Aktualności

Rząd wesprze Program Certyfikacji PZPN Szkółek Piłkarskich. „Stworzymy wielką machinę szkoleniową”

Federacja23.03.2019 
Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zadowoleniem i satysfakcją przyjmuje zapowiedź wsparcia Programu Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich, jakiego udzieliło nam Ministerstwo Sportu i Turystki, a zwłaszcza premier Mateusz Morawiecki. To doskonała wiadomość dla polskiej piłki i całego polskiego sportu.

W sobotę na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca programu Certyfikacji PZPN Szkółek Piłkarskich, w której wzięli udział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Wszystkim nam zależy, by reprezentacja Polski osiągała jak najlepsze wyniki. Program certyfikacji dla szkółek piłkarskich jest jednym z kluczowych projektów prowadzących do tego, by tak właśnie było. Cieszymy się, że gramy w tym meczu do jednej bramki z polskim rządem. To będą właściwie zainwestowane pieniądze, bo przeznaczymy je w dalszy rozwój polskiej piłki i szkolenie najmłodszych – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.– Szczęściu trzeba pomóc w sposób profesjonalny. Sądzimy, że we współpracy z PZPN, stworzymy wielką machinę szkoleniową. Robimy ważny krok. Za 10-15 lat chcemy spełniać nasze marzenia w Lidze Mistrzów i na mistrzostwach świata oraz Europy – powiedział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.– To doskonała wiadomość dla wszystkich: dzieciaków, trenerów, nauczycieli, rodziców i całego środowiska. Pozyskanie państwa jako najpoważniejszego partnera w procesie sportowego wychowania, daje gwarancję spokojnej pracy z najmłodszymi i przyczyni się do poprawy jakości szkolenia w Polsce – dodał Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki.Rząd w trzy lata wesprze Program Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich kwotą 130 mln zł, które w całości będą przeznaczone na wsparcie certyfikowanych Szkółek. W 2020 roku będzie to 35 mln zł, w 2021 roku 45 mln zł, w 2022 roku 50 mln zł.Program certyfikacji to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Przyczyni się on do promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a także podnoszenia kompetencji fachowców dbających o ich sportowy i społeczny rozwój. Ideą naszej certyfikacji jest stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek piłkarskich.Przyznanie szkółce piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym bądź brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez nią szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Program jest odpowiedzią na potrzeby ponad miliona dzieci regularnie grających w piłkę nożną, które marzą, by zostać profesjonalnymi futbolistami.

Głównym zadaniem federacji jest ujednolicenie i stałe podnoszenie poziomu szkolenia, a jednym z kluczowych narzędzi jest właśnie realizowany wspólnie z polskim rządem projekt.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności