Aktualności

Marciniak coraz bliżej mundialu. Rosną szanse Gila, Listkiewicza i Sokolnickiego

Federacja14.02.2018 
Komisja Sędziowska FIFA zatwierdziła listę uczestników seminarium FIFA dla kandydatów na przyszłych sędziów Mistrzostw Świata 2018. Wśród nominowanych znalazł się po raz kolejny Szymon Marciniak. Dla polskiego arbitra to już drugie zaproszenie na zgrupowanie przed rosyjskim mundialem. Na seminarium, które w dniach 19-23 marca odbędzie się w Dubaju, zostali także zaproszeni asystenci Marciniaka – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Paweł Gil, jako sędzia VAR, pojedzie z kolei do Dubaju na dwa szkolenia – w dniach 12-16 marca na seminarium dla strefy Azji, Ameryki i Oceanii, a także w dniach 19-23 marca dla Europy i Afryki.

Marciniak po raz pierwszy na seminarium FIFA dla przyszłych sędziów Mistrzostw Świata 2018 przebywał w dniach 25-29 listopada 2017 roku w Abu Dhabi. Na konsultację zostało zaproszonych wówczas tylko 10 sędziów z Europy. Teraz, po nominacji na kolejne seminarium, tym razem w Dubaju, wszystko wskazuje na to, że szanse arbitra z Płocka na mundial rosną.


Paweł Gil jest kandydatem na sędziego VAR na mistrzostwa świata 2018

Przypomnijmy, że Marciniak jako sędzia główny prowadził już trzy spotkania mistrzostwach Europy 2016, a podczas dwóch innych meczów francuskiego turnieju był również arbitrem technicznym.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności