FORTUNA I Liga

Łączne przychody operacyjne klubów grających w rozgrywkach Pierwszej Ligi Piłkarskiej w ubiegłym roku sięgnęły 90,6 mln zł. Dodatkowo wpłynęło do nich ponad 3,2 mln zł z tytułu transferów zawodników. Z drugiej edycji raportu firmy doradczej Deloitte „1 Liga finansowa”, przygotowanego we współpracy z Pierwszą Ligą Piłkarską, wynika, że największym źródłem finansowania klubów 1 Ligi są przychody komercyjne, które stanowią aż 77 proc. wszystkich wpływów. Tegoroczne zestawienie przychodów pierwszoligowców wygrał Raków Częstochowa, którego przychody w 2018 roku wyniosły niemal 11 mln zł.

FORTUNA I Liga

Takich piłkarzy w obecnych czasach można już szukać ze świeczką. 29-letni Kamil Jadach w pierwszej drużynie GKS Jastrzębie spędził dziesięć lat. Pierwszy mecz w barwach „swojego” GKS zagrał 5 sierpnia 2009 roku w spotkaniu II ligi przeciwko Przebojowi Wolbrom.

FORTUNA I Liga

Tomasz Łapiński, jedna z legend Widzewa Łódź i wielokrotny reprezentant Polski, prawdopodobnie doczekał się w rodzinie swojego następcy. Przynajmniej kogoś, kto chociaż w części nawiąże do jego sukcesów. 19-letni Szymon rozpoczął właśnie swój pierwszy sezon z seniorami. Jest podstawowym napastnikiem Wigier Suwałki.

FORTUNA I Liga

Poszliby za sobą w ogień – Kamil Sylwestrzak (Chojniczanka) i cztery lata młodszy brat Radosław (Stal Rzeszów). A gdyby nie byli piłkarzami? – Kamil na trenera się nie nadaje, bo jest zbyt impulsywny, ale menedżerem byłby dobrym, bo wie czego piłkarz oczekuje od agenta – mówi Radosław. – Radek byłby kucharzem. Najlepszym na świecie. Gdyby był Master Chef dla sportowców, to mógłby spokojnie startować – uważa Kamil.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności