I Liga

Nowy kapitan Podbeskidzia poprowadził w tym sezonie bielski zespół do dwóch wyjazdowych remisów. Ten pierwszy, w pucharowym boju z Radomiakiem, zakończył się sukcesem w rzutach karnych, ale po drugim spotkaniu z Chrobrym w Głogowie Mariusz Magiera był bardzo niezadowolony. – Powinniśmy wygrać, bo byliśmy lepszym zespołem. Wracaliśmy do domu ze świadomością, że straciliśmy dwa punkty. Dlatego przed pierwszym meczem na swoim boisku mówimy tylko o zwycięstwie – deklaruje 32-letni stoper, który ma na liczniku 169 występów w ekstraklasie.

I Liga

Faworyci Nice 1 ligi w 1. kolejce pogubili punkty. Bardziej spektakularną wpadkę zaliczył GKS Katowice, któremu ciężko będzie zmazać plamę sprzed tygodnia, bo w kolejnym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z innym pretendentem, Miedzią Legnica. Szkoleniowiec „Miedzianki” nie wyobraża sobie sytuacji, że jego piłkarze mogą nie zdobyć kompletu punktów, choć budowa drużyny trwa w najlepsze.

I Liga

W wyjściowej jedenastce GKS-u Tychy na inaugurację sezonu 2017/2018 w Nice 1 ligi znalazło się siedmiu zawodników pozyskanych w letnim okienku transferowym. Drogę do zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Wigrami Suwałki otworzył jednak zespołowi Jurija Szatałowa „stary młodzieżowiec”, czyli grający w tyskim zespole już czwarty sezon 20-letni Dawid Błanik. – Długo czekałem na taki moment, bo debiutowałem w pierwszej lidze trzy dni po osiemnastych urodzinach – mówi wychowanek AKS Mikołów, który do GKS-u Tychy przeszedł z czeskiego klubu MFK Karwina.

I Liga

W poprzednim sezonie nie marnował czasu. Grał w UEFA Youth League, rywalizował również w Centralnej Lidze Juniorów i w rezerwach Legii. Do tego dochodziły jeszcze reprezentacyjne obowiązki. – Ale to głównie juniorskie rozgrywki. Czas na chrzest w seniorach – mówi odważnie Mateusz Hołownia, który na sezon 2017/2018 został wypożyczony z Legii Warszawa do Ruchu Chorzów.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży