FORTUNA I Liga

Gracjan i Bartosz Jarochowie wywodzą się z piłkarskiej rodziny. Ojciec Bartosza, a wujek Gracjana, czyli Waldemar, mimo 47 lat wciąż jest czynnym zawodnikiem. Dwaj kuzyni nigdy nie byli w jednym klubie w jednym czasie, za to wystąpili przeciwko sobie w Fortuna 1 lidze, bo jeden gra w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a drugi w Bytovii Bytów. – Mam ten handicap, że podczas świąt mogę wytykać Gracjanowi, że jest niżej w hierarchii ligowej. I niech uczy się ode mnie jak się strzela gole – śmieje się... obrońca „Górali”.

FORTUNA I Liga

Takiego scenariusza na początku obecnego sezonu chyba nikt się nie spodziewał. O utrzymanie w Fortuna 1 lidze w ostatniej kolejce powalczą trzy drużyny, w tym GKS Katowice, który od kilku lat, niemal „z urzędu”, typowany jest do walki o awans. Teraz musi drżeć o ligowy byt, ale emocjonujące finisze w XXI wieku na Bukowej miały już miejsce.

FORTUNA I Liga

Raków Częstochowa po wielu latach nieobecności zameldował się w LOTTO Ekstraklasie. – Awans jest nasz wszystkich. Ale to zawodnicy i trener mieli wpływ na to, co najważniejsze – boisko. To grupa ludzi, która wiernie podążała drogą, którą wyznaczył im trener – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka prezes Rakowa Wojciech Cygan.

FORTUNA I Liga

Raków Częstochowa pod koniec kwietnia po raz drugi w historii awansował do piłkarskiej elity. Przed drużyną Marka Papszuna duże wyzwanie: dostarczyć co najmniej tylu radości, co zespół ekstraklasowy z lat 90-tych ubiegłego wieku. Zadanie nie będzie łatwe. – Oni byli pierwsi, przetarli szlaki, zawsze będą wspominani z sentymentem – mówią pod Jasną Górą.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności