FORTUNA I Liga

Rywalizację pierwszoligowców będzie z pewnością śledzić wiosną większość kibiców w kraju. Kilka drużyn ma szansę na awans, a emocje potęgować będzie dodatkowo fakt, że do elity można awansować poprzez baraże. Za aktualnego wicelidera I ligi, a więc Stal Mielec, szczególnie kciuki będą trzymać na… Górnym Śląsku. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

FORTUNA I Liga

Na początku 2019 roku Olimpia Grudziądz zmagała się z problemami finansowymi, ale gdy sobie z nimi poradziła, pokazała, że w piłkę grać potrafi. Wróciła do pierwszej ligi, a jako beniaminek rundę jesienną zakończyła na piątym miejscu. – Mieliśmy być łatwym łupem dla rywali, a pokazaliśmy się z dobrej strony. Chcieliśmy grać widowiskowy, ofensywny futbol i to nam się opłaciło – podkreśla Tomasz Asensky, prezes klubu.

FORTUNA I Liga

Do tej pory był głównie kojarzony z pracą w roli drugiego trenera. 45-letni Dietmar Brehmer ostatnio pracował w sztabie „Portowców” ze Szczecina. Teraz został pierwszym trenerem Odry Opole, walczącej o pozostanie na zapleczu ekstraklasy. – Nie chcę jednak kopiować elementów, które się sprawdziły w Pogoni – mówi były pierwszy trener Rozwoju Katowice i ROW-u Rybnik.

FORTUNA I Liga

Dobre występy, a w przypadku Dawida Kocyły – wiek i perspektywa rozwoju – otworzyły drzwi do PKO Ekstraklasy Jakubowi Wróblowi, Vladislavsowi Gutkovskisowi oraz wychowakowi GKS-u Bełchatów. Wróbel i Gutkovskis grali już w ekstraklasie, to ich kolejne podejście do niej. Jeden szansę dostanie wiosną, drugi przejdzie do Rakowa Częstochowa latem, chyba że kluby ustalą porozumienie, na mocy którego transfer wcześniej wejdzie w życie. 17-letni Kocyła stawia kolejny, wielki krok w swojej krótkiej przygodzie z piłką, która na poważnie rozpoczęła się jesienią tego sezonu.

FORTUNA I Liga

Warta Poznań dwa punkty przed Stalą Mielec i trzy przed Podbeskidziem Bielsko-Biała. Rywalizacja na szczycie pierwszoligowej tabeli jest niezwykle zacięta, a różnice są tak niewielkie, że możemy być pewni, że do samego końca będzie się wiele działo. Tym bardziej, że jak pokazują ostatnie lata, prowadzenie na półmetku nie oznacza jeszcze sukcesu finalnego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności