FORTUNA 1. Liga

„Derby rządzą się swoimi prawami” – to jedno z bardziej znanych piłkarskich powiedzeń. Oznacza, że jeśli mierzą się ze sobą dwie drużyny z tego samego miasta, to wynik nigdy nie jest przesądzony. Nawet jeśli jedna drużyna jest w czołówce tabeli, a druga broni się przed spadkiem, to nie ma faworyta. Czy aby na pewno tak właśnie jest ? Czy derby Łodzi rządzą się własnymi prawami?

FORTUNA 1. Liga

Z roku na rok zwiększają się przychody klubów grających w rozgrywkach Pierwszej Ligi Piłkarskiej. W 2019 roku wyniosły 91,0 mln zł.  Jak wynika z trzeciej edycji raportu firmy doradczej Deloitte „1 Liga finansowa”, przygotowanego we współpracy z Pierwszą Ligą Piłkarską, w 2019 roku na finansowym czele znalazły się Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Tychy. W strukturze przychodów klubów piłkarskich najistotniejszą rolę odgrywają wpływy komercyjne (68 proc.). Gdyby rozgrywki nie zostały przerwane przez pandemię, w porównaniu do sezonu 2018/19 frekwencja wzrosłaby o ok. 7 proc.

FORTUNA 1. Liga

Sześć z dziewięciu spotkań drugiej kolejki w Fortuna 1. lidze odbyło się zgodnie z planem. Graliśmy między innymi w Gdyni i Kielcach, czyli na stadionach, które dotychczas kojarzyły nam się raczej nie z Fortuna 1. ligą, ale z PKO Ekstraklasą – i na obu tych obiektach zdecydowanie nie zabrakło emocji! Zapraszamy na podsumowanie drugiej kolejki.

FORTUNA 1. Liga

To się nazywa start! W dwóch pierwszych meczach nowego sezonu Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna zdobył komplet punktów, nie tracąc przy tym bramki. Wracająca po krótkiej przerwie na drugi poziom rozgrywkowy ekipa z Lubelszczyzny nie zamierza być tłem dla innych, a kilku doświadczonych zawodników w kadrze gwarantuje, że nie musi to być jednorazowy wyskok drużyny Kamila Kieresia.

FORTUNA 1. Liga

Marcin Węglewski posadę dyrektora sportowego w GKS Bełchatów zamienił na pracę trenera i wrócił do szatni. W poprzednim sezonie zespół uniknął spadku tylko dzięki lepszemu bilansowi spotkań z Olimpią Grudziądz. Teraz drużyna zbudowana z piłkarzy młodych, wypożyczonych i niechcianych w innych klubach znów ma walczyć o utrzymanie. – W GKS mogą się odbudować i wypromować. Tak ich kusiłem do mojej drużyny – przyznaje trener Węglewski.

FORTUNA 1. Liga

Sezon 2020/21 w Fortuna 1. Lidze – czas start! Dawno zmagania na zapleczu ekstraklasy nie zapowiadały się tak ciekawie, a do pierwszoligowej obsady dołączają Korona Kielce, Arka Gdynia, ŁKS, Górnik Łęczna, Widzew Łódź i Resovia. Czas na pierwszy odcinek naszego Magazynu Fortuna 1. Ligi, na który zapraszać będziemy was w każdy poniedziałek o godzinie 22:30!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności