Aktualności

Popis strzelecki Śląska. Wrocławianie wygrali Turniej o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12

Federacja14.02.2021 
Śląsk Wrocław został najlepszym zespołem w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12. W wielkim finale wrocławianie nie dali szans Koronie Kielce i wygrali aż 6:0. Wynik meczu otworzył Bartosz Bremer, a przed przerwą podwyższył Dominik Kleczewski. Po zmianie stron bramkę zdobył Tymoteusz Gabryś, do siatki ponownie trafił Bartosz Bremer. W końcówce meczu na listę strzelców wpisali się Filip Kędra oraz Mateusz Moskaluk. Zwycięzcy gratulujemy!

Śląsk Wrocław swoją drogę do finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN rozpoczynał w grupie B. Rozgrywki zaczął od remisu, ale później wygrał dwa kolejne mecze i z pierwszego miejsca zagwarantował sobie awans do ćwierćfinału. W kolejnej rundzie podopieczni trenera Krzysztofa Franczaka dali popis strzelecki, bo wrocławianie pokonali Tarnovię Tarnów aż 5:0. Ostatnim krokiem do finału dla Śląska Wrocław była konfrontacja z UKS AP Reissa Poznań. Po emocjonującej konfrontacji Śląsk wyeliminował przeciwnika, a jedynego gola w pierwszej połowie strzelił Dominik Kleczewski. Zawodnik dolnośląskiego zespołu przejął piłkę na własnej połowie, uciekł czterem rywalom i świetnym uderzeniem pokonał golkipera poznaniaków.

KKP Korona Kielce do Turnieju o Puchar Prezesa PZPN przystąpiła w grupie C. Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Kwiatkowskiego wygrała 5:1 z Lechią 1923 Tomaszów Mazowiecki, a kolejne mecze kończyły się już tylko zwycięstwami po 1:0 z Arkonią Szczecin oraz SI Arką Gdynia. Po wyjściu z grupy zespół z województwa świętokrzyskiego zmierzył się ze Zniczem Pruszków. Korona nie dała szans przeciwnikowi i pewnie wygrała 4:0. W półfinale kielczanie rywalizowali z Górnikiem Zabrze. Na prowadzenie w pierwszej połowie wyszedł Górnik, ale Korona jeszcze przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o awansie musiały decydować rzuty karne. Te były skuteczniej wykonywane przez Koronę, której udało się wywalczyć awans do finału.

Pierwsze minuty meczu finałowego były bardzo wyrównane, ale pod koniec pierwszej połowy zaczął dominować już tylko Śląsk Wrocław. Najpierw wynik meczu otworzył Bartosz Bremer, a jeszcze przed przerwą wrocławianom udało się drugi raz pokonać golkipera Korony Kielce, gdy z rzutu wolnego przymierzył Dominik Kleczewski. Po zmianie kielczanie starali się odrobić straty, jednak Śląsk skutecznie zatrzymywał ataki rywala i szybko kontrował. Wrocławianie kontynuowali swój popis strzelecki i zdobyli trzecią bramkę po strzale Tymoteusza Gabrysia. Chwilę później po stracie piłki przez Koronę piłkę przejął Bartosz Bremer. Zawodnik Śląska uciekł rywalom i kolejny raz posłał piłkę do siatki. Śląsk nie zwalniał i szukał kolejnych trafień. Gola na 5:0 zanotował Filip Kędra, który „ruletką” zwiódł przeciwników i nie dal szans bramkarzowi Korony. Na dwie minuty przed końcem meczu wynik na 6:0 ustalił Mateusz Moskaluk.

Wyróżnienia indywidualne IV edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12:

Najlepszy bramkarz turnieju : Tomasz Pytlak (Śląsk Wrocław)

Król strzelców turnieju : Dominik Kleczewski (Sląsk Wrocław) oraz Fabian Mazur (Korona Kielce)

Najlepszy zawodnik turnieju : Mateusz Moskaluk (Śląsk Wrocław)

Wyniki IV edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12:

Grupa A, OSiR Bemowo

Znicz Pruszków – UKS AP Reissa Poznań 1:2

AP Namysłów – AP Macieja Murawskiego Zielona Góra 1:1 (k. 3:1)

UKS AP Reissa Poznań – AP Macieja Murawskiego Zielona Góra 1:0

Znicz Pruszków – AP Namysłów 4:1

AP Namysłów – UKS AP Reissa Poznań 0:0 (k. 0:2)

AP Macieja Murawskiego Zielona Góra – Znicz Pruszków 0:1

Grupa B, OSiR Bemowo

MUKS CWZS Bydgoszcz – Górnik Zabrze 1:3

Śląsk Wrocław – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:2 (k.2:1)

Górnik Zabrze – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:1

MUKS CWZS Bydgoszcz – Śląsk Wrocław 0:2

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:0

Beniaminek PROFBUD Krosno – MUKS CWZS Bydgoszcz 1:1 (k. 1:2)

Grupa C, OSiR Wola

KKP Korona Kielce – Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 5:1

Arkonia Szczecin – SI Arka Gdynia 1:0

Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – SI Arka Gdynia 6:2

KKP Korona Kielce – Arkonia Szczecin 1:0

Arkonia Szczecin – Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1:0

SI Arka Gdynia – KKP Korona Kielce 0:1

Grupa D, OSiR Wola

AP TOP 54 Biała Podlaska – Constract Lubawa 0:0 (k. 3:2)

Tarnovia Tarnów – AP Wigry Suwałki 0:1

Constract Lubawa – AP Wigry Suwałki 1:1 (k. 5:6)

AP TOP 54 Biała Podlaska – Tarnovia Tarnów 1:1 (k. 3:2)

Tarnovia Tarnów – Constract Lubawa 2:1

AP Wigry Suwałki – AP TOP 54 Biała Podlaska 0:0
Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności