FORTUNA I Liga

Po 17. kolejkach liderem jest Raków Częstochowa. Zespół z Częstochowy zdobył 36 punktów i ma pięć punktów przewagi nad ŁKS-em Łódź. Beniaminek z Łodzi to jedna z rewelacji obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi. Łodzianie starają się dotrzymać kroku ekipie Marka Papszuna i zajmują miejsce premiowane awansem. Na drugim biegunie znajdują się z kolei zespoły zagrożone spadkiem: Stomil Olsztyn, GKS Katowice i Garbarnia Kraków.

FORTUNA I Liga

Pracując w Chojniczance Chojnice, trener Krzysztof Brede, był bardzo bliski powrotu do ekstraklasy po roku nieobecności, ale już nie jako asystent, a pierwszy trener. Zabrakło niewiele, dokładnie dwóch punktów. W tym sezonie Brede znów walczy o awans. Jednak już nie z Chojniczanką, a z „Góralami” z Bielska-Białej. Choć zmianie uległo miejsce pracy, to  cel pozostał ten sam.

FORTUNA I Liga

Poprawa wyników Podbeskidzia Bielsko-Biała ma związek z coraz lepszą formą Przemysława Płachety. 20-letni pomocnik w trzech ostatnich meczach strzelił cztery gole. – Jestem świadom, że to w jakim stopniu wykorzystam szansę, wpłynie na to, czy pójdę do przodu i na ile się rozwinę. A rozwój to mój cel. Z każdy treningiem, meczem, chcę być lepszy piłkarsko – mówi Płacheta w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Dwie najlepsze ekipy poprzedniego sezonu II ligi – ŁKS Łódź i GKS Jastrzębie Zdrój wdarły się do czołówki Fortuna I ligi i zamierzają w niej rozdawać karty. W sobotę dojdzie do bezpośredniej konfrontacji dobrych znajomych. Starcie mocnych beniaminków to jednocześnie pojedynek drużyny, która nie przegrała na wyjeździe z jedną z najlepszych defensyw rozgrywek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności