FORTUNA I Liga

Przemysław Trytko, Maksymilian Rozwandowicz, Łukasz Grzeszczyk, Adrian Błąd. Wspólnym mianownikiem w przypadku tych piłkarzy jest niewykorzystany rzut karny, a konkretniej: łączy ich osoba Marka Kozioła, bramkarza Sandecji Nowy Sącz, który wyrósł na postrach wykonawców jedenastek. – To jakby nie patrzeć spore osiągnięcie. Śmieję się teraz, że kiedy wiosną zdarzy mi się nie obronić jakiegoś karnego, to ludzie powiedzą, że to moja wina – mówi Kozioł  w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Świetna postawa Rakowa Częstochowa, który wypracował sobie dużą przewagę nad resztą, ma odzwierciedlenie w najlepszej jedenastce jesieni Fortuna 1 ligi stworzonej przez portal Łączy Nas Piłka. Zestawienie zdominowali piłkarze czołowych ekip na I-ligowym froncie. Wybraliśmy taktykę 1-3-5-2, która jest bliska filozofii Marka Papszuna, trenera lidera na zapleczu ekstraklasy, poza tym pozwala umieścić w składzie wszystkich kreatywnych i najbardziej zaangażowanych w akcje drużyn zawodników.

FORTUNA I Liga

Zakończona runda jesienna dostarczyła kibicom beniaminków Fortuna 1 ligi dużo pozytywnych emocji. Najmniej fanom Garbarni, która utknęła w strefie spadkowej, choć i tak zespół z Krakowa w kilku spotkaniach pokazał się z dobrej strony. Z czasem regularnie punkty zaczęła zdobywać Warta Poznań, a do czołówki dostał się zespół GKS Jastrzębie. Jednak największy pozytyw to gra i postawa Łódzkiego Klubu Sportowego. Mimo że niedawni II-ligowcy są w skrajnie różnych położeniach, to pierwszą część sezonu w ich wykonaniu należy ocenić na plus.

FORTUNA I Liga

Przy nazwisku Łukasza Sierpiny, w rubryce: gole, nigdy nie widniały liczby przykuwające uwagę. Jesień w Fortuna 1 liga należała jednak do pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała, który już osiem razy trafił do siatki. Tłumaczy, że to po prostu łut szczęścia. – W tej rundzie wszystko co miałem, wykorzystałem. I te bramki padały czasami w kuriozalnych okolicznościach, jak na przykład z Garbarnią Kraków – mówi Sierpina w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Spadek z ekstraklasy i związana z tym przebudowa kadry, na początku sezonu odbił się na formie Sandecji Nowy Sącz, która rundę jesienną kończy na podium Fortuna 1 ligi. Zespół Tomasza Kafarskiego ma styl gry przypominający starą, włoską taktykę – byle nie stracić, z przodu zawsze coś wpadnie. I choć „Sączersi” zdobyli najmniej bramek z czołówki, skuteczniejszych w lidze jest 11 zespołów, to taka specyfika wcale nie sprawia, że są zespołem typowo defensywnym, procentują dyscyplina, skuteczność i doświadczenie piłkarzy.

FORTUNA I Liga

Podczas ostatniej przed przerwą zimową kolejki na stadionach Fortuna 1 Liga padło 21 bramek. Oznacza to, że w ramach akcji charytatywnej „Fortuna za gole” udało się zebrać 42 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat. Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, sponsor tytularny rozgrywek pierwszej ligi postanowiła przekazać na rehabilitację chłopca 50 000 zł, podwyższając tym samym wynik końcowy akcji.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności