Aktualności

Kalendarz przygotowań

Reprezentacja02.02.2016 
Od obozu regeneracyjnego w Juracie rozpoczęło się majowe zgrupowanie reprezentacji Polski, inaugurujące przygotowania do EURO 2016. Następnie kadrowicze Adama Nawałki trenowali w Arłamowie, a w czerwcu rozegrali dwa mecze kontrolne, ostatnie przed wylotem na mistrzostwa Europy do Francji. Rywalami Biało-Czerwonych były Holandia, a także Litwa.

Runda wiosenna w większości lig europejskich dobiegła końca w niedzielę, 15 maja. Dwa dni później kadra „biało-czerwonych” zebrała się w Hotelu Bryza w Juracie na czterodniowym obozie, który roboczo nazwany został zgrupowaniem regeneracyjnym. – Mamy tutaj na myśli podbudowę przygotowania tlenowego, jak i przygotowania ogólnego – tłumaczył już w listopadzie na konferencji prasowej trener Nawałka. – Ale to zgrupowanie będzie też miało charakter wypoczynkowy po krótkim, bardzo intensywnym sezonie ligowym. Zaprosimy na nie także żony i narzeczone piłkarzy.

Ten niedługi czas na Półwyspie Helskim polscy piłkarze spędzili zatem z jednej strony na wspólnej rekreacji, a z drugiej – na codziennych treningach. Do ich dyspozycji pozostawała cała zaawansowana infrastruktura położonego tuż przy plaży hotelu: apartamenty i pokoje z widokiem na Morze Bałtyckie, kompleks basenów, strefa SPA and Wellness, centrum odnowy biologicznej, fitness club, korty tenisowe oraz boisko piłkarskie.

– Chcemy skoncentrować się na czynnej formie odpoczynku, w miłej, nieco luźniejszej atmosferze, która pozwoli zawodnikom podtrzymać sportową formę z sezonu ligowego – mówił dyrektor reprezentacji, Tomasz Iwan. – Jednocześnie chodzi też o to, by grupa zintegrowała się w większym gronie i zacieśniła jeszcze bardziej. Gdy później spotkamy się w Arłamowie, czekać nas już będzie tylko praca.

W Juracie „biało-czerwoni” pozostali do soboty, 21 maja, po czym czekał ich dzień wolny. W poniedziałek, 23 maja, wszyscy musieli się stawić się w Hotelu Arłamów w polskich Bieszczadach. Po zgrupowaniu reprezentacja rozegrała jeszcze dwa mecze towarzyskie (z Holandią i Litwą), a we Francji kadra Adama Nawałki wylądowała we wtorek, 7 czerwca.


Wiosenny kalendarz reprezentacji Polski:

23 marca – mecz towarzyski z Serbią, godz. 20:45 – INEA Stadion w Poznaniu

26 marca – mecz towarzyski z Finlandią, godz. 17:30 – Stadion Miejski we Wrocławiu

17–21 maja  – obóz regeneracyjny na Helu (Hotel Bryza w Juracie)

23-31 maja  – obóz przygotowawczy w Bieszczadach (Hotel Arłamów)

30 maja – ostateczny termin zgłoszenia w UEFA składu reprezentacji na EURO 2016

1 czerwca  – mecz towarzyski z Holandią, godz. 20:45 – Stadion Energa w Gdańsku

4 czerwca   – początek zgrupowania w Krakowie (Hotel Stary)

6 czerwca  – mecz towarzyski z Litwą, godz. 18:00 – Stadion im. Henryka Reymana w Krakowie

7 czerwca  – wylot do Francji i zakwaterowanie w bazie w La Baule (Hotel Hermitage Barrière)
Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności