Aktualności

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Reprezentacja29.01.2016 
Kiedy startuje EURO 2016? Czy wciąż można zakupić bilety na francuski turniej? W jaki sposób reprezentacja Polski będzie się do niego przygotowywać? Kiedy rozegra w kraju swój „pożegnalny” mecz wylotem na mistrzostwa? Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na te i inne najczęściej pojawiające się pytania w kontekście europejskiego czempionatu.

1. Kiedy rozpocznie się EURO 2016?
Mistrzostwa Europy we Francji zostaną oficjalnie zainaugurowane w piątek, 10 czerwca 2016 r., o godz. 21:00, gdy w meczu otwarcia na Stade de France reprezentacja gospodarzy podejmie Rumunię.

2 . Czy znana jest także data finału?
Tak. Decydująca rozgrywka odbędzie się na tym samym stadionie dokładnie miesiąc później: 10 lipca 2016 r. o godz. 21:00. Pełen terminarz mistrzostw rozpisaliśmy tutaj.

3. Ile reprezentacji weźmie udział w turnieju?
Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie powalczą reprezentacje 24 krajów. Zostały one podzielone na sześć 4-zespołowych grup, których pełen skład można znaleźć pod tym linkiem

4. Ile drużyn awansuje z każdej z grup do fazy pucharowej EURO 2016?
Awans do 1/8 finału automatycznie uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Dołączą do nich również cztery zespoły, które spośród sześciu ekip z trzecich miejsc dysponować będą najwyższym punktowym dorobkiem. Więcej informacji na temat zasad turnieju zgromadziliśmy tutaj.

5. Na ilu stadionach toczyć się będą mecze europejskiego czempionatu?
EURO 2016 zostanie rozegrane na dziesięciu stadionach w dziesięciu francuskich miastach. Największą pojemnością dysponuje arena m.in. meczu otwarcia i finału mistrzostw: Stade de France w podparyskim Saint-Denis, który pomieści ponad 80 tys. widzów. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich obiektów zebraliśmy pod tym linkiem.

6. W jakich terminach i w jakich miastach reprezentacja Polski rozegra mecze grupowe?
Polacy swoje spotkania fazy grupowej EURO 2016 rozegrają kolejno: 12 czerwca (niedziela) z Irlandią Północną w Nicei (o godz. 18:00), 16 czerwca (czwartek) z Niemcami w Saint-Denis (o godz. 21:00) oraz 21 czerwca z Ukraina w Marsylii (o godz. 18:00).

7. Czy można jeszcze kupić bilety na mecze mistrzostw?
Otwarta sprzedaż wejściówek na wszystkie turniejowe spotkania została zakończona 1 lutego 2016 r. Obecnie zakup kart wstępu możliwy jest jedynie za pomocą oficjalnej platformy „odsprzedaży” biletów (tzw. Ticket Resale Platform), która pozostanie otwarta do 31 marca 2016 roku. Nadal dostępne są także wejściówki na miejsca o najwyższym standardzie w ramach programu UEFA EURO 2016 Corporate VIP Hospitality. Więcej informacji na temat możliwości zdobycia biletów na mecze mistrzostw można znaleźć pod tym linkiem

8. Jak będą wyglądały przygotowania reprezentacji Polski do EURO 2016?
Przed wylotem na finałowy turniej kadra Adama Nawałki odbędzie trzy zgrupowania. Przy okazji pierwszego, w drugiej połowie marca, rozegra towarzyskie spotkania z Serbią (23 marca w Poznaniu) i Finlandią (26 marca we Wrocławiu). Następnie, po zakończeniu rozgrywek ligowych, spotka się na krótkim zgrupowaniu regeneracyjnym (17-21 maja w Juracie) oraz na obozie przygotowawczym (23-31 maja w Arłamowie). Cykl przygotowań zamkną dwa dodatkowe mecze towarzyskie: z Holandią (1 czerwca w Gdańsku) oraz z Litwą (6 czerwca w Krakowie). Szczegółowy harmonogram reprezentacji Polski na pierwsze półrocze 2016 roku można znaleźć pod tym linkiem

9. Gdzie będzie francuska baza „biało-czerwonych” na czas turnieju?
W trakcie EURO 2016 Polacy stacjonować będą w nadmorskim kurorcie La Baule w Bretanii. Bazą naszych kadrowiczów będzie hotel hotel Hermitage Barrière, oddalony od boiska treningowego w kompleksie sportowym Stade Moreau-Defarges o niespełna 3 kilometry.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży