FORTUNA I Liga

Bytovia to rewelacja początku sezonu w Fortuna I lidze. Skompletowany naprędce zespół zaskoczył, od pierwszych kolejek prezentuje się lepiej niż miał. Po remisie z Wartą, drużyna Adriana Stawskiego ustępuje tylko Rakowowi Częstochowa. –  Zmieniliśmy styl gry, który wymaga od zawodników poświęcenia i zdrowia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka trener Bytovii.

FORTUNA I Liga

Nowy sezon zapoczątkował serię zmian w Wigrach. Z drużyny, która w poprzednim sezonie wałczyła o awans do ekstraklasy, zostały jedynie wspomnienia. Zespół przejął Kamil Socha. Za nim do Suwałk powędrował m.in. Filip Karbowy, 20-latek z przeszłością w Legii Warszawa. I to on po pięknej, indywidualnej akcji strzelił gola w wygranym spotkaniu ze Stomilem Olsztyn. Ta akcja to Wigry w pigułce. – Futbol się zmienia, trzeba grać ofensywnie. Musimy iść z duchem czasu – mówi Karbowy w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA I Liga

Po bardzo udanym poprzednim sezonie z suwalskich Wigier odeszło trzynastu piłkarzy, a w ich miejsce sprowadzono piętnastu nowych zawodników. Piłkarska szatnia stała się placem budowy nad którą pieczę trzyma Kamil Socha. Nazwisko nowego szkoleniowca, który pracował wcześniej w Piaście Żmigród niewiele mówiło, ale początek sezonu pokazuje, że ten eksperyment może stać się sukcesem zarówno prezesa Dariusza Mazura, jak i trenera, a także zawodników, którzy zdecydowali się na przyjazd na Zarzecze. Porozmawialiśmy z trenerem Sochą o budowaniu nowych Wigier i jego drodze do pierwszej ligi.

FORTUNA I Liga

Szydzili z niego kibice Zagłębia Lubin, a potem oklaskiwali w Sandecji Nowy Sącz, gdzie długo był golkiperem numer dwa. I właśnie w ubiegłorocznym beniaminku ekstraklasy wyszedł z cienia... samego siebie, bo wcześniej brakowało mu pewności siebie, nie lubił być w centrum uwagi. W Częstochowie to jednak od niego dużo będzie zależeć i zależy. Michał Gliwa w czwartym meczu tego sezonu, a trzecim z rzędu, zachował czyste konto, potwierdzając słuszność transferu Rakowa.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności