FORTUNA I Liga

Raków Częstochowa po wielu latach nieobecności zameldował się w LOTTO Ekstraklasie. – Awans jest nasz wszystkich. Ale to zawodnicy i trener mieli wpływ na to, co najważniejsze – boisko. To grupa ludzi, która wiernie podążała drogą, którą wyznaczył im trener – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka prezes Rakowa Wojciech Cygan.

FORTUNA I Liga

Raków Częstochowa pod koniec kwietnia po raz drugi w historii awansował do piłkarskiej elity. Przed drużyną Marka Papszuna duże wyzwanie: dostarczyć co najmniej tylu radości, co zespół ekstraklasowy z lat 90-tych ubiegłego wieku. Zadanie nie będzie łatwe. – Oni byli pierwsi, przetarli szlaki, zawsze będą wspominani z sentymentem – mówią pod Jasną Górą.

FORTUNA I Liga

Dzięki zwycięstwie na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS zapewnił sobie grę w ekstraklasie. Łodzianie wracają do piłkarskiej elity po siedmiu latach nieobecności. To był czas stopniowej odbudowy marki klubu, ciężkiej pracy od podstaw, bo przecież „Rycerze Wiosny” rozpoczynali swoją drogę od IV ligi. W III lidze narodził się szkielet drużyny, świętującej właśnie trzeci awans z rzędu. W sobotę po zwycięstwie z Chojniczanką w Łodzi odbyło się wielkie świętowanie. Jak wyglądała droga ŁKS-u na najwyższy szczebel rozgrywkowy?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności