I Liga

Kilka lat temu był bohaterem głośnych przenosin z Lechii Gdańsk do Schalke 04 Gelsenkirchen. Z Polski wyjeżdżał w wieku 16 lat. W słynnej akademii niemieckiego klubu, która wychowała m.in. Leroya Sane, ćwiczył pod okiem największych fachowców w pracy z młodzieżą. Przyjechał silniejszy mentalnie i zapowiada walkę o powrót do młodzieżowej reprezentacji Polski. Oktawian Skrzecz przeszedł niedawno ze Śląska Wrocław do GKS Katowice, a Łączy Nas Piłka opowiada o swoich doświadczeniach z Niemiec.

I Liga

Hubert Wołąkiewicz to kolejny piłkarz z ciekawym CV, który trafił do Nice 1 ligi. Były zawodnik Amiki Wronki, Lechii Gdańsk, Lecha Poznań i Cracovii dołączył do Chojniczanki, gdzie trenować go będzie niedawny kolega z boiska, Krzysztof Brede. – Nagle zamknęły się przede mną drzwi ekstraklasy. Czekałem, licząc w duchu, że może jeszcze coś się zmieni. Ale piłka i życie potrafią zweryfikować – opowiada czterokrotny reprezentant Polski w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

I Liga

Zmiana lidera na zapleczu ekstraklasy. Fotel oddała Miedź Legnica, która przegrała w Olsztynie ze Stomilem. Jej miejsce zajęła Chojniczanka Chojnice. Zespół Krzysztofa Brede wypunktował Zagłębie – popisał się stu procentową skutecznością pod bramką – wszystkie celne strzały (3) chojniczanie zamienili na gole. Duży udział w tym zwycięstwie miał rozgrywający rewelacyjne zawody Adam Ryczkowski.

I Liga

Nie brał pod uwagę powrotu do Nice 1. ligi, ale życie napisało scenariusz za niego. Teraz Tomasz Wełna szuka nowych wyzwań w Olimpii Grudziądz, o której mówi, że to zespół z sercem do walki, co może pomóc w awansie do ekstraklasy. Tutaj nie doświadczy przynajmniej zjawiska pustych trybun. W Cyprze na mecze Arisu Limassol przychodziło po kilkadziesiąt osób.

I Liga

– Muszę wykorzystać swoje pięć minut – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka napastnik Górnika Łęczna Patryk Szysz. 19-letni wychowanek klubu z Lubelszczyzny uczy się poważnego futbolu, a pierwsze sprawdziany zalicza na pozytywne oceny. Z czterema golami jest najskuteczniejszym strzelcem drużyny. Ma nadzieję, że pójdzie w ślady Karola Angielskiego, który też robił furorę na boiskach Nice 1 ligi. 

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży