Sędziowie

Stadion Energa w Gdańsku był jedną z głównych aren mistrzostw Europy w 2012 roku. W maju odbędzie się tam finał Ligi Europy UEFA. Czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce do debiutu w PKO BP Ekstraklasie? Właśnie w Trójmieście swój pierwszy mecz na najwyższym szczeblu zaliczyła Paulina Baranowska. Było to spotkanie Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin. Nam opowiedziała o jego kulisach.

Sędziowie

„Los cię w drogę pchnął i ukradkiem drwiąc się śmiał…” – tak brzmią pierwsze słowa piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Szczęśliwej drogi już czas”. Utwór napisany podczas stanu wojennego stał się hymnem polskich emigrantów. Robert Sibiga, Mateusz Miśtak i Konrad Kamiński – jak miliony rodaków – w różnym czasie wyjechali z Polski. Nie porzucili jednak miłości do sędziowania. Swoją pasję realizują w innych zakątkach świata.

Ekstraklasa

– Tak się złożyło, że załatwiliśmy wszystko przed świętami, można powiedzieć, że dostałem prezent świąteczny w postaci kontraktu z New England Revolution. Myślę więc, że lepszego scenariusza, jeśli chodzi o timing transferu, nie mogłem sobie wyobrazić – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Adam Buksa, który po blisko dwóch latach odszedł z Pogoni Szczecin. Jego nowy klub, z siedzibą w Foxborough, prowadzi znany Bruce Arena. Co ciekawe, 23-letni napastnik zagra w klubie użytkującym ten sam stadion, co utytułowana drużyna futbolu amerykańskiego - „Patriots”.

Federacja

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych rodzinnej atmosfery i domowego ciepła, podarunków świątecznych tak miłych i radosnych, jak awans biało-czerwonych do finałów mistrzostw Europy. Pięknego Nowego Roku 2020, w którym niech wszystkim wiedzie się jak najlepiej. Spełnienia nie tylko boiskowych marzeń… Życzy Polski Związek Piłki Nożnej. Łączy Nas Piłka!

Federacja

Zastanawiacie się, o jaką 100-latkę chodzi? O... POLSKĄ PIŁKĘ! W roku 2019 sto lat działalności obchodzi Polski Związek Piłki Nożnej. Urodziny są po to, żeby świętować, a kiedy są to setne urodziny, świętowanie powinno być jeszcze bardziej huczne! Sprawdźcie, jak sędziwa stulatka bawiła się w tym wyjątkowym, jubileuszowym roku.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności