Aktualności

[STUDIO ŁNP] „Boją się Polski i polskiej drużyny”. Kuba Błaszczykowski o aktualnej sile reprezentacji

Reprezentacja13.06.2016 

Dzień po zwycięskim meczu z Irlandią Północną w bazie „biało-czerwonych” w La Baule porozmawialiśmy z jednym z bohaterów spotkania, Kubą Błaszczykowskim. Przypomnijmy, że skrzydłowy „biało-czerwonych” zaliczył w Nicei asystę przy bramce Arkadiusza Milika. – Czuję serdeczność od kibiców – podkreśla 30-latek w studiu Łączy Nas Piłka. – To, że we mnie wierzą, napędza do jeszcze większej pracy i jeszcze większych wyrzeczeń. 

Prawy pomocnik reprezentacji, podsumowując wczorajszy występ naszej drużyny, mocno akcentuje konsekwencję, jaką udało się zachować przed długie fragmenty spotkania na Stade de Nice. – To był klucz do zwycięstwa: cierpliwa gra, wymiana podań, szanowanie piłki. Cały czas zmuszaliśmy Irlandczyków, by więcej pobiegali, dzięki czemu otwierały się się korytarze w bocznych strefach boiska. Myślę, że nasza gra mogła się podobać – mówi.

– Usłyszeliśmy zresztą od trenera, że zrealizowaliśmy założenia taktyczne – dodaje za chwilę. To przyniosło efekt w postaci trzech punktów. Nasza cierpliwość była niezbędna, by stwarzać sobie dogodne sytuacje pod bramką rywali.

W trakcie naszej rozmowy Kuba Błaszczykowski nie może się nachwalić młodych zawodników reprezentacji – ich piłkarskich umiejętności, boiskowej dojrzałości i odporności psychicznej. Mówi też o zasługach trenera Adama Nawałki oraz… nadchodzących telefonach do Matsa Hummelsa. Posłuchajcie!

TAGI: studio LNP, jakub blaszczykowski,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności