FORTUNA I Liga

Dokładnie 70 lat temu, 20 marca 1949 roku odbyła się inauguracyjna kolejka II ligi (obecnie 1 liga). Historia powstania tej klasy rozgrywkowej sięga jednak do początku roku 1948. Jak zatem doszło do powstania  zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej, którą nazwano wówczas II ligą, a którą od sezonu 2008/2009 nazywamy 1 ligą?

FORTUNA I Liga

W miejscu zajmowanym w tabeli, liczbie zdobytych punktów, strzelonych i straconych golach – w każdym z tych aspektów ŁKS Łódź oraz Stal Mielec zaliczają się do ścisłego TOP-u Fortuna 1 ligi. W piątek (godz. 18:00) w bezpośrednim starciu zmierzą się nie tylko jedne z najlepszych ofensyw zaplecza ekstraklasy, ale przede wszystkim – zespoły, które nie przegrały od 14 kolejek. Czy któraś z serii będzie miała właśnie swój finisz, a może zakończy się remisem, czyli podtrzymaniem trwających pass?

FORTUNA I Liga

Wprawdzie za pierwszy akcent wiosny w Fortuna I lidze można traktować spotkanie Wigry Suwałki – Odra Opole (2:3), tyle tylko, że odbyło się ono w ramach zaległej, 20. kolejki. Dlatego to mecz lidera zaplecza ekstraklasy, Rakowa Częstochowa, z Chrobrym Głogów inauguruje rundę wiosenną I ligi. Zespół Marka Papszuna rozpoczyna batalię o awans, mając dziesięć punktów przewagi nad wiceliderem.

FORTUNA I Liga

Początek rundy wiosennej w Fortuna 1 lidze zawsze wiąże się ze sporymi zmianami w kadrach drużyn biorących udział w rywalizacji. W tegorocznych zimowych transferach na uwagę zwracają powroty dobrze znanych zawodników na zaplecze ekstraklasy, a także liczna kolonia piłkarzy wypożyczonych z klubów wyższej klasy rozgrywkowej. Prezentujemy dziesięć, naszym zdaniem, najciekawszych ruchów, jakie dokonali przedstawiciele pierwszej ligi przed nową rundą.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności