I Liga

Pracując w Chojniczance Chojnice, trener Krzysztof Brede, był bardzo bliski powrotu do ekstraklasy po roku nieobecności, ale już nie jako asystent, a pierwszy trener. Zabrakło niewiele, dokładnie dwóch punktów. W tym sezonie Brede znów walczy o awans. Jednak już nie z Chojniczanką, a z „Góralami” z Bielska-Białej. Choć zmianie uległo miejsce pracy, to  cel pozostał ten sam.

I Liga

Poprawa wyników Podbeskidzia Bielsko-Biała ma związek z coraz lepszą formą Przemysława Płachety. 20-letni pomocnik w trzech ostatnich meczach strzelił cztery gole. – Jestem świadom, że to w jakim stopniu wykorzystam szansę, wpłynie na to, czy pójdę do przodu i na ile się rozwinę. A rozwój to mój cel. Z każdy treningiem, meczem, chcę być lepszy piłkarsko – mówi Płacheta w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

I Liga

Dwie najlepsze ekipy poprzedniego sezonu II ligi – ŁKS Łódź i GKS Jastrzębie Zdrój wdarły się do czołówki Fortuna I ligi i zamierzają w niej rozdawać karty. W sobotę dojdzie do bezpośredniej konfrontacji dobrych znajomych. Starcie mocnych beniaminków to jednocześnie pojedynek drużyny, która nie przegrała na wyjeździe z jedną z najlepszych defensyw rozgrywek.

I Liga

Niezadowalające wyniki drużyny sprawiły, że po 13. kolejce doszło do zmiany na stanowisku trenera w Chojniczance Chojnice. Klub postanowił rozstać się z Przemysławem Cecherzem. Jego następcą będzie Maciej Bartoszek, ten, który dwa lata temu przeniósł się z ówczesnego wicelidera pierwszej ligi do Korony Kielce. – Zostawiłem drużynę w trakcie sezonu, nie mogę więc powiedzieć, że skończyłem misję. Teraz po prostu kontynuuję to, co jakiś czas temu rozpocząłem – mówi nowy-stary szkoleniowiec Chojniczanki w rozmowie z Łączy Nas Piłka. 

I Liga

Cztery lata, dziesięć miesięcy i sześć dni, tyle czasu na stanowisku szkoleniowca spędził Mirosław Hajdo, który do ostatniego poniedziałku był najdłużej nieprzerwanie pracującym z jednym zespołem trenerem w pierwszej lidze. Decyzją zarządu krakowskiej Garbarni trener został jednak zwolniony, a opiekę nad Garbarzami powierzono Bogusławowi Pietrzakowi. Trener Hajdo opowiedział nam o czterech latach pracy z aktualnym beniaminkiem, o pokonywanych przeciwnościach i zawodnikach, w których wierzy tak mocno, że jest spokojny o utrzymanie swojego byłego zespołu, mimo niezbyt udanego początku sezonu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności