Aktualności

Imponująca statystyka: Kuba Błaszczykowski w trójce najlepszych dryblerów EURO 2016!

Reprezentacja19.07.2016 
To, jak olbrzymi wkład w dobry występ Polaków na francuskim turnieju miał Jakub Błaszczykowski, było już – i to nie tylko na naszych łamach – podkreślane wielokrotnie. Znakomitą formę 30-letniego skrzydłowego w trakcie mistrzostw raz po raz potwierdzają kolejne statystyczne podsumowania. Fachowy serwis Opta Stats wyliczył, że Kuba był trzecim najlepiej dryblującym zawodnikiem całego czempionatu!

Statystycy Opta Stats wskazali, że filar „biało-czerwonych” osiągnął w trakcie EURO 2016 skuteczność dryblingów na poziomie aż 78,6%. Lepsi od niego byli tylko dwaj piłkarze: Chorwat Marko Pjaca (83,3%) oraz Niemiec Toni Kroos (88,2%). Za plecami Błaszczykowskiego,  na czwartym miejscu, uplasował się inny zawodnik z reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów – Mesut Özil (76,2%).

W klasyfikacji brano pod uwagę jedynie tych piłkarzy, którzy w trakcie turnieju wykonali przynajmniej 10 prób dryblingu.

Powyższa statystyka dopełnia inne podsumowania, w których gracz reprezentacji Polski również znajdował się w ścisłej czołówce. Warto przypomnieć, że – oprócz efektywnej gry w ofensywie – okazał się on również najskuteczniejszym graczem turnieju jeśli chodzi o udane akcje w obronie, którymi przerwał natarcia rywali. W pięciu meczach zaliczył ich aż 20 – o 4 więcej, niż kolejny zawodnik w tej klasyfikacji. Więcej na ten temat pisaliśmy pod »TYM LINKIEM«.

TAGI: EURO 2016, jakub blaszczykowski,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności