Aktualności

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 w jednej pigułce! Odwiedź polskojęzyczną stronę o turnieju

Federacja20.12.2018 
Polski Związek Piłki Nożnej w przyszłym roku będzie obchodził setną rocznicę istnienia i w tym szczególnym dla polskiej piłki momencie odbędzie się w naszym kraju turniej finałowy Mistrzostw Świata FIFA do lat 20 (23 maja – 15 czerwca). Prace organizacyjne idą pełną parą, a wczoraj została uruchomiona polskojęzyczna wersja strony na FIFA.com. Ukazał się również specjalny wywiad z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, który zapewnia, że na turnieju w Polsce narodzą się nowe gwiazdy.

Zbigniew Boniek, jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu, a obecnie prezes PZPN, nie może się już doczekać startu finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20, które odbędą się w Polsce. Legendarny gracz, była gwiazda Widzewa, Juventusu, Romy i reprezentacji Polski z okazji uruchomienia polskiej strony o turnieju udzielił FIFA.com specjalnego wywiadu.

FIFA.com: Uruchomiona została polska wersja językowa strony o Mistrzostwach Świata FIFA U-20. Jak pan ocenia taką inicjatywę?
Zbigniew Boniek: Bardzo dobrze. Każda droga promocji tego ekscytującego turnieju jest dobra i potrzebna. Dzięki temu polscy kibice znajdą się bliżej imprezy, będą mogli dowiedzieć się więcej o uczestnikach, poznać ich drogę na turniej. Szczerze mówiąc: nie mogę się już doczekać początku tej imprezy. To fajne czasy w życiu piłkarza. Z jednej strony to wiek, w którym piłkę dany zawodnik traktuje już poważnie, a z drugiej jest w nim wielka pasja, gra się dla sławy, dla zabawy, satysfakcji. W tym wieku zawodnik jeszcze wszystkiego nie przelicza.A jak się narodził pomysł, aby zorganizować taki turniej w Polsce? Od razu „łączył” pan to z faktem, że w 2019 roku PZPN będzie obchodził stulecie istnienia?
Kiedy sześć lat temu zostałem wybrany prezesem PZPN, wiedziałem, że będę chciał sprowadzać do Polski wielkie wydarzenia piłkarskie. Najpierw zorganizowaliśmy finał Ligi Europy w Warszawie, potem Mistrzostwa Europy do lat 21… I zaczęliśmy się zastanawiać jak najlepiej uczcić 100-lecie istnienia federacji. Moim zdaniem mundial U-20 daje fantastyczną możliwość podkreślenia tej rocznicy. Pewnie ciężko byłoby nam zorganizować mistrzostwa świata seniorów, ale te do lat 20 jesteśmy w stanie zrobić perfekcyjnie. Jestem o tym przekonany. Cieszę się, że to właśnie u nas, na turnieju Polska 2019, narodzą się nowe gwiazdy piłki. Bo te turnieje zawsze takie kreują, nie inaczej będzie tym razem. Zobaczymy tu kilku piłkarzy, których potem będziemy oklaskiwać w wielkich klubach.

Cały wywiad do przeczytania <<<TUTAJ>>>

Zapraszamy na pl.fifa.com/u20worldcup/

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności