I Liga

Drużyny Fortuna 1 Ligi przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęły między 7 a 14 stycznia. Pierwszoligowcy niemal za siedem tygodni rozegrają pierwszy mecz o stawkę. – To jest w zupełności wystarczający czas do tego, aby dobrze przygotować piłkarzy – mówi profesor Zbigniew Jastrzębski, który specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym.

I Liga

Globtroter powie, że podróże kształcą. Podobnego zdania, tyle że na temat zagranicznych staży, są trenerzy pracujący na co dzień w I lidze. Dla nich wyjazd do danego klubu to nie tylko obowiązek związany z licencją. Widzą w tym głębszy sens. Dostają wiedzę, której nie nauczą się z podręcznika. – Takie staże powinny być stałym elementem naszej pracy – mówi szkoleniowiec Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz.

I Liga

W poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła większość naszych ligowych drużyn, w tym Garbarnia. Krakowski klub ma jeden cel – utrzymać się w pierwszej lidze, zajmuje bowiem po pierwszej rundzie ostatnie miejsce. W Krakowie nie zamierzają się poddawać – do drużyny Bogusława Pietrzaka dołączył wyróżniający się zawodnik drugoligowego Gryfa Wejherowo, Kamil Włodyka. – Ten transfer to bodziec do dalszej pracy – mówi 24-latek, którego droga do pierwszej ligi była długa i wyboista.

I Liga

Zima w pełni, a wielu pierwszoligowców rozpoczęło już przygotowania do rundy wiosennej. W poniedziałek 7 stycznia urlopy skończyli piłkarze Rakowa Częstochowa, Warty Poznań, Garbarni Kraków, Odry Opole, ŁKS-u Łódź, GKS-u Jastrzębie, Stali Mielec oraz Stomilu Olsztyn. Jako ostatni do zajęć przystąpią zawodnicy GKS-u Tychy. Coraz więcej drużyn zaplecza ekstraklasy wyjeżdża na zagraniczne zgrupowania, ulubionym ich miejscem stała się Turcja. Z gościny sąsiedniej Litwy skorzystają za to Wigry Suwałki, które w swoim planie sparingowym uwzględniły tylko jednego rywala z Polski.

I Liga

Przemysław Trytko, Maksymilian Rozwandowicz, Łukasz Grzeszczyk, Adrian Błąd. Wspólnym mianownikiem w przypadku tych piłkarzy jest niewykorzystany rzut karny, a konkretniej: łączy ich osoba Marka Kozioła, bramkarza Sandecji Nowy Sącz, który wyrósł na postrach wykonawców jedenastek. – To jakby nie patrzeć spore osiągnięcie. Śmieję się teraz, że kiedy wiosną zdarzy mi się nie obronić jakiegoś karnego, to ludzie powiedzą, że to moja wina – mówi Kozioł  w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

I Liga

Świetna postawa Rakowa Częstochowa, który wypracował sobie dużą przewagę nad resztą, ma odzwierciedlenie w najlepszej jedenastce jesieni Fortuna 1 ligi stworzonej przez portal Łączy Nas Piłka. Zestawienie zdominowali piłkarze czołowych ekip na I-ligowym froncie. Wybraliśmy taktykę 1-3-5-2, która jest bliska filozofii Marka Papszuna, trenera lidera na zapleczu ekstraklasy, poza tym pozwala umieścić w składzie wszystkich kreatywnych i najbardziej zaangażowanych w akcje drużyn zawodników.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności