Aktualności

Spotkanie PZPN i Ministerstwa Zdrowia

Federacja13.08.2020 

W czwartek, 13 sierpnia 2020 roku, w wyniku wspólnej inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ministerstwa Zdrowia doszło do roboczego spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele PZPN, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Celem spotkania było przedstawienie przez PZPN założeń protokołu medycznego, dotyczącego rozgrywek ligowych oraz meczów międzypaństwowych. Poruszono kwestię usprawnienia postępowań w przypadku wykrycia zakażeń koronawirusem wśród zawodników i członków sztabów klubów piłkarskich, a przede wszystkim ujednolicenie decyzji podejmowanych w tym zakresie.

Rozmawiano również o procedurze – na wypadek stwierdzenia zakażenia koronawirusem wśród drużyn piłkarskich – która miałaby na celu skuteczne izolowanie zakażonych osób, bez wpływu na dezorganizację rozgrywek.

W oparciu o wspólnie podjęte dziś ustalenia między PZPN i Ministerstwem Zdrowia, w najbliższych dniach federacja dokona aktualizacji protokołu medycznego dla drużyn uczestniczących w rozgrywkach szczebla centralnego.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności