I Liga

Rok temu GKS Katowice zakończył rundę jesienną jako wicelider Nice 1 ligi, ale ostatecznie na mecie sezonu zameldował się na 7. miejscu. Teraz sytuacja się odwróciła. Drużyna Piotra Mandrysza zimę spędzi na 7. pozycji, a kibice katowiczan liczą, że od marca dobra passa z listopadowego finiszu będzie kontynuowana. – W czterech ostatnich meczach zdobyliśmy 10 punktów i przed rundą wiosenną jesteśmy w lepszej sytuacji niż 12 miesięcy temu były... Górnik Zabrze i Sandecja Nowy Sącz – mówi 55-letni szkoleniowiec, który do najwyższej ligi wprowadził już RKS Radomsko, Piasta Gliwice i Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, a na zaplecze ekstraklasy Pogoń Szczecin i GKS Tychy.

I Liga

To była niezwykła runda w trenerskiej karierze Adam Noconia. Zaczął sezon w III-ligowym zespole BKS Stal Bielsko-Biała, żeby po trzech zwycięskich meczach przejść do grającego na zapleczu ekstraklasy Podbeskidzia. – To samo miasto, ten sam stadion, ale zupełnie nowe wyzwanie, bo musiałem wyprowadzić zespół z kryzysu – podkreśla 46-letni szkoleniowiec.

I Liga

Dzięki wygranej w Olsztynie Chojniczanka Chojnice została liderem Nice 1 ligi przed przerwą zimową. Tuż za nią są rewelacyjni beniaminkowie z Opola i Częstochowy. Zespół Krzysztofa Brede może teraz wszystkie siły skupić na rywalizacji z Górnikiem Zabrze w Pucharze Polski. Pozytywny wynik w lidze powinien optymizmem nastroić przed rewanżem także Chrobrego Głogów, którego czeka trudne zadanie w rewanżu, bo musi odrobić dwie bramki straty z Arką Gdynia.

I Liga

Początek sezonu był fatalny dla Wigier Suwałki. Drużyna z Suwalszczyzny dołowała w tabeli. Ostatnio jednak punktuje na tyle skutecznie, że oddaliła się od strefy spadkowej. – Trening mentalny sprawił, że miałem wyczucie jak rozmawiać z drużyną na forum, czy w indywidualnych rozmowach. Dzięki temu zachowaliśmy constans psychiczny w zespole – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka szkoleniowiec zespołu z Suwałki Artur Skowronek.

I Liga

Na finiszu rundy jesiennej trener Odry Opole Mirosław Smyła dokonał zmiany bramkarza. Po trzech meczach, w których opolanie zdobyli jeden punkt, tracąc siedem goli, między słupkami stanął Mateusz Kuchta i ma już na swoim koncie 270 minut z czystym kontem, a beniaminek, po trzech zwycięstwach z rzędu, wrócił na pierwsze miejsce w tabeli. – W Łęcznej dwa razy pomogła mi poprzeczka, a raz słupek i wygraliśmy 3:0. Po bardzo pechowym roku moje szczęście „nadrabia zaległości” – cieszy się 21-letni bramkarz wypożyczony z Górnika Zabrze.

I Liga

Szybko zapomniał o kulisach rozstania z Pogonią Szczecin i stał się pewnym punktem Zagłębia Sosnowiec, które zaczęło odrabiać straty z początku sezonu. Dla portalu Łączy Nas Piłka Dawid Kudła mówi o zmianie stylu treningów, co pozwoliło mu poprawić mankamenty w grze. – Cieszę się, że stałem się solidnym bramkarzem, który popełnia mało błędów – ocenia.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży