FORTUNA I Liga

– Ten klub ma historię, kibiców, piłkarskie legendy, ładny stadion, drużynę, świetnego trenera i ambitne plany. Takie drużyny powinny grać w ekstraklasie – uważa Rafał Grodzicki, 35-letni kapitan Stali. – Ludzie wydobyli klub z niebytu i zrobili bardzo dużo, by sformułowanie „organizacyjne Stal Mielec” przestało być negatywne – mówi.

FORTUNA I Liga

Podobnie jak przed rokiem w trakcie ostatniej kolejki Fortuna 1 Liga przed przerwą zimową, sponsor tytularny rozgrywek zachęca piłkarzy występujących na pierwszoligowych boiskach do wzmożonej skuteczności pod bramką rywala. Za każdego gola strzelonego w najbliższy weekend bukmacher wpłaci 2 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat.

FORTUNA I Liga

Garbarnia Kraków w dwóch ostatnich meczach Fortuna 1 ligi strzeliła trzy gole. Wszystkie wpadły na konto jednego zawodnika – Jakuba Wróbla, który zdobywał te bramki, wchodząc z ławki. – Czy utrzymuję Garbarnię przy życiu? Nie, to nie moja zasługa, a całej drużyny. Sami sobie przedłużamy szansę na utrzymanie, bo ostatnio prezentujemy dużo lepszą dyspozycję – mówi napastnik krakowskiego klubu w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

O słabym początku sezonu nikt już w Niepołomicach nie pamięta. Puszcza z czasem zaczęła punktować do tego stopnia, że dziś bliżej jej do miejsca premiowanego awansem aniżeli bezpiecznych lokat w tabeli, co było głównym celem. – Mój zespół się rozwija, idziemy do przodu, robimy postęp w grze defensywnej i ofensywnej, chodzi o pewne niuanse. Nawet liczby i statystyki pokazują, że z roku na rok jest lepiej – mówi trener drużyny z Małopolski Tomasz Tułacz.

FORTUNA I Liga

Z pewnością wielu młodych piłkarzy chciałoby pójść drogą Jana Sobocińskiego. 19-letni stoper ŁKS-u Łódź w tym sezonie stał się podstawowym zawodnikiem w składzie Kazimierza Moskala. Co więcej, obrońca powoływany jest przez Jacka Magierę do reprezentacji U-20. –  Do wszystkiego trzeba podchodzić spokojnie – mówi sam zainteresowany.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności