FORTUNA I Liga

Drużyny Fortuna 1 Ligi przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęły między 7 a 14 stycznia. Pierwszoligowcy niemal za siedem tygodni rozegrają pierwszy mecz o stawkę. – To jest w zupełności wystarczający czas do tego, aby dobrze przygotować piłkarzy – mówi profesor Zbigniew Jastrzębski, który specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym.

FORTUNA I Liga

Globtroter powie, że podróże kształcą. Podobnego zdania, tyle że na temat zagranicznych staży, są trenerzy pracujący na co dzień w I lidze. Dla nich wyjazd do danego klubu to nie tylko obowiązek związany z licencją. Widzą w tym głębszy sens. Dostają wiedzę, której nie nauczą się z podręcznika. – Takie staże powinny być stałym elementem naszej pracy – mówi szkoleniowiec Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz.

FORTUNA I Liga

W Białymstoku w ostatnich latach nie brakowało utalentowanych bramkarzy, teraz kolejny ma szansę pójść ścieżką obraną przez swoich nieco starszych kolegów. Na razie jednak musi zdobywać doświadczenie w pierwszej lidze. 20-letni Hubert Gostomski został pierwszym wzmocnieniem GKS Jastrzębie. Do śląskiego klubu trafił na półroczne wypożyczenie. 

FORTUNA I Liga

W poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła większość naszych ligowych drużyn, w tym Garbarnia. Krakowski klub ma jeden cel – utrzymać się w pierwszej lidze, zajmuje bowiem po pierwszej rundzie ostatnie miejsce. W Krakowie nie zamierzają się poddawać – do drużyny Bogusława Pietrzaka dołączył wyróżniający się zawodnik drugoligowego Gryfa Wejherowo, Kamil Włodyka. – Ten transfer to bodziec do dalszej pracy – mówi 24-latek, którego droga do pierwszej ligi była długa i wyboista.

FORTUNA I Liga

Zima w pełni, a wielu pierwszoligowców rozpoczęło już przygotowania do rundy wiosennej. W poniedziałek 7 stycznia urlopy skończyli piłkarze Rakowa Częstochowa, Warty Poznań, Garbarni Kraków, Odry Opole, ŁKS-u Łódź, GKS-u Jastrzębie, Stali Mielec oraz Stomilu Olsztyn. Jako ostatni do zajęć przystąpią zawodnicy GKS-u Tychy. Coraz więcej drużyn zaplecza ekstraklasy wyjeżdża na zagraniczne zgrupowania, ulubionym ich miejscem stała się Turcja. Z gościny sąsiedniej Litwy skorzystają za to Wigry Suwałki, które w swoim planie sparingowym uwzględniły tylko jednego rywala z Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności