Aktualności

Robert Lewandowski Najlepszym Sportowcem Polski 2020 roku!

Federacja09.01.2021 
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski został uznany Najlepszym Sportowcem Polski 2020 roku w 86. plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Drugie miejsce zajęła tenisistka Iga Świątek, a trzecie skoczek narciarski Kamil Stoch.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki to był rok. Nie tylko pod względem sukcesów sportowych, ale czasów, w jakich się znajdujemy. Wiemy, jak ciężko było nam wrócić do sportu. Rok, który się skończył, dla mnie okazał się wspaniałym, niewiarygodnym. Dla mnie było to niesamowite, wygrać tyle trofeów. Wiem jednak, że oczekiwania rosną z każdym wygranym pucharem. Wejść na szczyt to jedno, ale utrzymać się na nim, to drugie – powiedział tuż po odebraniu statuetki Robert Lewandowski.

– Droga, na której jestem, zaczęła się ponad 20 lat temu. Dzięki moim rodzicom, którzy poświęcili mi wiele czasu. Chciałbym za to podziękować zarówno tacie, jak i mamie. Żałuję tylko, że tata nie mógł nigdy zobaczyć żadnego mojego meczu na żywo. To dla mnie był bardzo ciężki czas, kiedy odszedł, ale wiedziałem, że nie mogę się załamać. Wiedziałem, że to wszystko sprawi, że będę tylko mocniejszym facetem. Wiedziałem, że ciężka praca jest podstawą sukcesu. Talent to tylko odrobina... Moja żona pomogła mi wejść na kolejny szczyt, pokonać kolejne bariery. Wiem, że dla wszystkich był to ciężki rok, ale trzeba szukać pozytywów i doceniać to, co wszyscy wyróżnieni osiągnęli – dodał kapitan reprezentacji Polski.Miniony rok był dla Roberta Lewandowskiego wręcz fenomenalny! Wszyscy z podziwem patrzyli na to, co wyczyniał na murawie. O ile wraz z Bayernem Monachium przyzwyczaił już do dominacji w Bundeslidze, o tyle ostatni sezon był również przełomowy na arenie międzynarodowej. Kapitan reprezentacji Polski w końcu sięgnął po upragnioną Ligę Mistrzów i został królem strzelców rozgrywek. Zdobył także Superpuchar Europy.

FIFA i UEFA wybrały Lewandowskiego najlepszym piłkarzem 2020 roku. Polak został również Najlepszym Napastnikiem UEFA, Piłkarzem Sezonu w Bundeslidze (2020) i Piłkarzem Roku w Niemczech (2020). Z Bayernem na krajowym podwórku zdobył wszystko, co było do wygrania, czyli mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec. We wszystkich rozgrywkach był zabójczo skuteczny (król strzelców Bundesligi i Pucharu Niemiec), bił kolejne rekordy i decydował o losach meczów.

Przygotowaliśmy specjalne wydanie „Polskiej Piłki”, która w całości jest poświęcona polskiemu napastnikowi Bayernu Monachium. Analizujemy w jaki sposób „Lewy” strzelał gole w 2020 roku. Wybraliśmy TOP 7 jego meczów, choć wybór wcale nie był łatwy. W naszym magazynie znajdziecie również wszystkie liczby i rekordy Lewandowskiego, a także komentarze ekspertów i kibiców.

<<<POBIERZ SPECJALNE WYDANIE MAGAZYNU POLSKA PIŁKA<<<


Wyniki 86. plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2020 roku:

1. ROBERT LEWANDOWSKI (PIŁKA NOŻNA)

2. Iga Świątek (tenis)

3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)

5. Bartosz Zmarzlik (żużel)

6. Natalia Maliszewska (short-track)

7. Jan Błachowicz (MMA)

8. Wilfredo Leon (siatkówka)

9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)

10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

11. Katarzyna Wasick (pływanie)

12. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)

13. Jan-Krzysztof Duda (szachy)

14. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)

15. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)

Kategorie wyjątkowe:

Superczempion: Justyna Kowalczyk

Trener Roku: Piotr Sierzputowski

Kategoria e-sport: Marcin Jankowski

Sport bez Barier: Faustyna Kotłowska

Impreza Roku: Tour de Pologne.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności