Aktualności

Za nami IV edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Federacja15.02.2021 
W ubiegły weekend zakończyła się czwarta edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W pierwszym dniu zmagań w kategorii U-11 najlepszym zespołem okazał się MKS Parasol Wrocław, a dzień później w kategorii U-12 świętowali piłkarze Śląska Wrocław. – Bardzo cieszę się, że udało nam się doprowadzić do kolejnej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zagwarantować naszym uczestnikom bezpieczeństwo. Wymagało to dużego nakładu pracy, ale dla dzieci warto było takie rozgrywki zorganizować – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Do sporej niespodzianki doszło podczas pierwszego dnia zmagań w kategorii U-11. MKS Parasol Wrocław zaczynający rozgrywki w grupie B z czterema punktami wywalczył sobie udział w ćwierćfinale. Na tym etapie piłkarze prowadzeni przez trenera Wiktora Sadowskiego stanęli do walki z drużyną APN Hattrick Białystok. Po regulaminowym czasie był wynik 1:1, więc konieczne były do rozegrania rzuty karne. Te lepiej były wykonywane przez wrocławian, którzy awansowali dalej. W półfinale zespół z województwa dolnośląskiego skromnie pokonał 1:0 UKS AP Szczecinek. W wielkim finale MKS Parasol Wrocław wygrał z Lechem Poznań 2:0. Podsumowanie pierwszego dnia turnieju dostępne jest TUTAJ.

W kategorii U-12 Turniej o Puchar Prezesa PZPN zwyciężył Śląsk Wrocław. Po dwóch zwycięstwach i jednym remisie wrocławianie awansowali z pierwszego miejsca z grupy B. W kolejnym spotkaniu drużyna Krzysztofa Franczaka wysoko wygrała z Tarnovią Tarnów 5:0. W półfinale Śląsk rywalizował z UKS AP Reissa Poznań. Po skromnym zwycięstwie 1:0 przypieczętował awans do decydującego meczu. W finale Śląsk Wrocław trafił na KKP Koronę Kielce. Przez pierwsze minuty spotkanie było wyrównane, ale później przeważał tylko Śląsk Wrocław, który do przerwy prowadził 2:0. Po zmianie stron kontynuował swój strzelecki popis. Skończyło się rezultatem 6:0, a wygraną przypieczętował Mateusz Moskaluk. Podsumowanie drugiego dnia turnieju dostępne jest TUTAJ.

Wyróżnienia indywidualne IV edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11:

Najlepszy bramkarz turnieju: Kuba Wyrembak (MKS Parasol Wrocław)

Król strzelców turnieju: Kamil Rymut (MKS Parasol Wrocław)

Najlepszy zawodnik turnieju: Iwo Wowczak (MKS Parasol Wrocław)

Wyróżnienia indywidualne IV edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12:

Najlepszy bramkarz turnieju: Tomasz Pytlak (Śląsk Wrocław)

Król strzelców turnieju: Dominik Kleczewski (Sląsk Wrocław) oraz Fabian Mazur (Korona Kielce)

Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Moskaluk (Śląsk Wrocław)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności