FORTUNA I Liga

Wymóg gry co najmniej jednego młodzieżowca w drużynie z zaplecza ekstraklasy to dobra okazja, żeby sprawdzić jak z powyższym przepisem radzą sobie przedstawiciele Fortuna 1 ligi. Kilka klubów tej klasy rozgrywkowej ma w swoich szeregach młodych zawodników już prezentujących sobą dość dużo. „Łączy Nas Piłka” prezentuje zestawienie najważniejszych młodzieżowców zespołów, które przystąpią do zmagań na I-ligowym froncie w sezonie 2019/20.

FORTUNA I Liga

Polski Związek Piłkarzy zaprezentował oficjalne wyniki XII edycji plebiscytu „PZP Piłkarze wybierają” dla Fortuna 1 Ligi za sezon 2018/2019. Ze względu na sposób głosowania jest plebiscytem unikatowym. Każdego roku zawodnicy z danej klasy rozgrywkowej typują najlepszą, ich zdaniem, jedenastkę roku oraz wyłaniają laureatów kilku kategorii indywidualnych, w tym najlepszego trenera oraz sędziego.

FORTUNA I Liga

Transferowa karuzela w Fortuna 1 lidze jeszcze nie rozkręciła się na dobre, a kluby z tej klasy rozgrywkowej już dokonały wielu ciekawych ruchów.  Najlepszym przykładem jest Miedź Legnica, która pozyskała najlepszego strzelca poprzedniego sezonu Valerijsa Sabalę. Jednak przeprowadzek wewnątrz ligi było więcej, może nie tak spektakularnych jak w przypadku łotewskiego snajpera, ale również zasługujących na uwagę.

FORTUNA I Liga

Okoliczności, w jakich Wigry Suwałki utrzymały się w Fortuna 1 lidze, to sytuacja bez precedensu. Pozostanie na zapleczu LOTTO Ekstraklasy suwalczanie zawdzięczają niespodziewanej wygranej w Częstochowie, jak i bramkarzowi Bytovii Bytów, który strzelił gola w 97. minucie, nie wiedząc, że uratował w ten sposób, nie swój zespół, a właśnie suwalczan.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności