Aktualności

Salut wodny, śpiewy, euforia. To było mistrzowskie powitanie!

Reprezentacja01.07.2016 
Tłumy kibiców oczekiwały na Lotnisku Chopina na wracającą z EURO 2016 reprezentację Polski. Rządowy embraer z biało-czerwonymi wylądował w Warszawie przed godziną 16:00. Samolot przywitał salut wolny, a był to dopiero początek, ponieważ równie efektowne powitanie urządzili piłkarzom ich fani. Kibice zaczęli gromadzić się na lotnisku już przed południem. Przyjechali z całej Polski, bo jak zgodnie przyznali byli to winni drużynie. – Przyjechałem, ponieważ chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym walecznym chłopakom za to,  jak zaprezentowali się na turnieju we Francji. Myślę, że jest to obowiązek każdego kibica w Polsce – stwierdził Marek. – Wyniki i dobra gra naszej drużyny nie była dla mnie niespodzianką. Wiedziałem, że trener Adam Nawałka jest świetnym fachowcem, a na EURO tylko to potwierdził. Zespół pokazał, na co go stać. Moim zdaniem to dopiero początek – dodał.

– Przyjechałem spod Torunia. Gdy dowiedziałem się, że chłopaki dziś lądują to długo się nie zastanawiałem. Choć przegraliśmy wczoraj rzuty karne to był to dla nas zwycięski turniej. Zawsze były trzy mecze i do domu. Tym razem dotarliśmy aż do ćwierćfinału. Emocje, które przeżyłem dzięki temu zespołowi zapamiętam do końca życia – powiedział Maciek.

Pan Tomasz również docenił dokonania podopiecznych trenera Nawałki, ale jego zdaniem to dopiero początek. – Mecze reprezentacji Polski to świętość w naszym domu. Spotykamy się całą rodziną, śpiewamy na stojąco hymn Polski, klaszczemy także drużynie przeciwnej.  Przywiozłem tu córki, aby z bliska zobaczyły naszych dzielnych piłkarzy. Chłopaki zrobili coś wielkiego, lecz są w stanie osiągnąć jeszcze więcej.Niektórzy, jak pan Arek, by powitać drużynę zrezygnowali ze swoich obowiązków. – Dzisiaj rano stwierdziłem, że nie idę do pracy tylko przyjeżdżam na lotnisko. Wszyscy mówią o piłkarzach i trenerze, a ja jestem tutaj, aby podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi. To on wymyślił Nawałkę na selekcjonera i to on to wszystko poskładał. Wiele osób już o tym nie pamięta, ale nie ja – przekonywał Arek.

Jeszcze przed przylotem biało-czerwonych na lotnisku w Warszawie co chwila rozbrzmiewały przyśpiewki na cześć polskich piłkarzy. Kibice pozdrawiali okrzykami kolejnych zawodników, a gdy ci wyłonili się z terminala usłyszeli gromkie „dziekujęmy”. Śpiewy towarzyszyły im do momentu dopóki autokar nie odjechał z lotniska.Na EURO 2016 we Francji Polacy rozegrali pięć meczów i w regulaminowym czasie gry ani razu nie przegrali. Podopieczni Adama Nawałki wygrali po 1:0 z Irlandią Północną i z Ukrainą, zremisowali 0:0 z Niemcami i po 1:1 ze Szwajcarią  oraz z Portugalią. Biało-czerwoni zdobyli cztery bramki, stracili dwie. Do siatki rywala dwukrotnie trafił Jakub Błaszczykowski, po golu strzelili Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski. Dla Polski był to najlepszy w historii występ na mistrzostwach Europy.

Szymon Bartnicki

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności