FORTUNA I Liga

Okoliczności, w jakich Wigry Suwałki utrzymały się w Fortuna 1 lidze, to sytuacja bez precedensu. Pozostanie na zapleczu LOTTO Ekstraklasy suwalczanie zawdzięczają niespodziewanej wygranej w Częstochowie, jak i bramkarzowi Bytovii Bytów, który strzelił gola w 97. minucie, nie wiedząc, że uratował w ten sposób, nie swój zespół, a właśnie suwalczan.

FORTUNA I Liga

Gracjan i Bartosz Jarochowie wywodzą się z piłkarskiej rodziny. Ojciec Bartosza, a wujek Gracjana, czyli Waldemar, mimo 47 lat wciąż jest czynnym zawodnikiem. Dwaj kuzyni nigdy nie byli w jednym klubie w jednym czasie, za to wystąpili przeciwko sobie w Fortuna 1 lidze, bo jeden gra w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a drugi w Bytovii Bytów. – Mam ten handicap, że podczas świąt mogę wytykać Gracjanowi, że jest niżej w hierarchii ligowej. I niech uczy się ode mnie jak się strzela gole – śmieje się... obrońca „Górali”.

FORTUNA I Liga

Takiego scenariusza na początku obecnego sezonu chyba nikt się nie spodziewał. O utrzymanie w Fortuna 1 lidze w ostatniej kolejce powalczą trzy drużyny, w tym GKS Katowice, który od kilku lat, niemal „z urzędu”, typowany jest do walki o awans. Teraz musi drżeć o ligowy byt, ale emocjonujące finisze w XXI wieku na Bukowej miały już miejsce.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności