FORTUNA I Liga

Zima w pełni, a wielu pierwszoligowców rozpoczęło już przygotowania do rundy wiosennej. W poniedziałek 7 stycznia urlopy skończyli piłkarze Rakowa Częstochowa, Warty Poznań, Garbarni Kraków, Odry Opole, ŁKS-u Łódź, GKS-u Jastrzębie, Stali Mielec oraz Stomilu Olsztyn. Jako ostatni do zajęć przystąpią zawodnicy GKS-u Tychy. Coraz więcej drużyn zaplecza ekstraklasy wyjeżdża na zagraniczne zgrupowania, ulubionym ich miejscem stała się Turcja. Z gościny sąsiedniej Litwy skorzystają za to Wigry Suwałki, które w swoim planie sparingowym uwzględniły tylko jednego rywala z Polski.

FORTUNA I Liga

Przemysław Trytko, Maksymilian Rozwandowicz, Łukasz Grzeszczyk, Adrian Błąd. Wspólnym mianownikiem w przypadku tych piłkarzy jest niewykorzystany rzut karny, a konkretniej: łączy ich osoba Marka Kozioła, bramkarza Sandecji Nowy Sącz, który wyrósł na postrach wykonawców jedenastek. – To jakby nie patrzeć spore osiągnięcie. Śmieję się teraz, że kiedy wiosną zdarzy mi się nie obronić jakiegoś karnego, to ludzie powiedzą, że to moja wina – mówi Kozioł  w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Świetna postawa Rakowa Częstochowa, który wypracował sobie dużą przewagę nad resztą, ma odzwierciedlenie w najlepszej jedenastce jesieni Fortuna 1 ligi stworzonej przez portal Łączy Nas Piłka. Zestawienie zdominowali piłkarze czołowych ekip na I-ligowym froncie. Wybraliśmy taktykę 1-3-5-2, która jest bliska filozofii Marka Papszuna, trenera lidera na zapleczu ekstraklasy, poza tym pozwala umieścić w składzie wszystkich kreatywnych i najbardziej zaangażowanych w akcje drużyn zawodników.

FORTUNA I Liga

Zakończona runda jesienna dostarczyła kibicom beniaminków Fortuna 1 ligi dużo pozytywnych emocji. Najmniej fanom Garbarni, która utknęła w strefie spadkowej, choć i tak zespół z Krakowa w kilku spotkaniach pokazał się z dobrej strony. Z czasem regularnie punkty zaczęła zdobywać Warta Poznań, a do czołówki dostał się zespół GKS Jastrzębie. Jednak największy pozytyw to gra i postawa Łódzkiego Klubu Sportowego. Mimo że niedawni II-ligowcy są w skrajnie różnych położeniach, to pierwszą część sezonu w ich wykonaniu należy ocenić na plus.

FORTUNA I Liga

Przy nazwisku Łukasza Sierpiny, w rubryce: gole, nigdy nie widniały liczby przykuwające uwagę. Jesień w Fortuna 1 liga należała jednak do pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała, który już osiem razy trafił do siatki. Tłumaczy, że to po prostu łut szczęścia. – W tej rundzie wszystko co miałem, wykorzystałem. I te bramki padały czasami w kuriozalnych okolicznościach, jak na przykład z Garbarnią Kraków – mówi Sierpina w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Spadek z ekstraklasy i związana z tym przebudowa kadry, na początku sezonu odbił się na formie Sandecji Nowy Sącz, która rundę jesienną kończy na podium Fortuna 1 ligi. Zespół Tomasza Kafarskiego ma styl gry przypominający starą, włoską taktykę – byle nie stracić, z przodu zawsze coś wpadnie. I choć „Sączersi” zdobyli najmniej bramek z czołówki, skuteczniejszych w lidze jest 11 zespołów, to taka specyfika wcale nie sprawia, że są zespołem typowo defensywnym, procentują dyscyplina, skuteczność i doświadczenie piłkarzy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności