I Liga

Lepszego początku pracy na nowym stanowisku nie mógł sobie wyobrazić. Lata praktyki u doświadczonych szkoleniowców skutkują tym, że jego zespół jest liderem Nice I ligi. Krzysztof Brede jest pojętnym uczniem, bo przecież dopiero uczy się żyć w realiach pierwszego szkoleniowca. Powoli wychodzi z cienia swojego guru, czyli Michała Probierza. – Największa różnica jest taka, że stajesz przed grupą, za którą jesteś odpowiedzialny, i musisz przekazać jej określone idee – opowiada o początkach swojej pracy w Chojniczance Chojnice, Brede.

I Liga

Autorem gola, dającego Odrze Opole punkt w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, okazał się lewy obrońca Łukasz Winiarczyk. Gdy w 86 minucie lobem z 11 metra pokonał bramkarz gości cieszył się tak bardzo, że zapomniał o... obietnicy danej żonie. – Patrycja jest w ciąży i obiecałem jej, że po zdobyciu gola włożę piłkę pod koszulkę, żeby w ten sposób oznajmić, że spodziewamy się dziecka. Muszę więc szybko postarać się o drugie trafienie – mówi 27-letni były piłkarz Ruchu Chorzów.

I Liga

Trenerem Miedzi Legnica jest od początku tego sezonu i nie ukrywa, że awans do LOTTO Ekstraklasy to główny cel klubu. Zresztą dysponuje jedną z mocniejszych kadr w Nice 1 lidze. W rozmowie z Łączy Nas Piłka mówi o ulubionej taktyce i jakie ma ona przełożenie na boisko, chwali pracę Damiana Kądziora i uważa, że Przemysław Mystkowski ma równie świetlaną przyszłość przed sobą.

I Liga

Jako 18-latek zadebiutował rok temu w ekstraklasie, a teraz należy do najlepszych strzelców Nice 1 ligi. Wypożyczony z Lecha Poznań do Podbeskidzia Paweł Tomczyk, pokazał się także z dobrej strony w październikowych meczach eliminacji do ME U-21, strzelając gole Finlandii i Litwie. – Każdy trener podkreśla, że mam ogromną łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich. Tego się nie da wytrenować, a mnie piłka szuka w polu karnym – mówi napastnik, który wie nad czym musi pracować.

I Liga

Bez zmian na podium Nice 1 ligi. Potknięcia Chojniczanki Chojnice nie wykorzystały Miedź Legnica i Odra Opole, które zremisowały swoje spotkania. Coraz lepiej w rozgrywkach spisuje się Ruch Chorzów. Spadkowicz z ekstraklasy wygrał prestiżowy pojedynek z GKS-em Katowice i powoli odrabia straty z początku sezonu. 14. kolejka nie była udana dla uczestników Pucharu Polski.

I Liga

Emocje do samego końca, szybkie tempo gry, gole i wiele sytuacji podbramkowych. Ci, którzy z niecierpliwością wyczekiwali długich 14 lat na pojedynek GKS-u Katowice z Ruchem Chorzów, z pewnością nie mogą być zawiedzeni. Ale po końcowym gwizdku zadowoleni byli tylko piłkarze i kibice z Chorzowa (FOT: 400mm.pl).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży