Aktualności

Szymon Marciniak sędzią technicznym półfinału EURO 2016!

Reprezentacja04.07.2016 
To nie koniec pracy dla Szymona Marciniaka na mistrzostwach Europy we Francji. Polski arbiter został wyznaczony na sędziego technicznego pierwszego półfinału EURO 2016, w którym Portugalia zmierzy się z Walią.
Spotkanie odbędzie się 6 lipca 2016 o godzinie 21:00 na Stade de Lyon i będzie to drugi mecz Marciniaka w roli sędziego technicznego. Wcześniej polski arbiter w tej samej roli uczestniczył w niezwykle emocjonującym ćwierćfinale Niemcy - Włochy. Wówczas jako sędzia główny mecz poprowadził Węgier Viktor Kassai.

W turnieju finałowym Marciniak sędziował aż trzy mecze - najpierw Hiszpanii z Czechami w pierwszej kolejce, Islandii z Austrią w trzeciej kolejce, a także pojedynek Niemców ze Słowacją w 1/8 finału EURO 2016.

[KOMENTARZ] Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej. Jakie to były mistrzostwa dla Szymona Marciniaka?W Lyonie Szymon Marciniak będzie współpracował z Jonasem Erikssonem ze Szwecji, sędziami liniowymi Mathiasem Klaseniusem oraz Danielem Wärnmarkiem. Sędziami dodatkowymi w pierwszym półfinale będą Stefan Johannesson oraz Markus Strömbergsson.

Cezary Jeżowski

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności