Aktualności

MKS Parasol Wrocław zwycięzcą Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-11

Federacja13.02.2021 
MKS Parasol Wrocław triumfatorem czwartej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11. W wielkim finale drużyna prowadzona przez szkoleniowca Wiktora Sadowskiego pokonała Lecha Poznań 2:0 po bramkach Kamila Rymuta oraz Karola Gierowskiego. Zwycięzcy rozgrywek serdecznie gratulujemy!

Lech Poznań jako pierwszy zespół zakwalifikował się do finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Poznaniacy w fazie grupowej z sześcioma punktami zajęli drugie miejsce. Po awansie do ćwierćfinału los skonfrontował Lecha z drużyną DAP Dębica. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc konieczne były do rozegrania rzuty karne. Po dramaturgii zespół prowadzony przez trenera Mikołaj Patka, zwyciężył 2:1. Uczestnictwo w wielkim finale ekipa z Wielkopolski zagwarantowała sobie po wyeliminowaniu ŁKS-u Łódź, z którym wygrała 4:1.

Do rywalizacji z Lechem Poznań stanął MKS Parasol Wrocław. Przedstawiciel województwa dolnośląskiego w fazie grupowej wywalczył cztery punkty i zajął drugie miejsce. Po wyjściu z grupy wrocławianie zmierzyli się z APN Hattrick Białystok. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karane i MKS Parasol Wrocław zameldował się w kolejnej rundzie Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W półfinale piłkarzom z Wrocławia udało się pokonać UKS AP Szczecinek 1:0.

MKS Parasol Wrocław w meczu finałowym szybko zdołał uzyskać przewagę. Już na początku spotkania zespół prowadzony przez trenera Wiktora Sadowskiego otworzył wynik, gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Rymut. Do odrabiania strat ruszył Lech Poznań, ale skutecznie ich ataki były odpierane przez rywali. Przed końcem pierwszej połowy Lech był bardzo bliski wyrównania, ale szczęścia zabrakło Borysowi Sawale i do przerwy wygrywał MKS Parasol Wrocław.

Po zmianie stron znakomitą okazję do podwyższenia rezultatu miał Grzegorz Wojtanowicz, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką golkipera Lecha Poznań. Po kilku chwilach MKS Parasol Wrocław drugi raz skierował piłkę do siatki Lecha. Bramkarza poznaniaków pokonał Karol Gierowski. Do końca spotkania finałowego rezultat meczu nie uległ zmianie i to MKS Parasol Wrocław zwyciężył w czwartej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11.

Wyróżnienia indywidualne IV edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11:

Najlepszy bramkarz turnieju: Kuba Wyrembak (MKS Parasol Wrocław)

Król strzelców turnieju: Kamil Rymut (MKS Parasol Wrocław)

Najlepszy zawodnik turnieju: Iwo Wowczak (MKS Parasol Wrocław)W niedzielę zaplanowane kolejne emocje, a tym razem do walki w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN staną zawodnicy w kategorii U-12. Rywalizacje tak samo jak w sobotę toczone będą w dwóch warszawskich halach: na Bemowie oraz na Woli. Po rozstrzygnięciu faz grupowych uczestnicy rywalizować będą już tylko w hali na Bemowie. W związku z obostrzeniami impreza odbywa się bez udziału publiczności, ale kanał Łączy Nas Piłka przeprowadzi transmisje ze wszystkich spotkań. Począwszy od pierwszego do ostatniego meczu. Zachęcamy do pobierania oficjalnego programu turnieju – wystarczy kliknąć TUTAJ . Bądźcie razem z nami!  

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności