I Liga

Niespodziewany spadek Górnika Łęczna, wiosenna pogoń po sukces Zagłębia Sosnowiec, rozstrzelane młode wilczki i I-ligowa egzystencja GKS-u Katowice. To tylko część plusów i minusów zakończonego sezonu na zapleczu ekstraklasy. Specjalnie dla nas wydarzenia w tej klasie rozgrywkowej skomentował ekspert Polsatu Sport, były piłkarz Wisły Kraków Andrzej Iwan.

I Liga

– Udało się to dlatego, że byliśmy jedną, wielką drużyną. Jasne, na samym końcu to trener spija śmietankę, ale nie byłoby tego bez ciężkiej pracy wielu ludzi. Nie czuję się głównym architektem awansu. Ja tylko stałem na czele grupy – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka trener Miedzi Legnica Dominik Nowak. Miedź była bezkonkurencyjna w Nice 1 lidze, a efektowny styl nadał drużynie 46-letni szkoleniowiec.

I Liga

Stomil Olsztyn był w tym sezonie w bardzo trudnej sytuacji. Piłkarze Kamila Kieresia nie poddali się jednak i przed ostatnią kolejką Nice 1 ligi zajmują miejsce barażowe. Przy korzystnym zbiegu okoliczności mają jeszcze szansę bezpośrednio się utrzymać kosztem Pogoni Siedlce. – Nie po to tyle się biliśmy, żeby jednym meczem oddać I ligę. Walczyliśmy o takie spotkanie na sam koniec – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka pomocnik olsztynian Grzegorz Lech.

I Liga

Tłumy kibiców na rynku, szalona radość piłkarzy, list gratulacyjny od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Dla swej Miedzi... Legnica oszalała. Po efektownej wygranej z Chojniczanką na całym stadionie niosło się: „Ekstraklasa, ekstraklasa, Miedzianka!”. Wcześniej odśpiewano słowa kultowego: „We are the Champions”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży