marka Kozioła, bramkarza Sandecji Nowy Sącz, który wyrósł na postrach wykonawców jedenastek. – To jakby nie patrzeć spore osiągnięcie. Śmieję się teraz, że kiedy wiosną zdarzy mi się nie obronić jakiegoś karnego, to ludzie powiedzą, że to moja wina – mówi Kozioł  w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Świetna postawa Rakowa Częstochowa, który wypracował sobie dużą przewagę nad resztą, ma odzwierciedlenie w najlepszej jedenastce jesieni Fortuna 1 ligi stworzonej przez portal Łączy Nas Piłka. Zestawienie zdominowali piłkarze czołowych ekip na I-ligowym froncie. Wybraliśmy taktykę 1-3-5-2, która jest bliska filozofii Marka Papszuna, trenera lidera na zapleczu ekstraklasy, poza tym pozwala umieścić w składzie wszystkich kreatywnych i najbardziej zaangażowanych w akcje drużyn zawodników.

FORTUNA I Liga

Zakończona runda jesienna dostarczyła kibicom beniaminków Fortuna 1 ligi dużo pozytywnych emocji. Najmniej fanom Garbarni, która utknęła w strefie spadkowej, choć i tak zespół z Krakowa w kilku spotkaniach pokazał się z dobrej strony. Z czasem regularnie punkty zaczęła zdobywać Warta Poznań, a do czołówki dostał się zespół GKS Jastrzębie. Jednak największy pozytyw to gra i postawa Łódzkiego Klubu Sportowego. Mimo że niedawni II-ligowcy są w skrajnie różnych położeniach, to pierwszą część sezonu w ich wykonaniu należy ocenić na plus.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności