FORTUNA I Liga

Raków Częstochowa po wielu latach nieobecności zameldował się w LOTTO Ekstraklasie. – Awans jest nasz wszystkich. Ale to zawodnicy i trener mieli wpływ na to, co najważniejsze – boisko. To grupa ludzi, która wiernie podążała drogą, którą wyznaczył im trener – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka prezes Rakowa Wojciech Cygan.

FORTUNA I Liga

Raków Częstochowa pod koniec kwietnia po raz drugi w historii awansował do piłkarskiej elity. Przed drużyną Marka Papszuna duże wyzwanie: dostarczyć co najmniej tylu radości, co zespół ekstraklasowy z lat 90-tych ubiegłego wieku. Zadanie nie będzie łatwe. – Oni byli pierwsi, przetarli szlaki, zawsze będą wspominani z sentymentem – mówią pod Jasną Górą.

FORTUNA I Liga

Dzięki zwycięstwie na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS zapewnił sobie grę w ekstraklasie. Łodzianie wracają do piłkarskiej elity po siedmiu latach nieobecności. To był czas stopniowej odbudowy marki klubu, ciężkiej pracy od podstaw, bo przecież „Rycerze Wiosny” rozpoczynali swoją drogę od IV ligi. W III lidze narodził się szkielet drużyny, świętującej właśnie trzeci awans z rzędu. W sobotę po zwycięstwie z Chojniczanką w Łodzi odbyło się wielkie świętowanie. Jak wyglądała droga ŁKS-u na najwyższy szczebel rozgrywkowy?

FORTUNA I Liga

Łukasz Janoszką zimą przeniósł się z Zagłębia Lubin do I-ligowej Stali Mielec, by pomóc klubowi z Podkarpacia po 23 latach wrócić do ekstraklasy. – Sami sobie jesteśmy winni, że w tym sezonie trudno będzie ten cel osiągnąć. To jednak, w jaki sposób gramy i jak drużyna jest zbudowana, pozwala mieć nadzieję, że w końcu Stal wróci do elity – zapewnia 32–letni skrzydłowy.

FORTUNA I Liga

– To jak się prezentuje zespół przemawia za tym, że awansuje, ale piłka nieraz nauczyła już pokory. Na szczęście trener Kazimierz Moskal na własnej skórze się o tym przekonał i dlatego zachowa czujność do końca. Będzie tonował nastroje dopóki awans nie będzie pewny na 100 procent – zapewnia Marek Chojnacki, który w ŁKS grał ponad 20 lat i zaliczył 452 występy na poziomie ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności