FORTUNA I Liga

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przygotowują się do startu rundy wiosennej Fortuna I ligi. Kibice „Górali” mają nadzieję, że forma wykuwana na obozie w Turcji oraz na własnych obiektach przysłuży się temu, że latem zespół trenera Krzysztofa Brede będzie mógł świętować awans do ekstraklasy, tak jak to miało miejsce dziewięć lat temu. Porównania do sezonu 2010/2011 nie są zresztą całkiem bezpodstawne.

FORTUNA I Liga

– Spora część chłopaków z obecnej kadry jest w klubie od kilku lat, awansowali najpierw do drugiej ligi, a potem do pierwszej. Widzą i podkreślają, jak wiele ostatnio zmieniło się w Warcie. Nowi odnaleźli się w szatni i takie połączenie dobrze działa. Klimat trzymania kontaktu z ziemią i „nie odlatywania” to jest podstawa „swojskiej bandy” Warty Poznań – podkreśla Bartłomiej Farjaszewski, właściciel klubu.

FORTUNA I Liga

Rywalizację pierwszoligowców będzie z pewnością śledzić wiosną większość kibiców w kraju. Kilka drużyn ma szansę na awans, a emocje potęgować będzie dodatkowo fakt, że do elity można awansować poprzez baraże. Za aktualnego wicelidera I ligi, a więc Stal Mielec, szczególnie kciuki będą trzymać na… Górnym Śląsku. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

FORTUNA I Liga

Na początku 2019 roku Olimpia Grudziądz zmagała się z problemami finansowymi, ale gdy sobie z nimi poradziła, pokazała, że w piłkę grać potrafi. Wróciła do pierwszej ligi, a jako beniaminek rundę jesienną zakończyła na piątym miejscu. – Mieliśmy być łatwym łupem dla rywali, a pokazaliśmy się z dobrej strony. Chcieliśmy grać widowiskowy, ofensywny futbol i to nam się opłaciło – podkreśla Tomasz Asensky, prezes klubu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności