Ekstraklasa

W ostatnim czasie można zaobserwować duży nacisk, jaki kluby występujące w PKO Ekstraklasie  kładą na swoje rezerwy. Pionierem takiego podejścia jest Lech Poznań, którego drugi zespół gra w II lidze. Idąc za przykładem „Kolejorza”, inne kluby również dbają o stworzenie jak najmocniejszych struktur „dwójki”. Dostrzegają bowiem sens takich „inwestycji”.

Ekstraklasa

– Był bardzo pojętnym uczniem, to znaczy szybko łapał to, co się do niego mówiło. Mocne strony? Charakter i praca na boisku, której na pierwszy rzut oka nie widać. Człowiek od czarnej roboty – mówi Łączy Nas Piłka Tomasz Kafarski, były trener Tomasza Makowskiego w Górniku Łęczna. Te kilka zdań w pełni oddają charakterystykę 20-letniego pomocnika, który w silnej kadrowo Lechii Gdańsk odgrywa ważną rolę. Nie inaczej jest w reprezentacji Polski U-20 – u selekcjonera Jacka Magiery sprawuje funkcję kapitana.

Ekstraklasa

Jakub Moder dostaje coraz więcej szans w PKO Ekstraklasie, bo doszedł do poziomu, który gwarantuje, że w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zginie. – Przez dwa lata trenowałem z pierwszym zespołem, widziałem jak szansę na poziomie ekstraklasy dostają młodsi ode mnie, wiedziałem więc, że i na mnie przyjdzie pora. Wszystko w swoim czasie – mówi. Znamienne, że tego czasu nie miał pierwszy jego trener w „Kolejarzu”, który wbrew zwyczajom musiał w trybie przyśpieszonym wydać werdykt w sprawie kandydata na przyszłego piłkarza.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności