I Liga

W Górniku Zabrze grał z Arkadiuszem Milikiem. Tam też poznał obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę. Dobra współpraca z trenerem zaowocowała później powołaniem na zgrupowanie drużyny narodowej. Mateusz Zachara zakończył właśnie przygodę w Portugalii i wraca do klubu, w którym się wychował, czyli Rakowa Częstochowa. – Zaskoczyliśmy raz – grą, drugi raz – filmikiem. Nie muszę chyba dodawać, co by oznaczał trzeci raz... – mówi napastnik w rozmowie z Łączy Nas Piłka. 

I Liga

Gdy zakładał buty do biegania, nie było od niego lepszego w całym powiecie stargardzkim. Królował na dystansie 1000 metrów. Specjalizował się też w trójboju lekkoatletycznym. Biegi przełajowe porzucił dla piłki. W pewnym momencie istniało ryzyko, że już nigdy nie będzie mu dane uprawiać sportu. Na szczęście Wojciech Lisowski wyleczył wrodzoną wadę serca i od kilku lat gra w Chojniczance Chojnice.

I Liga

Dla wielu trenerów Nice 1 ligi grudzień to czas wyjazdów na zagraniczne staże. Zbigniew Smółka miał okazję przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu czołowych drużyn Europy. – Lubię słuchać mądrych ludzi. Człowiek zawsze czegoś się nauczy. Każdy szczegół jest ważny, nawet taki jak dobrze przygotować boisko do treningu – mówi trener Stali Mielec w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

I Liga

Na finiszu rundy jesiennej Raków zaimponował nie tylko znakomitą serią, która wywindowała drużynę Marka Papszuna na trzecie miejsce w tabeli Nice I ligi. Do siedmiu spotkań bez porażki, częstochowianie dwa dni po ostatniej tegorocznej kolejce dorzucili jeszcze „złoty strzał”. Otworzyli bowiem transferowe okienko kontraktem z Mateuszem Zacharą. Powrót 27-latka, mającego za sobą 2 występy w reprezentacji Polski, 90 meczów w polskiej ekstraklasie oraz grę w lidze chińskiej i portugalskiej, najlepiej wskazuje o co wiosną chce walczyć zespół spod Jasnej Góry. – Cały czas mamy jednak chłodne głowy – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka wiceprezes i odnowiciel Rakowa Krzysztof Kołaczyk.

I Liga

Od 21 sierpnia jest trenerem Zagłębia Sosnowiec. Po raz pierwszy to na niego spada odpowiedzialność za zespół. – Jestem przygotowany do tego zawodu. Nic mnie nie powinno zaskoczyć. Miałem najlepszych nauczycieli – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Dariusz Dudek, brat Jerzego Dudka, do którego często ludzie go porównują.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży