I Liga

– Udało się to dlatego, że byliśmy jedną, wielką drużyną. Jasne, na samym końcu to trener spija śmietankę, ale nie byłoby tego bez ciężkiej pracy wielu ludzi. Nie czuję się głównym architektem awansu. Ja tylko stałem na czele grupy – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka trener Miedzi Legnica Dominik Nowak. Miedź była bezkonkurencyjna w Nice 1 lidze, a efektowny styl nadał drużynie 46-letni szkoleniowiec.

I Liga

Stomil Olsztyn był w tym sezonie w bardzo trudnej sytuacji. Piłkarze Kamila Kieresia nie poddali się jednak i przed ostatnią kolejką Nice 1 ligi zajmują miejsce barażowe. Przy korzystnym zbiegu okoliczności mają jeszcze szansę bezpośrednio się utrzymać kosztem Pogoni Siedlce. – Nie po to tyle się biliśmy, żeby jednym meczem oddać I ligę. Walczyliśmy o takie spotkanie na sam koniec – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka pomocnik olsztynian Grzegorz Lech.

I Liga

Tłumy kibiców na rynku, szalona radość piłkarzy, list gratulacyjny od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Dla swej Miedzi... Legnica oszalała. Po efektownej wygranej z Chojniczanką na całym stadionie niosło się: „Ekstraklasa, ekstraklasa, Miedzianka!”. Wcześniej odśpiewano słowa kultowego: „We are the Champions”.

I Liga

W Legnicy od początku nastawiano się na piłkarskie święto w tę niedzielę i piłkarze Miedzi nie zawiedli swoich kibiców. Drużyna Dominika Nowaka miała potwierdzić swój historyczny awans do Ekstraklasy i zrobiła to w starciu z jednym z rywali, Chojniczanką Chojnice. Miejsce w wyższej lidze zagwarantowało sobie również Zagłębie Sosnowiec, które pokonało Ruch Chorzów.

I Liga

Zagłębie Sosnowiec w ostatnich tygodniach nie zwalnia tempa. Zespół Dariusza Dudka wygrał piąte spotkanie z rzędu i jest coraz bliżej ekstraklasy. Wysoką formę strzelecką pod koniec sezonu prezentuje napastnik sosnowiczan Szymon Lewicki, który zdobył bramkę w trzech, kolejnych meczach. – Chcieliśmy być takim Górnikiem Zabrze i walczyć o awans z tylnego siedzenia. I póki co, idziemy tym śladem – mówi Lewicki w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży