FORTUNA I Liga

Do tej pory był głównie kojarzony z pracą w roli drugiego trenera. 45-letni Dietmar Brehmer ostatnio pracował w sztabie „Portowców” ze Szczecina. Teraz został pierwszym trenerem Odry Opole, walczącej o pozostanie na zapleczu ekstraklasy. – Nie chcę jednak kopiować elementów, które się sprawdziły w Pogoni – mówi były pierwszy trener Rozwoju Katowice i ROW-u Rybnik.

FORTUNA I Liga

Dobre występy, a w przypadku Dawida Kocyły – wiek i perspektywa rozwoju – otworzyły drzwi do PKO Ekstraklasy Jakubowi Wróblowi, Vladislavsowi Gutkovskisowi oraz wychowakowi GKS-u Bełchatów. Wróbel i Gutkovskis grali już w ekstraklasie, to ich kolejne podejście do niej. Jeden szansę dostanie wiosną, drugi przejdzie do Rakowa Częstochowa latem, chyba że kluby ustalą porozumienie, na mocy którego transfer wcześniej wejdzie w życie. 17-letni Kocyła stawia kolejny, wielki krok w swojej krótkiej przygodzie z piłką, która na poważnie rozpoczęła się jesienią tego sezonu.

FORTUNA I Liga

Warta Poznań dwa punkty przed Stalą Mielec i trzy przed Podbeskidziem Bielsko-Biała. Rywalizacja na szczycie pierwszoligowej tabeli jest niezwykle zacięta, a różnice są tak niewielkie, że możemy być pewni, że do samego końca będzie się wiele działo. Tym bardziej, że jak pokazują ostatnie lata, prowadzenie na półmetku nie oznacza jeszcze sukcesu finalnego.

FORTUNA I Liga

– Wiem, na co się piszę i uważam, że jest to gra warta świeczki. Wychodzę z założenia, że każdego stać na rzeczy łatwe. Sztuką jest radzenie sobie z trudnościami – mówi Łączy Nas Piłka Wojciech Kowalewski. Były reprezentant Polski w ostatnich latach działa w piłce na wielu płaszczyznach – założyciel „Akademii 2012”, działacz sportowy, ekspert telewizyjny, członek sztabu reprezentacji U-20 i Legii Warszawa. Od niedawna jest zaś prezesem Stomilu Olsztyn.

FORTUNA I Liga

Specyfikę województwa śląskiego i klubów piłkarskich w tym regionie najlepiej obrazują słowa, że wystarczy jeden bilet autobusowy na komunikację miejską. – W ten sposób można pokonać trasę od stadionu GKS Katowice, przez Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, zahaczając jeszcze o Bytom – mówią kibice. Przecinające się losy śląskich klubów doskonale obrazuje również historia familii Mariana Janoszki i jego synów.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności