Aktualności

Nasze miejsca na EURO 2016

Reprezentacja02.02.2016 
Nasze miejsca na EURO 2016 – to zakładka, w której w jednym miejscu znajdziecie wszystkie najważniejsze miejsca, tj. miasta, stadiony i hotele, w których przed i podczas mistrzostw Europy będzie przebywała reprezentacja Polski. Runda wiosenna w większości lig europejskich dobiegła końca w niedzielę, 15 maja. Dwa dni później kadra „biało-czerwonych” zebrała się w Hotelu Bryza w Juracie na czterodniowym obozie, który roboczo nazwany został zgrupowaniem regeneracyjnym. – Mamy tutaj na myśli podbudowę przygotowania tlenowego, jak i przygotowania ogólnego – tłumaczył już w listopadzie na konferencji prasowej trener Nawałka. – Ale to zgrupowanie będzie też miało charakter wypoczynkowy po krótkim, bardzo intensywnym sezonie ligowym. Zaprosimy na nie także żony i narzeczone piłkarzy.

Nasze miejsca na EURO 2016: JurataTen niedługi czas na Półwyspie Helskim polscy piłkarze spędzili zatem z jednej strony na wspólnej rekreacji, a z drugiej – na codziennych treningach. Do ich dyspozycji pozostawałą cała zaawansowana infrastruktura położonego tuż przy plaży hotelu: apartamenty i pokoje z widokiem na Morze Bałtyckie, kompleks basenów, strefa SPA and Wellness, centrum odnowy biologicznej, fitness club, korty tenisowe oraz boisko piłkarskie.


– Chcemy skoncentrować się na czynnej formie odpoczynku, w miłej, nieco luźniejszej atmosferze, która pozwoli zawodnikom podtrzymać sportową formę z sezonu ligowego – mówił dyrektor reprezentacji, Tomasz Iwan. – Jednocześnie chodzi też o to, by grupa zintegrowała się w większym gronie i zacieśniła jeszcze bardziej. Gdy później spotkamy się w Arłamowie, czekać nas już będzie tylko praca.

Nasze miejsca na EURO 2016: Arłamów

W Juracie „biało-czerwoni” pozostali do soboty, 21 maja, po czym czekał ich dzień wolny. W poniedziałek, 23 maja, wszyscy musieli stawić się w Hotelu Arłamów w polskich Bieszczadach.6 czerwca reprezentacja Polski w ostatnim test-meczu przed mistrzostwami Europy 2016 zmierzyła się z Litwą na stadionie Wisły w Krakowie. Po nim kadra Adama Nawałki wyleciała samolotem czarterowym do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Nasze miejsca na EURO 2016: La Baule


To właśnie w tej nadmorskiej miejscowości „biało-czerwoni” spędzają w trakcie EURO 2016 najwięcej czasu. Ich baza na czas turnieju, hotel Hermitage Barrière, zlokalizowany jest w turystycznym kurorcie La Baule, tuż przy, jak przekonują mieszkańcy, jednej z najpiękniejszych atlantyckich zatok w Europie. Malownicze klify, spektakularne widoki, luksusowe wille, wartkie życie kulturalne – to słowa, które powtarzają się w każdym opisie tej części Bretanii.

Wszystkiego o La Baule, dowiecie się klikająć w artykuł poniżej:
<<<<Nasze miejsca na EURO 2016: La Baule>>>>


Nasze miejsca na EURO 2016: Stade de Nice

W niedzielę, 12 czerwca, na wzniesionym przed dwoma laty Stade de Nice (Allianz Riviera), kadra Adama Nawałki zwycięskim meczem z Irlandią Północną rozpoczęła swoją batalię na EURO 2016.


Wszystkiego o Allianz Rivierze dowiecie się, wchodząc w artykuł poniżej:
<<<<Nasze miejsca na EURO 2016: Stade de Nice>>>>


Nasze miejsca na EURO 2016: Nicea

W klasyfikacji francuskich miast najchętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata, Nicea zajmuje – uwaga – drugie miejsce! Ustępuje tylko stolicy kraju, Paryżowi. Ale trudno się dziwić, to naprawdę wyjątkowe miejsce!

Położona między zatoką La Baie des Anges na Morzu Śródziemnym oraz malowniczym pasmem górskim Nicea liczy dziś niemal 350 tys. mieszkańców, co daje jej w klasyfikacji największych miast w kraju piąte miejsce. Od wielu dekad stanowi niezwykle atrakcyjną destynację turystyczną – już w XVIII wieku jej siedmiokilometrową plażę upodobali sobie Anglicy, przez co ciągnąca się wzdłuż morskiego brzegu promenada przyjęła nazwę Promenade des Anglais.

Nicea bez tajemnic to kolejny artykuł cyklu: <<<<Nasze miejsca na EURO 2016: Nicea>>>>.Nasze miejsca na EURO 2016: Stade de France

Areną rozegranej 16 czerwca konfrontacji Polaków z Niemcami był największy stadion we Francji – imponujący Stade de France w Saint-Denis. Oprócz ponad 81 tysięcy miejsc, dachu określanego jako architektoniczny cud i krótkiej, ale już wielkiej historii, dysponuje czymś więcej: bardzo skuteczną ochronę, która w trakcie pamiętnych wydarzeń z ubiegłego roku zapobiegła wielkiej tragedii. W trakcie EURO 2016 jest tu jeszcze bezpieczniej. Poznajmy bliżej najważniejszy stadion turnieju. <<<<KLIKNIJ TUTAJ>>>>.Nasze miejsca na EURO 2016: Saint-Denis

To dzielnica Paryża czy osobne miasto? Takie pytanie od lat zadają sobie fani futbolu, których piłkarski szlak skierował do Saint-Denis. Polacy zagościli tu 16 czerwca, gdy na słynnym Stade de France „biało-czerwoni” podejmowali reprezentację Niemiec. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótką sylwetkę miejscowości!

<<<<KLIKNIJ TUTAJ>>>>Nasze miejsca na EURO 2016: Stade Vélodrome

Największy typowo piłkarski stadion we Francji. Obiekt, który z historią Marsylii związany jest nierozerwalnie. Wielu jej mieszkańców mówi jasno: to bijące serce miasta... Swój trzeci mecz na mistrzostwach Europy reprezentacja Polski rozegrała właśnie na świeżo rozbudowanym, imponującym Stade Vélodrome. Tutaj też zagra z Portugalią w 1/4 finału. Warto przyjrzeć mu się z bliska. <<<<KLIKNIJ TUTAJ>>>>


Nasze miejsca na EURO 2016: Marsylia

Bogata historia wyczuwana niemal na każdym kroku, istna mieszanka kultur z całego świata oraz słoneczny, typowo śródziemnomorski klimat. To Marsylia, najstarsze miasto we Francji, stolica jednego z najpopularniejszych turystycznych regionów Europy. Tutaj zawitaliśmy na mecz z Ukrainą, kończący batalię „biało-czerwonych” w fazie grupowej mistrzostw Europy. Tutaj też w ćwierćfinale zagramy z Portugalią.
Przenieśmy się do Marsylii. <<<<KLIKNIJ TUTAJ>>>>.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży