FORTUNA I Liga

Polski Związek Piłkarzy zaprezentował oficjalne wyniki XII edycji plebiscytu „PZP Piłkarze wybierają” dla Fortuna 1 Ligi za sezon 2018/2019. Ze względu na sposób głosowania jest plebiscytem unikatowym. Każdego roku zawodnicy z danej klasy rozgrywkowej typują najlepszą, ich zdaniem, jedenastkę roku oraz wyłaniają laureatów kilku kategorii indywidualnych, w tym najlepszego trenera oraz sędziego.

FORTUNA I Liga

Transferowa karuzela w Fortuna 1 lidze jeszcze nie rozkręciła się na dobre, a kluby z tej klasy rozgrywkowej już dokonały wielu ciekawych ruchów.  Najlepszym przykładem jest Miedź Legnica, która pozyskała najlepszego strzelca poprzedniego sezonu Valerijsa Sabalę. Jednak przeprowadzek wewnątrz ligi było więcej, może nie tak spektakularnych jak w przypadku łotewskiego snajpera, ale również zasługujących na uwagę.

FORTUNA I Liga

Okoliczności, w jakich Wigry Suwałki utrzymały się w Fortuna 1 lidze, to sytuacja bez precedensu. Pozostanie na zapleczu LOTTO Ekstraklasy suwalczanie zawdzięczają niespodziewanej wygranej w Częstochowie, jak i bramkarzowi Bytovii Bytów, który strzelił gola w 97. minucie, nie wiedząc, że uratował w ten sposób, nie swój zespół, a właśnie suwalczan.

FORTUNA I Liga

Gracjan i Bartosz Jarochowie wywodzą się z piłkarskiej rodziny. Ojciec Bartosza, a wujek Gracjana, czyli Waldemar, mimo 47 lat wciąż jest czynnym zawodnikiem. Dwaj kuzyni nigdy nie byli w jednym klubie w jednym czasie, za to wystąpili przeciwko sobie w Fortuna 1 lidze, bo jeden gra w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a drugi w Bytovii Bytów. – Mam ten handicap, że podczas świąt mogę wytykać Gracjanowi, że jest niżej w hierarchii ligowej. I niech uczy się ode mnie jak się strzela gole – śmieje się... obrońca „Górali”.

FORTUNA I Liga

Takiego scenariusza na początku obecnego sezonu chyba nikt się nie spodziewał. O utrzymanie w Fortuna 1 lidze w ostatniej kolejce powalczą trzy drużyny, w tym GKS Katowice, który od kilku lat, niemal „z urzędu”, typowany jest do walki o awans. Teraz musi drżeć o ligowy byt, ale emocjonujące finisze w XXI wieku na Bukowej miały już miejsce.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności