FORTUNA I Liga

Wprawdzie za pierwszy akcent wiosny w Fortuna I lidze można traktować spotkanie Wigry Suwałki – Odra Opole (2:3), tyle tylko, że odbyło się ono w ramach zaległej, 20. kolejki. Dlatego to mecz lidera zaplecza ekstraklasy, Rakowa Częstochowa, z Chrobrym Głogów inauguruje rundę wiosenną I ligi. Zespół Marka Papszuna rozpoczyna batalię o awans, mając dziesięć punktów przewagi nad wiceliderem.

FORTUNA I Liga

Początek rundy wiosennej w Fortuna 1 lidze zawsze wiąże się ze sporymi zmianami w kadrach drużyn biorących udział w rywalizacji. W tegorocznych zimowych transferach na uwagę zwracają powroty dobrze znanych zawodników na zaplecze ekstraklasy, a także liczna kolonia piłkarzy wypożyczonych z klubów wyższej klasy rozgrywkowej. Prezentujemy dziesięć, naszym zdaniem, najciekawszych ruchów, jakie dokonali przedstawiciele pierwszej ligi przed nową rundą.

FORTUNA I Liga

Miał w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką wzloty i upadki. Teraz liczy na stabilizację. Ale najbliższe miesiące będą dla Artura Siemaszki również walką o przyszłość. – Trzeba popracować wiosną, pokazać się z dobrej strony, a spokój, który mi towarzyszy, też powinien działać na plus. Na razie jestem w GKS Tychy i to jest najważniejsze – mówi 22-letni napastnik, który zimą dołączył do pierwszoligowca.

FORTUNA I Liga

Rok 2018 Dawid Błanik rozpoczynał z wielkimi nadziejami. Włodarze Pogoni Szczecin wypatrzyli go w pierwszoligowym GKS Tychy. Chłopak rodem z Jastrzębia-Zdroju jechał do Szczecina z zamiarem podbicia ekstraklasowych boisk. Ta sztuka mu się jednak nie udała. Dzisiaj 21-letni pomocnik chce się odbudować w Odrze Opole, do której został wypożyczony na rok.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności